Pohřbení

Pohřbení https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430448/bmid_pohrbeni-pcT-430448.jpg 5 673 191

Sayer Altairová série

Vyšší zvláštní agentka Sayer Altairová studuje mysl psychopatů. Teď se konečně vrací zpátky do terénu, kam byla povolána, když se agent FBI, jenž se ve volném čase vydal na výlet do hor, propadl do jeskyně plné lidských kostí. Kosterní ostatky nalezené v Národním parku Shenandoah ve Virginii se ukázaly být téměř dvacet let staré. Ve stejné době zmizela svými blízkými milovaná místní dívka. Starý případ rázem získá na aktuálnosti, když mezi kostmi agenti naleznou dvě čerstvé mrtvoly.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Vendeta

Buried , 2019

petula22
petula22
31.08.2022 5 z 5

Až když jsem začala číst, jsem zjistila,že první díl mám doma a pouštím se do něj teď. Myslím,že to ničemu nevadilo. Kniha se četla sama, skvělá detektivka, postava Sayer mě baví, bylo to napínavé, čtivé a mělo to náboj.

Arsi007
Arsi007
27.08.2022 4 z 5

Stejně jako první díl je i tento neskutečně čtivý. Čím dál víc mi Sayer připomíná Josie Quinn ze série Zmizelé dívky, což ovšem vůbec není na škodu. Nebýt lehce šablonovitého závěru dám plný počet hvězdiček. Osobní život Sayer a vedlejší linka, ve které studuje psychopaty se ale rozjela tak slibně, že se nemůžu dočkat třetího dílu Až na kost, který začnu, co nejdřív.

IG: @hanybooks

JerryDexter
JerryDexter
31.07.2022 4 z 5

Druhý příběh agentky Sayer Altairové mi přišel malinko slabší, než ten první. Prostředí národního parku se určitě dalo využít víc. Nicméně zajímavá, takřka mysteriózní zápletka mě donutila přečíst knihu na jeden zátah. Navíc události druhého dílu jasné naznačují, že v tom třetím nás ještě čeká pěkná jízda.

adevis
adevis
29.07.2022 5 z 5

V pořadí již druhý díl thrillerové senzace od Ellison Cooper jsem si také nemohla nechat ujít. Po přečtení první knihy V kleci jsem okamžitě pořizovala další dvě.

Tentokrát se po boku Sayer setkáváme s novou postavou, agentem FBI Maxwellem Cho a jeho čtyřnohým křížencem Konou. Max společně s Konou na výletě v Národním parku Shenandoah ve Virginii naleznou kosterní ostatky, který jsou po bližším ohledání dvacet let staré. Starší případ náhle ožívá, jelikož se mezi kostmi naleznou i čerstvé mrtvoly.

Co se týká čtivosti, opět se mi to četlo skvěle, stejně jako první díl. Sayer je prostě výborná agentka a její, nový tým také.
Co se týká vraha, tentokrát jsem měla podezření a dá se říct, že jsem se trefila. Jsem zvědavá a těším se, co nám přinese další díl.

ufounek17
ufounek17
14.07.2022 5 z 5

První díl byl lepší…ale Toten byl také super.

Havrdak
Havrdak
10.07.2022 4 z 5

Podle mě lepší než první díl. Některé pasáže lehce přetažené za vlasy. Ale celkově čtivá knížka plná zvratů.

Cher
Cher
09.07.2022 5 z 5

Skvělé! Velmi čtivé. Napínavé po celou dobu. Už se těším na další díl.

Lovana
Lovana
09.07.2022 5 z 5

Na druhý díl s vyšetřovatelkou Sayer jsem se moc těšila, oblíbila jsem si ji v prvním díle a byla jsem zvědavá, jak to s ní bude dál...
Opět to bylo napínavé, velmi rychle jsme se dostali do středu dění, žadné 100 stránkové okecávání, mám ráda, když je čtenář thrilleru autorem hozený hned do vody a nemusí dlouho čekat než se něco stane. Kniha byla opět velmu čtivá, přesto, že jsem knihu četla ve společním čtení, tak jsem dočetla o tři dny dříve, protože jsem ji nedokázala odložit...
Opět jsme se kromě Saeyr setkaly i s některými postavami z prvního dílu, jednak z její rodiny, jednak i z FBI, kromě těchto postav nám tam přibývají i nové a musím říct, že hlavně Maxe s Konou jsem si zamilovala. Jsem zvědavá, zda ve třetím díle bude mít Sayer zase nového partnera při vyšetřování nebo někoho, koho už známe...
V tomto díle musím říct, že se mi podařilo pachatele odhalit o dost dřív než Sayer, až jsem si chvílemi říkala, jak je možné, že jí vůbec nenapadne, že by pachatelem mohl být tento člověk... Mimochodem, začínám být alergická na slovo nezpach... V prvním díle se sice objevilo taky, ale v tomto druhém bylo velmi často, snad ve třetím bude už zase méně...
Na třetí díl se moc těším, doufám, že se v něm dozvíme více o Sayeřiném životě, o Jakeovi a také o jejím výzkumu a kdo je 037...

