Saturnin zasahuje

Saturnin zasahuje https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448797/bmid_saturnin-zasahuje-LI6-448797.jpg 4 254 87

Saturnin série

Legendární sluha Saturnin je zpátky – a pojede lyžovat! Do malebného prostředí zasněžených Orlických hor se vydá opět v doprovodu starých známých: věčně nesnesitelné tety Kateřiny, jejího neotesaného synka Milouše, sarkastického doktora Vlacha i laskavého dědečka, který nosí po kapsách nevyčerpatelnou zásobu povedených historek. Kdo tímto dobrodružstvím prosviští s elegantními obloučky? Komu se podaří salto nazad? A pro koho se tentokrát rozezní svatební zvony?... celý text

willy9203
30.03.2021 3 z 5

Ta knížka neurazí, ale nenadchne. Je tu méně profláknutých vtipů než v předchozím dílu, ale neustálé opakování šablony "teta Kateřina řekne přísloví - někdo jí oponuje a ona se urazí - Saturnin umí naprosto všechno - slečně Barboře to moc sluší - doktor Vlach přednese filipiku" mě už ke konci dost nudilo. Jazyk je ale kultivovaný a sem tam jsem se i usmál.

Verpax
29.03.2021 5 z 5

Moc příjemné čtení. Lepší než předchozí Saturnin od pana Macka.

Knihomolka223
23.03.2021 5 z 5

Skvělá laskavá a humorná kniha. Teta Kateřina, Milouš, doktor Vlach, Saturnin... všichni na jedné chatě!

michal2601
22.03.2021 4 z 5

Příjemné čtení plné laskavého humoru.

karel0684
16.03.2021 4 z 5

Další pokračování z pera pana doktora. Troufám si říci, že je lepší jak to předchozí. Tohle je opravdu oddechovka na den, dva. Příjemné, pobaví...

pepa4081
16.03.2021 4 z 5

Po průšvihu s prvním pokračováním Saturnina jsem již nechtěl nic podobného číst. Díky komentářům zde, jsem se však nechal zviklat, a dobře jsem udělal. Autor se nejspíš poučil z kritiky čtenářů a vyvaroval se prakticky všeho, co bylo minule špatně. Tentokrát jsem se velmi dobře bavil. Kniha je vtipná a pohodová, mohu ji s klidem doporučit a za čas si ji přečtu znovu. Mimochodem ilustrace jsou skvělé.
Velmi uspokojivé.

Lu200
08.03.2021 5 z 5

Mně se kniha moc líbila. Odlehčená humorná kniha ideální před spaním. Autor se snaží pokračovat v duchu Jirotky a místy se mu to daří skvěle. Nevím proč, ale tato kniha se mi líbila víc než předchozí pokračování Saturnina (Saturnin se vrací). Téma zimní pobyt na horách mi asi víc sedl do zimního počasí.
Rozhodně doporučuji.

May
01.03.2021 4 z 5

Originální Saturnin je samozřejmě bez diskusí to nej z nej s ním srovnávat nelze ... téměř nic, s výjimkou knih pana P. G. Wodehouse, ale to si myslím já a mnozí zřejmě nebudou souhlasit.
Četla jsem oba "Saturniny" pana Macka a musím stejně jako u prvního dílu i u druhého říct, že nesrovnávám-li s originálem, je čemu se zasmát, čte se moc hezky, ilustrace také stojí za úsměv a narazila jsem na jednu originální hlášku, kterou se ... no ne doslova, ale hodlám v současné situaci řídit.

str. 123
Vše nakonec dopadlo více než dobře, neboť dědeček si při večeři liboval, že se mu zásluhou zvýšené tělesné teploty při meditaci zvýšila též žádostivost těla, takže má mnohem větší chuť na víno než obvykle. Pravil dále, že doufá, že nikdo z nás nevynikla ve škole v matematice natolik, aby mu počítal sklenky, které vypije, navíc jistě chápeme, že v životě lidském bývají dny, kdy je zapotřebí načít druhou láhev, přičemž se nemůže zbavit silného dojmu, že ten den právě nastal.

zdepka
22.02.2021 5 z 5

Čtivé, neurazí a zábavné.

nik077
17.02.2021 3 z 5

Tak kniha přečtená k vůli čtenářské výzvě...jo pobavila mě.

kristijan
16.02.2021 4 z 5

I když se mi Mackovo první pokračování Saturnina taky celkem líbilo, po třech letech, co jsem ho četl, si z něj nepamatuju téměř nic. Možná za to může ten Němec, co si nemůžu vzpomenout, jak se jmenuje, ale možná je to tím, že toho dohromady opravdu moc nenabídlo. Druhé pokračování, i když je v lecčems prvnímu podobné, toho má podle mě k zapamatování daleko víc: malebné prostředí zasněžených hor, předvánoční atmosféra, velmi hezké ilustrace, koňak, pointy v příběhu Milouše i hlavního hrdiny a spousta dobrých vtipů a hlášek. Jsem rád, že se Macek k Saturninovi ještě jednou vrátil, tohle druhé pokračování bylo opravdu povedené.

