Schovej mě v dešti

Schovej mě v dešti https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434292/bmid_schovej-me-v-desti-Mng-434292.jpg 4 637 183

Tři generace žen, jeden příběh… Když Kate jako mladá utekla z domova, nezanechala za sebou žádné stopy. Toužila začít nový život daleko od rodiny a především od matky, ke které necítila takové pouto, jaké by dcera zřejmě cítit měla. I proto se Kate později zapřísáhla, že ona sama tu pro svou milovanou dcerku Sabine vždycky bude… Jenomže čím je Sabine starší, tím víc ji nejasná minulost její matky zajímá – a jednoho se prostě rozhodne svou babičku Joy na irském venkově navštívit. Splněný sen o shledání vnučky a babičky se však záhy změní v horlivé pátrání po tajemství minulých let, která doteď zůstávala pohřbena…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Sheltering Rain , 2002

Peťulka3
11.03.2021 5 z 5

Hezký příběh. Ale řekla bych, že ty předešlé byly takové víc napínavější.

Mnaui
05.03.2021 3 z 5

Oproti předchozím knihám - slabší

teddya
25.02.2021 2 z 5

Nejslabší kniha od autorky

molka1266
16.02.2021 1 z 5

Všechny tři hrdinky nesympatické, babička tvrdá jako skála, matka nerozhodná a dcera naštvaná na celý svět....
Jedna z nejvíce nudných a rozvleklých knih co jsem od této autorky četla..

leny.wood
13.02.2021 3 z 5

V porovnání s ostatními počiny autorky se jedná o průměr. Příběh není špatný, čte se svižně, ale je příliš rozvleklý a místy mi některá chování postav neseděla.

tereza8418
13.02.2021 4 z 5

Pribeh nic extra,ale Jojo Moyes proste nejak umi udelat to,ze ja si po precteni jeji knihy stejne vzdycky na konci reknu,ze to vlastne bylo hezky. :)
Ale rozhodne ma lepsi knihy.

hanap
08.02.2021 2 z 5

Velké očekávání se u mě nenaplnilo, celou dobu se celkem nic nedělo a v předposlední kapitole se "všechno vyřešilo". Přesto nelituji, že jsem knihu četla

zimka.r
07.02.2021 4 z 5

1. Dívka, již jsi tu zanechal 2. Než jsem tě poznala 3. Život po tobě 4. Stříbrná zátoka 5. Jeden plus jedna 6. Poslední dopis od tvé lásky 7. Sama sebou 8. Zakázané ovoce 9. Krasojezdkyně 10. Schovej mě v dešti - opět pěkná oddychová kniha! Trošku ve mně zanechala pocit, že se vlastně nic nedělo...až v posledních stránkách, ale i tak se četla lehce a rychle :)

Miro67
02.02.2021 4 z 5

Děj příběhu pomalu plyne.. až uplyne. Tak nějak do ztracena. Bez jakéhokoliv vážnějšího zvratu. Přesto je to takové romantické pohlazení. A hlavně, jedná se o autorčinu prvotinu, na které si teprve brousila svůj styl. A všichni dobře víme, že po ní následovalo mnoho dalších krásných knih.

TamaraKrejčí
02.02.2021 3 z 5

Dávám čtyři hvězdičky a to jen protože je to prvotina od mé oblíbené autorky.
Hodně jsem listovala, četla jsem jen přímou řec, a asi mi nic důležitého neuniklo. Snad ani to, že některé “zápletky” byly na hlavu postavené...nedopadly ani tak jak by člověk doufal ani nedávaly smysl....

mattonka
28.01.2021 3 z 5

Chtěla jsem si přečíst pěknou oddychovku a tak jsem sáhla po osvědčené J. Moyes. Bohužel jsem byla tentokrát zklamaná. Kapitoly z Hong Kongu se mi četly dobře, z Irska to pokulhávalo. A v Británii mají tak dlouhé prázdniny, že Sabine celou dobu nechodila do školy?

Dandy1
22.01.2021 3 z 5

Jako kdyby to napsal někdo jiný. Tentokrát to se mnou nijak nepohlo, i když samotný příběh byl hezký. Jestli šlo o později vydanou prvotinu, tak musím uznat, že Jojo se časem hodně zlepšila.

Millyf
17.01.2021 3 z 5

Také oddychové čítanie,bavilo ma celkové rozuzlenie príbehu,postavy boli sympatické.Zblizenie vnučky so starými rodičmi má dokonalo,tak ako aj koniec ,pri ktorom som si aj poplakala.

mekkejla
09.01.2021 3 z 5

Jojo mám obvykle ráda, ale žádné nadšení se tentokrát bohužel nekonalo. Líbilo se mi do určité doby vyprávění Joy. Kate mě totálně vytáčela a nedokázala jsem ji vůbec pochopit, i když mi byla věkově z hlavních postav nejblíže. U Sabine mi přišla proměna v uvědomělou a obětavou slečnu moc rychlá a neuvěřitelná. A sakra, to jako nechodila ani do školy nebo co?

NicaCola
08.01.2021 4 z 5

Jojo je prostě Jojo! Mám doma od ní všechny knížky a skoro všechny jsem četla. Nádherné příběhy, které se Vám zaručeně dostanou pod kůži:)

radus
28.12.2020 4 z 5

Většinou se těším na každou chvilku u knížek od Moyesové, tady tomu tak nebylo. Žádná z postav kromě Sabine mi nebyla moc sympatická. Nakonec matka s dcerou k sobě našly cestu, ale i tak byl příběh takový nedotažený, něco tomu chybělo. Snad jen kvůli tomu vyústění příběhu a nalezení vzájemného pochopení dávám ****

Domčik
22.12.2020 5 z 5

Tohle se hodně povedlo! Moyes mám ráda a tato mě teď uchvátila. Milé čtení, pohodové. Mám ráda její časově prolínáni, které utváří následně celek. Doporučuji.

VéjaTarabová
20.12.2020 3 z 5

Moje první kniha od Jojo Moyesové a hned mi vcelku sedla. Z počátku jsem se sice lehce bála, že to bude příběh spíše o koních, ale autorka tam tuto zálibu dokázala podat nenuceným způsobem. Takže my, co toto téma zrovna nemusíme, to dokážeme snést, zároveň však lidi, které tento sport zajímá, budou nadšení. Moc mě potěšil pohled do minulosti Hong-kongu. Občas mě mátlo ženské obsazení, jelikož se zde vyskytují, v různých časových období, hned čtyři generace. Hádám, že Moyesová má svůj určitý styl a předpokládám, že většina jejích knih je i bude na podobné vlně. No, tak uvidíme. Tento příběh byl sice skvěle napsaný, ale chybí mi tu něco originálního. Něco, nad čím bych po dočtení musela přemýšlet alespoň týden. Nic takového jsem ovšem nenašla. Prostě klasický dobrý román, který neklame, avšak ani nepřekvapí.

„ Joy často napadalo, jestli by Stellin veřejný obraz alespoň trochu neutrpěl, kdyby se o ní všeobecně vědělo, že umí říháním vyhláskovat celou abecedu. “

hlentilka
18.12.2020 4 z 5

Vztah matky a dcery dvou generací a nalézání vzájemného pochopení i odpuštění.

Pavlína79
08.12.2020 4 z 5

předvídatelné, jednoduché, ale současně milé čtení