Schovej mě v dešti

Schovej mě v dešti https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434292/bmid_schovej-me-v-desti-Mng-434292.jpg 4 637 183

Tři generace žen, jeden příběh… Když Kate jako mladá utekla z domova, nezanechala za sebou žádné stopy. Toužila začít nový život daleko od rodiny a především od matky, ke které necítila takové pouto, jaké by dcera zřejmě cítit měla. I proto se Kate později zapřísáhla, že ona sama tu pro svou milovanou dcerku Sabine vždycky bude… Jenomže čím je Sabine starší, tím víc ji nejasná minulost její matky zajímá – a jednoho se prostě rozhodne svou babičku Joy na irském venkově navštívit. Splněný sen o shledání vnučky a babičky se však záhy změní v horlivé pátrání po tajemství minulých let, která doteď zůstávala pohřbena…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Sheltering Rain , 2002

Šánka
21.08.2021 5 z 5

Prvotina této autorky je důkazem toho, že Jojo psát vždy uměla a umí. Knihu jsem měla dlouho doma a moc se mi do ní na základě zdejšího hodnocení nechtělo, ale mně se vážně líbila. Četla jsem všechny autorčiny knihy, některé se mi líbily i více, jiné méně, ale nikdy jsem zklamaná nebyla.
Příběh tří generací žen, babičky, dcery a vnučky mě pobavil, dojal, místy i rozesmál, (ty puberťáky v knihách miluju :-)), já si čtení maximálně užila. Je o hledání cesty k sobě, odpuštění, mezigeneračním pochopení, smíření i odpuštění.

Ale musím něco napsat k anotaci, to snad psal někdo, kdo četl jinou knihu! Sabine se nerozhodla sama navštívit babičku a rozhodně horlivě nepátrala po její minulosti, to tajemství tak nějak samo vypluje na povrch a není až tak důležité. A že by Sabine zajímala nejasná minulost její matky? No, já nevím, možná jsem jinou knihu četla já, raději si to sami přečtěte :-).

Arwen777
17.08.2021 3 z 5

Ačkoliv hodnotím jen 3 hvězdičkami (dala bych 3,5, ale to nejde), přesto se mi kniha líbila. Jen se mi v porovnání s ostatními třemi, které jsem už od autorky přečetla, líbila méně. Asi proto, že mě svým chováním rozčilovala Sabine nebo proto, že se mi první půlka zdála rozvleklejší a konec, který by vydal na další desítky stránek, zase příliš rychlý a ukončený souhrnem.
Ale i tak je to pěkná kniha, obzvláště sympatické je, že je napsána na základě skutečné rodinné historie autorky, což jí dodává tu pravou atmosféru. Zajímavý byl pohled na život bílé smetánky v Hongkongu v padesátých letech minulého století, i propastný rozpor mezi výchovou tehdy a dnes, různost nároků na vztahy a vlastní spokojenost ob jednu generaci. Myslím, že to bylo velmi výstižné, zatímco dnes chceme být 100 % šťastní a spokojení, a jsme nešťastní, že toho nemůžeme dosáhnout, dříve lidé uměli žít i s nedokonalým partnerem, dělat kompromisy a více ocenit to dobré, co jim vztah přinesl.
Knihy Jojo Moyesové mám ráda a i tato mě pohladila po duši.

zdenaR
09.08.2021 3 z 5

Tuto knihu bych zařadila mezi autorčiny slabší.
Četla se mi docela dobře, příběh je jednoduchý, nic náročného.
Příjemná oddechovka na dovolenou.

LucyA7
03.08.2021 5 z 5

Přečetla jsem už několik knížek od této autorky a opět mě nezklamala. Některé linky byly celkem předvídatelné, ale jinde mě zas vývoj překvapil. Příjemné čtení.

JancaMia
29.07.2021 5 z 5

Knížka o smutku a radosti a vůbec první autorčin počin . Nicméně já jsem potěšená , jen nemusíte mít trochu načteno aby kniha bavila od začátku ...

Péťa Z.
20.07.2021 2 z 5

Tahle knížka mě tolik netěšila. Minimálně do poloviny to byla docela i nuda. Příběh sám o sobě je dobrý, vcelku promyšlený. Při četbě jiného titulu autorky, který jsem četla před Schovej mě v dešti, jsem se "namlsala" mně velmi sympatického, svižného a vtipného stylu psaní. Tady byly některé dialogy trochu kostrbaté, vadily mi opakující se výrazy. Postavy pro mě proto nebyly až tak uvěřitelné (zejména Sabine). A ačkoliv na konci je popisována asi nejdojemnější scéna knihy s Annie, slzy se nedostavily. K tomuto příběhu už se nebudu mít chuť vracet, i když jsem ho přečetla za chvilku. Hodnotím lehce pod průměrem.

