Sbohem, pampo

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Za druhé druhé světové války se z Berlína ztratila sbírka starodávných zlatých mincí obrovské hodnoty. O padesát let později padne berlínská zeď a o poklad se rozpoutá tichý boj. Do souboje se pouštějí dva najtí hledači, kterým dějiny nemálo vzaly – Chilanu Belmantovi domov a ideály, Němci Galinskému postavení a ideologii. Belmonte zakázku přijímá z lásky k dívce i ze stesku po dobrodružství, Galinsky ze zvyku plnit rozkazy a z potřeby bohatnout jako jiní bývalý soudruzi. Stopy vedou na konec světa, do větrem bičované pustiny Ohňové země. Kdo přežije nebezpečnou hru?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43511/sbohem-pampo-0VJ-43511.jpg 4.27
Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Julius Zirkus
Orig. název

Nombre de torero, 1994

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Sbohem, pampo

Přidat komentář
laurs
02.04.2020

Na to, jak je tato kniha málo čtená, není vůbec špatná. Mám možná menší výtku k samotnému nápadu. Domnívám se, že by byl příběh zajímavější, pokud by bylo oběma najatým pátračům dáno stejně prostoru a každému i stejně smysluplný motiv. Takhle už bylo téměř od počátku rozhodnuto, kdo je ten sympatický a komu přejeme, aby to nedokázal. Autor tak dal poněkud málo prostoru čtenáři a jeho interpretacím. I tak knihu ale hodnotím pozitivně.

Skip
15.11.2014

Ve stylu černého románu napsaný příběh o dávném přátelství, vyrovnávání se s minulostí a hledání klidu ve světě, který je jiný, než býval před lety, kdy hlavní hrdinové každý po svém bojovali za nějaké ty ideály, přičemž každý z nich nějakým tím způsobem prohrál. I prohrávat se ale musí umět a ne každý to svede. Tato kniha je v rámci žánru na nejvyšších příčkách.