Sbírka úloh z matematiky pro základní školu

Sbírka úloh z matematiky pro základní školu https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107261/bmid_sbirka-uloh-z-matematiky-pro-zakladni-skolu-107261.jpg 5 49 17

Sbírka obsahuje řadu úloh určených k opakování a procvičování veškerého učiva základní školy, je vhodná i pro přípravu k přijímacím zkouškám na střední školy. 8. vydání bylo upraveno tak, aby plně odpovídalo vzdělávacímu programu Základní škola. Rozšířena byla kapitola Úprava algebraických výrazů a doplněny byly 3 nové kapitoly – Goniometrie, Základy statistiky a Základy finanční matematiky.... celý text

Achillesaželva
29.02.2024 5 z 5

Běloun!! Opravdu mě připravil solidně...Asi si otevřu šampaňské na oslavu toho, že jsem se díky němu před 20 lety skutečně na gympl dostala, ale i toho, že už ho nikdy nebudu potřebovat ;-)

Clivicus
20.05.2023 5 z 5

Přijímačky jsem úspěšně složil, začež díky vzdávám panu Bělounovi, že mě o přípravě podepřel svou sbírkou.

Štěpinambura
15.11.2022 5 z 5

Skvělá kniha slovních úloh, chytáky a záludnosti mě moc bavil.

mi-380
14.10.2022 5 z 5

Objev při úklidu. Brožovaná knížečka, která doprovázela všechny mé děti, a s nimi i mne jako poradce, druhým stupněm základní školy. Kvantum úloh, bystřících mozek, chaos při hledání výsledků.
90 % (zatím 39 hodnotících s průměrem 98 %).

Strana 41, příklad 26: Z nádrže vyteče 120 hl vody 4 rourami za 6 hodin. Kolik vody vyteče 5 rourami se stejným průměrem za 14 hodin?

los
13.06.2022 5 z 5

Běloun je prostě legenda, namouduši napsíuši spočítal jsem ho celého

zajímalo by mě, jestli jsou i v novém vydání slovní úlohy s pětiletkou (statistika), dojivostí krav (procenta) a rozorávání lánů (rozloha)

Péťa Z.
10.05.2022 5 z 5

Tahle publikace mi pomohla při přípravě na přijímačky. Doučoval mě jeden úžasný starý profesor, který autora často vyzdvihoval. A vlastně mě poprvé začala bavit matematika. :-)

Placi
30.12.2021 5 z 5

Kolik hodin jsem se natrápil s touto publikací. Zpětně to vnímám nostalgicky, ačkoli u počtů kdysi padlo nejedno neslušné slovo. Perfektní pomůcka pro přípravu na testy, pololetky i přijímačky.

Radka1911
10.04.2019 5 z 5

Vynikající pomůcka k přijímačkám na střední školu (matematiku jsem nenáviděla a tahle knížka mi velmi pomohla).

hrdlickova_61
08.04.2019 5 z 5

Knížky pana Bělouna bych mohla dostat s mašličkou pod stromeček, protože mi byla (bez vlastní zásluhy, zadarmo s genetickou výbavou) dána láska k matematice. Když jsem občas někoho doučovala, vysloveně mě příklady bavily a ráda jsem se k jejich sbírkám vracela. Umím se ale vcítit do všech těch žáků, kteří se museli s počítáním trápit, aby udělali zkoušky na gymnázium. A tak jsem si vždycky říkala, že na učitele takových předmětů by měli chodit zásadně jen ti, komu to nejde samo - takže by pak měli při výuce pochopení a trpělivost.

Pan Běloun se snažil pomoci jak pedagogům, tak dětem i rodičům, navíc se mu to i výborně povedlo, takže klobouk dolů! A doufám, že prožil radostný život, ačkoliv to na sobě musel přímo hmatatelně pociťovat, tu nechuť celých generací nematematiků, s níž k jeho sbírkám usedali. Těší mě příspěvek DK 197, obsahující zároveň i velké uznání : o)

DK197
02.04.2019 5 z 5

Jako rozený nematematik jsem tuto učebnici nesnášela. Po stránce objektivní ovšem musím přiznat, že obsah je hutný a kvalitní. A všichni matematici si ji nemohli vynachválit. Což je samo o sobě dost vypovídající. :-)

Arven2001
18.02.2017

Jak já nenávidím testy z Bělouna

Janca007
21.09.2016 5 z 5

Cenná kniha na procvičení mozku, přispěje k úspěšnému absolvování přijímacích zkoušek. Připomíná mi to školní léta :-)

Peleus
16.05.2016 5 z 5

5* za vzpomínky, Pythagoriády a matematické soutěže Klokan.
P.S. Asi se mylně domníváte, že jsem byl drtič přes matematiku. Inu, jak jsem napsal, tak Mylně. Jen se mi při pohledu na knihu vyrojily vzpomínky na dobu, kdy jsem na podobné soutěže, ač nerad, musel chodit a kamarádit s touto a podobnými publikacemi.

Kateriska
27.04.2013 5 z 5

Výborně koncipovaná sbírka úloh, ve které jsme jen našli jednu chybu, co se týče správného řešení ve výsledcích. Sedmiměsíční studium této knihy mi pomohlo u příjímacích zkoušek a dostala jsem se nakonec na své vysněné gymnázium. Vřele doporučuji!

SPimy
03.01.2013 5 z 5

Dlouhá léta byla tato sbírka spíše nadstandartem matematiky, pokud jste zvládli její příklady, ve škole jste si poradili. A myslím, že dnes jsou na tom studenti spíše hůř, takže to nejspíš platí stále.

shevchenko
13.07.2012 5 z 5

Super sbírka, na které můžete natrvénovat, jak ns tom jste :)

vitavita
24.04.2012

Běloun to byl po léta mezi žáky pojem