Sběratelé knih

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sběratelé knih je román o dvou dějových liniích. Zároveň je to název neformálního společenství lidí fascinovaných dobrodružnou a detektivní literaturou, jejíž tituly si však mohou v nepříliš vzdálené budoucnosti, kdy se děj knihy odehrává, obstarat výlučně formou krádeže. Zaměřují se hlavně na opuštěné nemovitosti a bývalé místní knihovny, uzavřené pro nezájem veřejnosti, která již opustila hájemství slova a zcela propadla kultu obrazu. Při této činnosti narazí hlavní hrdina na zcela neznámý titul... Odtud se odvíjí druhá dějová linie románu. Děj nalezené knihy se totiž odehrává na planetě Tahulu, obydlené lidmi nazývanými "skokani". Ti provozují sport napůl akrobatického, napůl meditativního rázu. Kniha však toho skrývá mnohem víc... Román propojuje oblast dobrodružné literatury s literaturou sci-fi, a to velmi nápaditým a umným způsobem. Výsledný zážitek z četby slibuje být podobně sugestivní, jak jej známe z četby Pížlovy poezie. 1. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/61_/6111/sberatele-knih-6111.jpg 3.819
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, Petrov
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Sběratelé knih

Přidat komentář
jaroiva
07.11.2019

Možná dva nebo tři v jednom, ale ani jedna z linií mě nijak zvlášť nenadchla. Zezačátku to vypadalo slibně, nastavilo to docela vysoké očekávání, ale to nebylo naplněno.
Navíc je to místy docela ukecané, čistě popisné věty se zbytečným množstvím podrobností.

Dunkelhell
14.08.2019

Tuhle knihu jsem četl asi před deseti lety, pak na ni zapomněl, ale v hlavě mi celé roky strašila její divná a tajemná atmosféra. nedávno jsem ji našel zapadlou v knihovně a s chutí znovu přečetl. Pasáže o Volném pádu na Tahulů jsou jedna z nejdivnějších věcí, co jsem kdy četl. Snese srovnání s Ajvazovou Lucemburskou zahradou, nebo sci-fi pasážemi románu Cesta na jih. Případně se nabízí srovnání s některými díly Miloše Urbana. Zkrátka: výborná věc, škoda, že o ní nikdo neví.

Jana_Z
27.02.2015

Kniha se skvěle čte. Autor je básník a snad proto umí tak dobře pracovat s češtinou. Za to si zaslouží plný počet hvězdiček. Ale jiné musím ubrat pro nedotažení příběhu a některých postav.
Suma sumárum - tři hvězdičky.

narcisonanis
07.09.2014

Knihy, ve kterých jako hlavní hrdinky vystupují samotné knihy, jsou mi sympatické. Vesměs skrývají totiž něco tajemného, dobrodružného až mystického. Nejinak tomu je u prozaické prvotiny Jaroslava Pížla, který čtenářům ukázal, že to umí nejen s básničkami. Ve Sběratelích knih jsou nám předkládány dvě dějové linie, dvě prózy v jedné knize.
A to není všechno. Svým vyzněním čtenářům do konce knihy vlastně není jasné (či to není jisté), co to mají v rukou. Detektivku? Dobrodružný příběh? Sci-fi? Nebo co sakra vlastně? Asi opět – všechno v jednom. Nechte se unášet zajímavým námětem a užívejte si tenhle povedený český román :)

Márinka

Kde jsou ty časy, kdy se mohly v knihovnách knihy členit do regálů podle žánrů. Detektivka byla detektivka, román pro ženy byl román pro ženy a scifíčko bylo scifíčko. Dnes často dumáme nad anotací, kam tu kterou knihu zařadit. To platí i u Sběratelů knih. Milujete knihy? Je tady pro vás. Rádi luštíte detektivní zápletky? Zahloubejte se. Jste napojeni na dobrodružnou vlnu? Nechte se unášet. Těší vás výlety do světa fantazie? Vydejte se na cestu. Řečeno marketingovým slovníkem: toto není běžná kniha, ale 3 v 1 :o).