Se šimpanzi ve dne v noci

Se šimpanzi ve dne v noci https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81431/se-simpanzi-ve-dne-v-noci-81431.jpg 4 11 5

Podtitul: Deník ošetřovatelky v zoo Deníkovou formou popisované dlouhodobé soužití ošetřovatelky a jejích šimpanzích svěřenců v bratislavské zoo. Spontánní zápisky ošetřovatelky Anastázie Kolárové, které si psala šestnáct let, se staly základem pro vznik této knihy. Díky pozorovacím schopnostem a oddanosti svým šimpanzům se dozvídáme mnoho ze života Lucille, Binga, Uschi a Dorky. Zároveň je to čtení o šimpanzech samotných, ale i o fungování jedné ze zoologických zahrad v bývalém Československu. Doplněno obsáhlým rozhovorem s paní Kolárovou a mnoha fotografiemi.... celý text

lucka1998
14.11.2020 5 z 5

Kniha je napsaná formou deníkových záznamů, čte se velmi dobře. Čtenář se dozvídá hodně informací o šimpanzím chování i o péči o ně. Musím říct, že při péče o malé šimpanzí mládě, musí mít člověk nervy že železa.

AniLes
19.11.2019 5 z 5

Kniha byla napsána dobře, pěkně se četla. Přiblíží čtenáře s chovem lidoopů, který se odehrával v dobách, kdy ještě nebyla vyspělá veterinární péče exotických zvířat a také kdy se ještě umělé odchovy u těchto nebezpečných zvířat prováděly.

krab
11.03.2016 4 z 5

Moc zajímavá knížka o úzkém vztahu šimpanzů a člověka. Akorát mi přišlo líto, když jsem četla o tehdejších podmínkách chovu šimpanzů v zoo a o skutečnosti, že tenkrát nebyli ještě veterináři v medicíně primátů dostatečně vzdělaní.

BooksLucyKing
08.06.2013 5 z 5

Úžasná knížka. Krásně upřímně psaná. Nasmála jsem se, poplakala jsem si, i jsem se s ní poučila.

Zdeňule
22.02.2013 5 z 5

Užásná knižka ..Zaujala mě!:)

opice

Autoři knihy

Irena Gálová
slovenská, 1944

Kniha Se šimpanzi ve dne v noci je v