Vilma232
14.02.2021 3 z 5

Oddechové čtení proti trudomyslnosti. Vypravěč se doposud nestal ani sportovcem ani automobilistou. Přibyly nové postavy a děj se odehrává na horách v předvánočním období. Budete mít určitě pocit, že některé vtipné hlášky jste zcela jistě už někdy slyšeli, ale pobavíte se. Humor je laskavý, bez jakýchkoliv vulgarit a Saturnin zasahuje vždy ve správnou chvíli.
...ideální dětský věk je to období v životě dítěte, kdy je již příliš staré na to, aby proplakalo noci, ale ještě příliš mladé, aby je proflámovalo... Saturnin má vždycky pravdu
...trocha grogu je nejúčinnějším prostředkem proti nachlazení, přičemž platí medicínská zásada, že čím více rumu a méně vody, tím větší preventivní účinky... toť rada doktora Vlacha

MysakovicovaA.
12.02.2021 3 z 5

Kniha je tedy opravdu slabší než originální saturnin, ale ráda jsem se k němu vrátila a občas se i zasmála. Kniha je bohužel plná vtipů rádoby kaměňák a trapných klišé.

raty
10.02.2021 5 z 5

Velmi milé překvapení. Skvělé, humorné čtení, tak potřebné do dnešní doby. Příjemné setkání s oblíbenými postavami, povedené ilustrace a krásná zimní atmosféra. Co víc si přát?

HaJC1978
29.01.2021 4 z 5

Lehké, milé a příjemné čtení, díky kterému se mi podařilo nejen se odreagovat od dnešní ne úplně příznivé situace, ale také se pobavit a zasmát.

stejsdan
24.01.2021 5 z 5

Knizku jsem dostala jako darek a po pravde jsem od ni moc necekala. O to vice me velmi prijemne prekvapila: opravdu jsem se bavila, navic prijemne horske prostredi. Patou hvezdu jsem dala za krasne ilustrace pani Krejcove, takze mockrat dekuji, pane Macku.

kudrdlinka
18.01.2021 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a docela jsem se pobavila. Atmosféra zase hodně připomíná původního Saturnina. Je to milý a laskavý humor tentokrát zasazený do idylických zasněžených Orlických hor. Mě jako milovnici pohlednic pobavila zejména část věnovaná vánočním pohlednicím :)

Mabie
18.01.2021 4 z 5

Tak jak první pokračování slavného Saturnina bylo sice ve stylu originálního díla, ale více méně bez děje, dialogy byly občas trochu násilné a celé to bylo postavené převážně na úryvcích z původního díla, velice oceňuji toto druhé pokračování. To přineslo nejen bohatý jazyk, který byl podobný tomu “páně Jirotkovu”, ale i svěží, vtipný děj. Samozřejmě, že kniha nedosahuje kvalit originálu, nicméně pan Macek má talent rozesmát (některé jeho vtípky jsou opravdu hodné zveřejnění) i značnou odvahu (jít s kůží na trh v takovémto případě odvahu vyžaduje). Ale nechci hodnotit autora, pouze toto jeho literární dilo a to se mu podle mne povedlo - je to důstojné, nápadité a s citem napsané pokračování originálního Saturnina a vnímám ho jako povedený hold panu Jirotkovi. Laskavý humor, a ten se cení.

- “...nejhorší věcí na světě je, když člověk strká prsty tam, kam nemá, kupříkladu do snubního prstýnku...”
- “Její krajkové šaty navíc vypadaly, jako by si je oblékla ve vzteku a za silné bouře, takže v tu chvíli připomínala Furii pronásledující Oresta.”
- “...náhodně vzplanuvší rumové páry jí ožehly chochol vlasů nad čelem, což jí okamžitě dodalo vzhledu poděšeného francouzského buldočka. Jen oči měla poněkud vykulenější, drahný čas ovšem funěla zcela stejně.”
- “Život je krátký. Je třeba se usmívat, dokud má člověk ještě zuby.”

Tak asi tak :-)

lenka31
17.01.2021 3 z 5

Milá oddychovka,která čtenáře pobaví.

LucyA7
17.01.2021 5 z 5

Milá knížka s laskavým humorem, příjemné pohlazení v této době. Líbil se mi i jazykový styl vyprávění.