Sbohem, ptáčku

Sbohem, ptáčku https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251204/bmid_sbohem-ptacku-ZIr-251204.jpg 4 68 14

Axel Steen série

V létě 2004 bylo v jezeře v parku Orsteds v Kodani nalezeno tělo mrtvé dívky. Byla znásilněna a uškrcena, její vrah nikdy nebyl dopaden a vyšetřování navíc Axelu Steenovi zničilo manželství. O pět let později se i jeho kariéra dostává na samotné dno, navíc zápolí s drogami a velkými spory s bývalou manželkou. Najednou se díky shodě DNA otevírá starý případ vraždy, který je spojován s nedávným znásilněním. To je poslední šance pro Axela Steena. Nyní má možnost napravit chyby, které se v minulosti udály – jak ve věcech osobních, tak chyby napáchané policií. Jak se začíná podivný případ rozplétat, je jasné, že je na stopě pachateli několika znásilnění a vražd. A tak hon na sériového vraha začíná. Vyšetřování Axela donutí ke konfrontaci s nehlubšími, nejtemnějšími touhami muže a jeho vlastními vtíravými démony.... celý text

Kalina
30.05.2020 4 z 5

Kniha se četla velice dobře. Hlavní hrdina Axel mi chvílemi trošičku rozčiloval, ale to potvrzuje jak je příběh dobře napsaný.

karolina5333
14.07.2019 4 z 5

Stále velice dobré, Axel i Kodaň baví, těším se na další díl :)

jprst
22.06.2019 4 z 5

Zajímavé počtení, nic přehnaného, ale poutavé až do konce, i když podle náznaků se závěr dal předpokládat už o dost dříve.

Janaves
15.05.2019 4 z 5

Moje první od tohoto autora. Pěkně napsané, napínavé. Hlavní hrdina je dosti svůj, tvrďák a jde "přes mrtvoly".

Schamila
07.10.2018 4 z 5

Dobré - moc dobré, jiný autor, jiný příběh, spousta zápletek, spousta násilí - vše pomotané, ale dobré. Mohu jen doporučit - fajn překlad - čtivý...

SilvieSisinka
09.07.2018 4 z 5

Skvele cteni,napinave.Dej knihy je citlive tema znasilneni.Hlavni hrdina Axel to zvlada obcas skvele jindy resi vse tvrde.On sam ma problemy v soukromem zivote.
PS:vraha jsem vedela hned.
Tesim se na dalsi knihu Fizl...uz ji otviram ;-)

Johhanka79
17.03.2018 5 z 5

Výborná kniha. Měla jsem strach, zda budu moci knihu s tímto tématem vůbec číst. A přečetla, jedním dechem. Popis vyšetřování a citlivého přístupu u jinak tvrdého Axela Steena, bylo překvapením. Doporučuji a dávám za pět hvězdiček. P.S.: Já věděla, že vraždil on:-)

JitkaHambi
15.01.2018 2 z 5

Jsem ráda, že jsem knihu dočetla.Přišlo mi to takové zbytečně zdlouhavé a divné.Dávám 2 hvězdy jen kvůli Axelovi, který mi byl svým způsobem velice sympatický, jinak mě kniha opravdu ničím nezaujala, ba naopak chvílema i dost nudila.

hanulka26
07.01.2017 4 z 5

Klasická detektivka, která neurazí ale ani nijak zvlášť nenadchne.

konicekbily
25.12.2016 3 z 5

Na pozadí řešení vnitřních problémů policie se také někdy vyšetřují zločiny. Průměrné čtení.

knihomolka525
06.08.2016 5 z 5

autor nechává děj vyprávět aktéry.Spousta dialogů.takže nestačíte otáčet stránky.Ale příběh je napínvý od začátku do konce.Dánové na to jdou trochu jinak než Švédové nebo Norové.

anelimka
23.06.2016

Kniha určitě nepatří k mým favoritům. Lze přečíst, ale jsou čtivější.

bboruvka
28.02.2016 5 z 5

Napínavé!

arka53
14.10.2015 5 z 5

Kniha se mě moc líbila.Byla napínavá a dobře se četla.

dánská literatura severská krimi dánské detektivky

Jesper Stein
dánská, 1965