Scratch Wars: Legenda Overcorneru

Scratch Wars: Legenda Overcorneru https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424197/bmid_scratch-wars-legenda-overcorneru-oxG-424197.jpg 3 11 1

Kouzelníci na planetě Overcorner vysílají signály do našeho světa a volají o pomoc. Strašlivý démon Pelicamort svolává své kumpány a přitom je obrana planety v troskách. Většina hrdinů je totiž stále začarovaných... Příběh prošpikovaný humorem skvělého komiksového scénáristy Michala Opitze a neméně slavného českého ilustrátora Dana Černého. Komiks je založen na české karetní hře Scratch Wars a jejím světě.... celý text

Terva
29.01.2021 4 z 5

Jak jsme se to učili?
Pouze bytosti
z jiné dimenze
mají moc
sejmout kletbu

S prací pana Černého jsem seznámen. Pracuje na spoustě projektů a například jeho karikatury jsou na Světě knihy již legendou. No a oba tvůrce tohoto komiksu, tedy druhého tvůrce, pana Opitze, znám již z trilogie „Rumcajs se vrací“. (Zdravím Michale) Dá se tedy říci, že vím do čeho jdu. Hned na počátku příběhu zaznamenám jedno úsloví, které mi v této dimenzi nějak uniklo: „Čůrat do polívky můžete jen v tom případě, že vám hrozí nebezpečí uvaření“.

Malá ochutnávka:
Pelicamort, když měl nás v dlani,
nehnuli jste prstem ani.
Nehnete se tedy věky,
ať jste kámen v času řeky.
V dimenzi jiné naděj klíčí,
bytosti z ní tu kletbu zničí.

Komiks obsahuje krvavou a olejovou mořskou bitvu v Overconeru. Krev stříká, olej teče, všichni vřískaj a nikdo neuteče. Techlandia i Biolandia mají statné a nebojácné válečníky. Těžko, přetěžko pověděti, kdo z nich nakonec tu ukrutnou bitvu přežije. Ale jistá naděje tu je, protože dění v naší dimenzi má vliv na dění v Overconeru. Ale to vše, milé děti – GAMEOVER.

Citát: Teď se tu řežeme mezi sebou, tak se do nás nesej!

humor

Autoři knihy