Scum manifesto čili Šlem manifest

Scum manifesto čili Šlem manifest

Malé dílko o feminismu, filozofii, morálce, víře, sexu, nedůvěře, násilí, nenávisti, lásce.

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30638/scum-manifesto-cili-slem-manifest-30638.jpg 2.611

Scum Manifesto (1967)

Literatura světová
Vydáno:, Votobia

Luvák
15.09.2016

Kniha člověka, jehož osud předurčil k takovým názorům. Kniha plná zla, jejíž četba je ale v mnohém inspirativní a k zamyšlení.

kiddlinka
18.06.2012odpad!

Feministická obdoba Mein Kampf. I když teď mě napadá, že snad ani ten Hitler nepsal o vyhlazování tak otevřeně.

immortal-party
27.11.2011

škoda, že neznám žádného muže, který by bral s nadsázkou autorčino flusání na mužské pokolení. teď mě však napadá, jak bych asi reagovala na nějaké čistě misogynní dílo já sama.
jelikož se ale domnívám, že v takovém případě by byly ženy spíše pasovány do rolí submisivních čubek namísto lidského odpadu, tak by mě to nejspíš zajímalo víc než Solanas.

manifest jsem četla s nijak zvláštním nadšením a zvědavostí, většinou po cestě na Hlavní nádraží. moje kritika k doslovu, jak ho tu zmiňovala i uživatelka herdekfilek, není kladná. čekala jsem radikálnější přístup. buď oslavu nad samotnou Solanas či přímo SCUMem, anebo obranu těch pyjovitých individuí brázdících ulicemi i našimi vagínami.

eraserhead
01.04.2011

Zářný příklad toho, jak mnohé zajímavé a dobré myšlenky dokáže zničit naprosto nesprávný přístup. Přesto dílko k zamyšlení, či pobavení, které nelze jednoznačně odsoudit, naopak, je možné vzít si z něj mnoho zajímavých podnětů k dalšímu myšlení, hloubání a bádání.

herdekfilek
19.02.2011

Nádherná ukázka zvrhlého fanatismu. Zcela fascinující výpověď ne příliš spokojeného člověka. Konec autorčina dštění síry mi jemně připomněl Klub rváčů od Palahniuka. Palahniuk ovšem psal s nadsázkou, Solanas s pahýlem na kohoutku zbraně. Překladatelčin doslov v knize tomu vlepil trochu smyslu, ale takového z prstu vycucaného. Jeden citát z knihy za všechny : "Jako je úmyslné produkování slepých lidí vysoce amorální, je amorální i produkce citových mrzáků (mužů-pozn. mé osoby)." Slečna Solanas je stvořením hodným ke studiu, proto mé doporučení a maximální hodnocení.