Sběratelka polibků

Sběratelka polibků https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129/mid_sberatelka-polibku-ATd-129.jpg 4 355 26

Do osmnáctých narozenin zbývá jen pár dní a představa prázdnin pronuděných doma Andreu v nejmenším neláká, zvlášť když kamarádky i o rok mladší ségra Klára jsou na tom mnohem lépe! Jenže... Nic se nejí tak horké, jak se uvaří, kluků běhá po světě spousta, frajerů a borců větších či menších. Ne však každá láska je ta pravá, Andrea hledá, naráží, ztrácí a získává, z mnohých přátel se stávají nepřátelé a z některých nepřátel zase kamarádi - a ty prázdniny, ať už doma, na chatě či na raftech, nakonec vůbec nemusí být k zahození.... celý text

Hakate
28.08.2022 3 z 5

Knihy od Lenky mě doprovázely určité období mých školních let, protože u nás na škole je četla každá holka. Některé příběhy se mi líbily více, některé méně. Po nějaké době, už mi příběhy přišly stejné, jen jiné místo, jiné postavy. Ale princip vždy stejný

Lucissia
22.10.2021 3 z 5

Připomenuto. Od Lanczové spíš podprůměr, má daleko lepší knihy. :-)

Amneris
08.08.2020 4 z 5

Hlavní hrdinka Andrea mi byla od začátku dost sympatická a dost jsem se divila tomu, jak se každým klukem nechá svést. Ale konec vypadal slibně, tak třeba se konečně dočkala kluka, o jakém snila.

dews
20.07.2020 2 z 5

Od Lenky Lanczové jsem přečetla opravdu velké množství knížek a v téhle jsem měla velký problém sžít se s hlavní hrdinkou. Příběh sice čtivý, ale konec začal být najednou tak předvídatelný... Spíš slabší kus, ale jako odpočinková kniha poslouží.

Ygrayne
28.01.2020 5 z 5

To snad není ani možný, jak mi ta holka lezla na nervy....a takový knížky já ráda

Aknel26
21.08.2019 1 z 5

Svatá prostoto, to opravdu existují takové husy? Andrea dá každému klukovi, co se v jejím okolí vyskytne, a jedinkrát, kdy k tomu nedojde, není to z důvodu jejího svědomí, ale protože má kluk malý penis? WTF? Nemá snad ani cenu komentovat příběh, nedej bože jeho konec, který byl jasný od začátku. Zastavím se jen u setkání se starými známými z Půlnočních snů. Zatímco jindy mě takové zmínky potěší, tady mi to přišlo poněkud násilné.

Ivet1990
12.01.2019 2 z 5

dobrý dívčí román

JancaMia
13.07.2018 3 z 5

O útrapách prvních lásek a gamblerství ...

jituleville
16.11.2017 5 z 5

Pěkná kniha

edith79
09.04.2017 4 z 5

Taková trošku naivní a hloupoučká hlavní hrdinka, která naštěstí nakonec spoustu věcí pochopí a napraví.

EvikU.
07.04.2017 3 z 5

Tahle kniha se mi líbila míň. Pořád je to čtivě napsaný, ale tentokrát jsem se nedokázala sžít s hrdinkou. Vadilo mi jak získávala další a další kluky.

Ann98
18.07.2016 5 z 5

Kniha je moc fajn. Andrea byla také fajn, ale docela naivní a připadalo mi, že se moc podbízela (je to dost potupný). Nemusela všem hned lézt do postele, občas mi vážně připadala jako lehká děva. Ze začátku jsem se do příběhu nemohla začíst, protože se všechno točilo jen kolem Peťara, nakonec to stejně skončilo rozchodem. Pak to teprve mělo tu pravou "šťávu". Tak nějak jsem předpokládala, že se Andy dá dohromady s Vojtou (co se škádlívá, to se rádo mívá).

MíšaK.
25.06.2016 3 z 5

V málokterých knížkách najdete „zápornou“ hlavní hrdinku. Tato knížka je jednou z toho mála. A ač jsem Andreu moc ráda neměla, sžila jsem se s ní. Nebylo to správné, ale také za to byla potrestána. Knížka je samozřejmě krásně a chytlavě napsaná a celkově je super. Přes všechny ty zápory to autorka pozvedla na pozitivní část tím koncem.

Jinak také musím zdůraznit Rika a Martinu. Jsem ráda, že jsem se mohla dozvědět, že jim to spolu stále klape i po dvou letech.

Kacitr
17.02.2016 3 z 5

Když mi bylo nějakých patnáct, šestnáct let, milovala jsem tvorbu autorky Lenky Lanczové. Přečetla jsem snad každou z jejích knih a nenechala si žádnou ujít. Sběratelka polibků byla první co jsem četla. Nicméně, Andrea, hlavní hrdinka tohoto příběhu, mi byla jednoduše protivná. Chovala se tak že bych ji dala – nejde to říct jinak – ránu.. ovšem konec mě překvapil, to musím uznat. Když to sečtu a podtrhnu, není to špatné čtení.

bibi 24
31.08.2014

Hlavní hrdinka mi moc sympatická nebyla, bylo mi hned jasné, že tímto
chováním o Petra přijde, no ale on byl taky dost nesympatický.
Knížka není špatná, ale od autorky jsem četla spoustu lepších...

Miška14.07
27.08.2014 4 z 5

Nestačila jsem se divit. Že Andrea vystřídala skoro všechny kluky kapely je její problém, ona je "lehká" holka. Já nevím proš, ale ve dvou okamžicích jsem věděla co se stane. 1) Že se dá dohromady s Vojtou
2) Že Marcela spí s Otou

Když jsem četla komentáře, hvězdičky a procenta hodnocení, docela jsem se divila. Já sice chápu, že se každému líbí něco jiného, ale pro mě přišla zajímavá hlavně tím, že v podstatně byla knížka pesimistická jen posledních cca 5 stránek bylo optimistických + nějaké chvíle jinde, ale celkový děj. Asi bych 5 * nedala, ale 4 * si to podle mě zaslouží. :-)

zuzepka
06.08.2014 1 z 5

Občas čtu knihy své 15leté dcery.U této jsem se nestačila divit.Podobně se chovala moje kamarádka před X lety a já ji domlouvala podobně jako Klára své sestře Andree.No aspoň autorka čerpá ze životních zkušeností možná svých,možná svých kamarádek.Určitě napsala lepší příběhy pro náctileté slečny než je Sběratelka polibků.

1v8na
05.08.2014 3 z 5

tahle kniha byla celkem pruměr. Hlavní hrdinka tu byla až moc nerozhodná a nevěděla, v podstatě vůbec nic..

IvcaK98
26.04.2014 3 z 5

Už je to nějaká doba, co mě braly románky od Lanczové, ale rozhodně jich měla spoutu lepších než tenhle. Dobře, byly jsme poučeni, že anorexie je špatná, ale to, že největší problém hlavní hrdinky je, jestli náhodou není „lehká holka" (je), mi dost lezlo na nervy. Když Lanczovou, tak rozhodně jinou ;-)

Bet
25.10.2013 2 z 5

Tato kniha se mi nelíbila, už na začátku mě Andrea lezla na nervy. Ty její sms a že přišla o Peťara byla taky její chyba.
Část kde vystřídala skoro celou kapelu byla hrozná, jen jsem si říkala jestli může být někdo tak naivní.
Že se dá dohromady s Vojtou jsem tušila, když jí přišel gratulovat a druhý den se vrátil. Podle mě je tato kniha nejslabší.