Se smrtí v zádech

Se smrtí v zádech https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89880/se-smrti-v-zadech-89880.jpg 4 154 13

Agent JFK série

Virová pandemie, miliardy mrtvých, svět v rozkladu. Přirozená nákaza nebo importovaná technologie? K tomu jeden pravděpodobně mrtvý agent. Zjistit skutečnost, je úkol EF agentury. Military divize má o nebezpečnou misi enormní zájem, ale navzdory její snaze je jako průvodce půvabné specialistky, doktorky Lavassi, vyslán John F. Kovář. Stopy vedou do pralesů střední Evropy, přesněji na Moravu do svobodného městského státu Kopřivnice obklopeného divočinou kontaminovanou smrtelnými viry. Zmizení agenta nebylo pouhou náhodou a Kovář se nedobrovolně zaplétá do hry místních mocných; intriky končí a na řadu přichází smršť olova. Je těžké přežít, ještě těžší ochránit doktorku Lavassi. A agent Kovář má jen omezené množství nábojů… Svůj svět si musíme zasloužit!... celý text

Romány , Literatura česká , Sci-fi

Vydáno: , Triton

Poeta.kno
Poeta.kno
06.02.2023 2 z 5

Dvě dějové linie a příběh takový "nemastný neslaný" oproti předchozím dílům ... jedeme dál

MichalPuchovsky
MichalPuchovsky
13.03.2021 5 z 5

Bezproblémový akčný brak v tom najlepšom zmysle slova.

Metla
Metla
23.10.2018 3 z 5

Po návratu k sérii JFK a jsem se vlažně prohlodala dvojicí částečně propojených dějových linií, kde hrají prim ženy. Jistě, John Francis Kovář je pořád ten největší, nejdokonalejší bouchač, kříženec Ramba, Jamese Bonda a Chucka Norrise, ale musí chránit krásnou (asi inteligentní!) blondýnu v nepřátelském světě chřipkových epidemií. Kromě toho pro agenturu našel nadějnou čerstvou agentku, jejíž první tápavé krůčky při náboru do nového zaměstnání budeme sledovat. Přiznávám bez mučení, příliš mě nebavil příběh ani jednotlivé postavy, proto mi vůbec neudělal radost fakt, že je knížka ukončená v půlce. Do druhého dílu se budu muset buď dokopat, nebo se na něj jednoduše vybodnu. Akce je sice popsaná zkušeně, ovšem co je to platné, když hlavním hrdinům nedržím palce a je mi putna, jak dopadnou. Co se básník snažil říct tou závěrečnou voodoo růžovou jednohubkou, to je mi docela záhadou – ale přežila jsem čtení bez újmy na svém chatrném duševním zdraví (bylo to naštěstí krátké).

NemmamSlov
NemmamSlov
08.05.2017 5 z 5

Dalsi strhujuci pribeh. Pan Zamboch nam ukazuje ze dokaze napisat skoro cokolvek. Prva cast tohto pribehu cloveka doslova pohlti. Precitane som to mal za jeden den a hned som sa musel pustit do druhej knizky. Tejto knizke sa neda dat menej ako za 5*.

T800
T800
20.12.2016 5 z 5

Velmi smutný příběh. Ale na nic si nehraje. Hned od počátku je jasné, že tohle nebude žádná sranda. A ž do teď jsem si myslel, že řada JFK bude jen akce a humor a sex a akce a ... hovno. Tohle se prostě povedlo. Je to vlastně takový vložený virus do celé série.

Terva
Terva
19.07.2016 5 z 5

Statut: odjíždí na dovolenou.
Historie: Při poslední misi úspěšně objasnil zmizení agenta, objevil rasu nebezpečných mutantů schopných skákat mezi realitami (viz. Subjekt JFK5: Chladná hra). Navzdory extrémnímu riziku spojenému s celou akcí přežil.

Toto byla malá ukázka chvály na JFK v Chladné hře. A pokud se vám pátý příběh zdál extrémně nebezpečný, věřte, že v tomto příběhu to bude horší.