Kanimůra2
08.07.2021 5 z 5

souhlasím s Niu. Proč je ta kniha tak nízce hodnocená můj rozum nebere. Já dám hodně na hodnocení, pilně pročítám komentáře, ale tentokrát jsem volila podle spisovatelky a udělala dobře. Za mě 5 hvězdiček a chvála.

Niu
08.07.2021 5 z 5

Divím se, že kniha nemá vyšší hodnocení. A překvapilo mne hodně, že dílo psané v roce 2002 bylo u nás vydáno až o 18 let později. Mně se knížka hodně líbila. Když se podívám trochu s nadhledem na ty, které mám přečtené, tak - i mimo sérii s Louisou Clarkovou - jsou povedené. Tuto řadím celkem vysoko, stejně jako Jeden plus jedna. I když jsou tady obsaženy radosti i smutky, tak jsem je nevnímala tak intenzivně jako u novějších knížek, při kterých jsem musela četbu načas odložit. Na léto a dovolenou skvělý výběr. A nemůžu jinak než pochválit obálky, jsou nádherné.

zimolka
28.06.2021 2 z 5

Zatím nejslabší ze všech od této autorky.

zimolka
24.06.2021 2 z 5

Autorku mám moc ráda, přečetla jsem od ní už více knih, vždy s plným počtem hvězdiček.Tentokrát je bohužel dát nemůžu,pro mě byla tato nejslabší.

Kalima206
24.05.2021 3 z 5

Mam rada styl teto spisovatelky, ale za me zatim nejslabsi knizka.

Zezacatku sem se vubec nechytala, pak dejme tomu, ale hlavni hrdinky mi vubec neprirostly k srdci a relativne sem se musela do cteni nutit :( skoda.

vera5841
09.05.2021 4 z 5

Za mě nejslabší kniha od Jojo. Příběh byl hezký, rodinná tajemnství mne udržovala v napětí. Bohužel konec mi přišel rychlý, uspěchaný. Prostě se na konci vše zalije sluncem, všichni jsou šťastní a mnohé věci zůstanou nedořešené. Škoda, potenciál příběh má

Allla9
18.04.2021 5 z 5

Při čtení této knížky mě bylo moc hezky. Chvílemi smutno, ale to k životu patří. Radost i smutek.

prochajda
17.04.2021 5 z 5

Jojo nezklamala. Nádherný příběh z Irska, prolínání minulosti s přítomností, rodinné vztahy a tajemství. Mně se kniha líbila.

konformita
16.04.2021 4 z 5

Mě tam taky něco chybělo. Tedy oproti ostatním knihám. Tak jsem zjistila, že jsem prvotinu paní Moyes přečetla z její tvorby až naposledy. Což o to, kniha krásná, ale ve srovnání s jejími dalšími prostě pokulhává a srovnání se prostě nemůžu ubránit :-(

BarkaS
14.04.2021 3 z 5

Asi zatím nejslabší kniha autorky, příběh nápaditý, motivy a důvody chování postav podle mého názoru dostatečně nevysvětlené (nepropracované). Ale to už tak u prvotin někdy bývá. Škoda, že to ještě nepřepracovala, mohl by to být epický příběh. I tak to bylo fajn a s Jojo zas brzy na čtenou.

lucky4ever
08.04.2021 2 z 5

Příběh mi přišel slabý a o ničem, 3 generace žen, kdy ale ani jedna nemá pevný propracovaný charakter. V podstatě nemají nic společného a závěrečné vysvětlení jejich chování mi přišlo hodně slabé a napsané jen tak, aby bylo knihu jak ukončit.

nicole1990
07.04.2021 5 z 5

Mě se knížka schovej mě v dešti líbila moc. Příběh 3 generaci žen. Sabine sice byla místama na tečku jak se chovala ke svoji máme, ale i tak to byla milá holka. Babička Joy měla své mouchy, ale v jádru to byla hodná ženská. Líbilo se mi moc vrácení se do minulosti. Za mě nádherna knížka. Ostatně jako každá od Jojo Moyes, co jsem četla.

Toňula
16.03.2021 5 z 5

Ačkoli prvotina J. Moyesové, rozhodně nezklamala. Opět skvěle vyprávěný příběh tří generací žen zasazený do zajímavých prostředí, opět hledání lásky,porozumění,odpuštění a také nalézaní nečekaných pokladů v lidech i sobě samotných

Doubravka1975
15.03.2021 5 z 5

Tři generace žen a jeden pěkný příběh.
Kate mi přišla trochu trapná a na to, že šestnáctiletá Sabine jede do Irska k prarodičům jen na prázdniny, tak se mi ty prázdniny zdály moc dlouhé. A to odjíždí v říjnu 1997. To se přece chodí normálka do školy, teda chodilo :):):)
Hodnotím plným počtem, je to moje zatím pátá přečtená kniha od autorky