Schválnosti života

Schválnosti života https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40722/schvalnosti-zivota-40722.jpg 3 3 2

Schválnosti života jsou příběhem mladé pařížské šansoniérky, sobecké a poněkud zhýčkané ženy zaujaté jen svou osobou, která v každé drobné nepříjemnosti v osobním životě i ve své práci spatřuje "schválnosti" osudu.

Literatura světová , Novely

Vydáno: , SNKLU - Státní nakladatelství krásné literatury a umění

Les Manigances , 1961

Palivo
29.06.2019 2 z 5

Ahojda,

Elsa byla čmafíta od Lujse Aragona a taky švagrová Majakovskýho. Základ na dobrou literární polívku by tu tedy byl, ale bohužel, u toho to taky skončilo. Tahle knížka je o jedný megeře, která chce zpívat, ale pořád blekotá, že neví, jestli je sobecká nebo ne. Bylo to únavější než jít v šest odpoledne do Billy. Tam si člověk ve frontě aspoň může vyřešit Velkou fermatovu větu a zažonglovat s ředkvičkama. Na závěr kniha nějak skončila, ale jelikož jsem ji četl už minulý týden a mezitím jsem dvakrát navštívil kóma s panem Whisky, už si ani nepamatuju, co se vlastně stalo.

4/10

Radzha
02.04.2015 3 z 5

Kniha mi byla doporučena od kamaráda a koupena v antikvariátu. V životě by mě asi nenapadlo, že by tak malá kniha, která se mi vejde do zadní kapsy u kalhot, mohla ve mně vyvolat rozporuplnější pocity. Na jednu stranu je kniha strašně nudná a popisuje jen život nějaké francouzské zpěvačky. Ale na druhé straně jsou tu tak zábavné momenty, které přišly tak nečekaně, jako blesk z čistého nebe.
Jinak se kniha četla lehce a nebyl zde problém se skladbou vět, takže četba šla jako po máslo. Jen pro mě je to kniha, kterou si přečtu a za čas zapomenu o čem vlastně byla.

Elsa Triolet (p)
ruská, 1896 - 1970