Heslo společnosti E.F. SVŮJ SVĚT SI MUSÍME ZASLOUŽIT, ožívá svým vlastním životem. John Francis Kovář je zde na návštěvě v jiné realitě ve které řádí celá škála životu nebezpečných virových onemocnění. Zemřelo skoro 80% obyvatel planety. JFK musí zjistit, kam zmizel jeden z agentů a pokusit se vypátrat zdroj nákazy.

Malá ochutnávka:
Jste šílenec, ale možná vám nic jiného nezbývá, než jednat šíleně.

Jeden z nejsmutnějších příběhů v sérii.
Dokonce i John F. Kovář tu postrádá humornou část svého já.
Hláška o pivu však nesměla chybět: CITUJI – Pivo je pivo v každé realitě.
Velmi krásně propracovaný svět v okolí Kopřivnice, jiné, skoro až historické technologie a je tu prolito i spousty krve.
Příběh zde není ukončen a osud JFK pokračuje v knize Hořící andělé.

Mezi šestým a sedmým příběhem napsal Miroslav Žamboch jakýsi spin-off nazvaný
„Melouch Vincenta Vegy“.
Připsal se to k této knize jako povídku, ohodnotil, napsal jsem obsah a přidal komentář.
Vše najdete v kolonce povídky.

fmash
fmash
27.11.2015 2 z 5

Žamboch bez Procházky. Čekal jsem opět vzepětí kvality, ale nestalo se. Se smrtí v zádech je díl napsaný evidentně s úmyslem pokračovat v sérii, odškrtnout si další díl a čekat, až se odhodlá někdo další. Nebo nevím. V podstatě je to samá hlušina. Jenom se bojím, že to tak bude pokračovat stále dál, a já jsem si jako pitomec nakoupil celou sérii :).

Yarwen
Yarwen
17.05.2015 3 z 5

Další úkol agenta Kováře je shodný s tím z minulého dílu - musí opět najít jiného agenta, který se přestal hlásit. Děj je tentokrát zasazen do severní Moravy pararelního světa, který se potýká s epidemií chřipkového viru. Krom nalezení kolegy bude muset JFK ochránit i spanilou doktorku Lavassi, jež cestuje s ním.
Šestý díl patří k těm povedenějším příběhům s agentem Kovářem, autorovi se podařilo vytvořit akční a místy i napínavý děj. Škoda toho závěru, který je useknutý, jakoby si s ním Žamboch nedokázal poradit.

kokosek
kokosek
19.02.2014 4 z 5

A tentokrát v Kopřivnici. Tak to se mi líbí, tam to znám, tam jsem hrál i fotbal. Jen tam jaksi je v tomhle světě víc lidí (otázka je jestli je to dobře).
Do čeho to zase autoři JFK poslali a ještě ke všemu místo dovolené (ale mám takovej dojem, že pro něj dovolená není nic extra). Ale zase potkal novou ženu a z ní asi bude agentka - no to jsou mi zmatky. A jdou po něm cizí agenti, dokonce ho nemaj rádi lidi z vlastní agentury - takže vlastně úplně normální stav.

Já jsem spokojen (zatím) a hodnocení dodám až po dalším díle (neb je navázán hodně těsně).

Ale proti Infernu od Browna je to hodně dobrý.

Fuksinka
Fuksinka
01.12.2013 4 z 5

No mě teda na rozdíl od ostatních přijde, že JFK si stále drží svou úroveň. I s blondýnou za zadkem dokáže být JFK zábavný. Druhá linie příběhu také zajímavá, uvidíme, jak to dopadne v dalším díle.

Ronin Roujin
Ronin Roujin
24.06.2013 2 z 5

další kousek ze série JFK, který je jen průměrný a s dosti slabým příběhem, doufejme, že se to časem zlepš

OldaB
OldaB
12.02.2012 4 z 5

Opět ideální kniha na cesty. Máte akorát jeden problém, včas vystoupit z autobusu.

mutace
mutace
03.01.2012 1 z 5

Pokud tuto knihu přečtete, tak si to rozhodně někalm poznamenejde. Za týden si už ani nevzpomenete, že jste to četli, natož aby jste si vzpoměli, o čem to bylo.