Hodnocení 4,75*/5*

Erlif
Erlif
05.07.2022 5 z 5

Tak tohle byla jízda.. První díl mě tak úplně nepohltil a nenadchnul... Ale tady to byla jízda od první stránky a za dva dny jsem měla přečteno.
A autorka umí udržet čtenářovu pozornost a jsem ráda, že mám i její další knížku... Do které se hned pustím a jsem moc zvědavá, jestli se trilogie uzavře a dozvíme se příběh Jacka a také identitu psychopata 037, který mě opravdu zajímá... :)

zdendula31
zdendula31
14.06.2022 4 z 5

Přečteno jedním dechem...

marci8
marci8
12.06.2022 4 z 5

Kniha nebyla špatná, ale úplně mě neuchvátila. Pachatele jsem tušila od začátku a nebyla tak napínavá, jak jsem očekávala.

Natty1233
Natty1233
11.06.2022 5 z 5

Druhý díl mě vůbec nezklamal, byl napínavý a čtivý. Avšak oproti prvnímu dílu, jsem už před odhalením vraha měla podezření, které se nakonec projevilo jako správné. To ovšem nezkazilo zážitek z konce. Můžu vám ji tedy jen doporučit a já se pouštím do třetího dílu.

Katulinka69
Katulinka69
10.06.2022 4 z 5

I druhý díl paradicka, už beru další pokračování

ivoiro
ivoiro
07.06.2022 5 z 5

Vyjádřuji naprostou spokojenost. Mělo to napětí i spad. Těším se ba další díl.

Čmeláček
Čmeláček
29.05.2022 5 z 5

Výborná kniha, čte se dobře. Sayer je fakt třída! :)))

Lexie321
Lexie321
11.05.2022 4 z 5

Kniha ma bavila o niečo menej ako V Klietke ale aj napriek tomu je putovo napísaná so skvelým dejom, zvratom a postavami.

m_martina
m_martina
08.05.2022 5 z 5

Mně se knihy od této paní spisovatelky moc líbí, proto hned otevírám poslední. Tato kniha se mi zdála sice trochu slabší než ta první, ale přesto jí dám pět hvězd.

Rozmarýna Rozm
Rozmarýna Rozm
06.05.2022 4 z 5

Škoda, že nejde dát půl hvězdy, dala bych 3,5 hvězdy, takto jsem dala 4, které si podle mně nezaslouží. Velmi dobře se to četlo, bylo to i napínavé. Ale šíleně mě štvalo slovo NEZPACH. Nevím, zda za to může autorka nebo překladatel. A přišlo mi, že ve skutečnosti by FBI zjišťovala, zda Cricket někomu skutečně darovala kostní dřeň a komu, dále by řešili ty svěrací kazajky, čímž se tady FBI vůbec nezabývala. Také by okamžitě vyslechli Hannah, aby zjistili kudy se vrátila z Díry. Byla to má první kniha od této autorky, takže si zkusím přečíst další.

boeink
boeink
28.04.2022 4 z 5

Do druhého případu agentky Altairové jsem se pustila hned po dočtení toho prvního, což možná nebyl úplně dobrý nápad. Případy mi trochu splývaly, jsou si trochu podobné.
Postava Sayer je mi moc sympatická, líbil se mi i Max a jeho pes.
Co mě při čtení trochu vadilo, byl slovní obrat: Sayer nesouhlasně zabručela, stejně jako v prvním díle: Sayer vítězně zapumpovala paží..:-) No, ale to je drobnost, která mi čtenářský zážitek nemohla zkazit.

Šánka
Šánka
09.04.2022 5 z 5

Výborné pokračování, trošku stejná kostra příběhu jako předešlý díl, ale stále stejně dobrá a mrazivá zábava.
Sayer se pouští se svým staronovým týmem do dalšího náročného případu a i tentokrát je to docela drsné a velmi napínavé čtení. Pachatele se mi podařilo ,,odhalit" dříve než se to povedlo agentům FBI :-), což se mi stává velmi zřídka, ale stejně jsem se strachu a napětí nezbavila. A i tentokrát jsem si musela vygůglit, co autorka v závěru vymyslela, no a ono to je opravdu možné!
Skvělá série, děkuji svým oblíbeným za bezva komentáře a fandové dobrého thrilleru, tohle je skoro povinná četba!