Saturnin se vrací

Saturnin se vrací https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366026/bmid_saturnin-se-vraci-dge-366026.jpg 3 939 343

Saturnin série

„Slavná humoristická kniha, která baví již několik generací čtenářů, pokračuje!“ Nevypočitatelný sluha Saturnin a jeho vynalézavost, pragmatičnost a netypický postoj k životu jsou zpět. A zároveň i všechny postavy, které jste si zamilovali: nesnesitelná teta Kateřina, krásná slečna Barbora, mudrující doktor Vlach, rozmazlený Milouš a laskavý, ale šibalský dědeček. Jaké jsou jejich nové eskapády, které jim Saturnin uchystá? Vzpomeňte si na knihu svého srdce a opět prožijte idylické léto u dědečka plné neuvěřitelných historek, gagů a komických příhod, jak je mistrně podává Miroslav Macek v pokračování Jirotkova nejslavnějšího humoristického románu.... celý text

Katka244
06.09.2019 4 z 5

Pan Macek mě překvapil, určitě dobře vybrali pro pokračování Saturnina, pohodová, odpočinková knížka, a styl hodně podobný. Skvělé odpočinkové čtení.

surikata246
17.08.2019 3 z 5

Trochu zklamání,čekala jsem asi víc.

zelva.marketa
06.08.2019 3 z 5

Jirotka to není, ale bála jsem se, že to bude horší.

Majule7
06.08.2019 4 z 5

Nečekala jsem žádné hluboké dílo, ale milou knížku, u které zapomenu na problémy všedního dne. A to přesně tato kniha splnila. Pan Macek mě velmi mile překvapil!

Jitka822
31.07.2019 4 z 5

Je to úsměvně psané v duchu původního díla. Možná, že trochu opakující se a i trochu okaté zápletky. Přesto si člověk rád přečte nové zážitky starých známých!;)

sarka.farka
13.07.2019 2 z 5

Byla jsem natesena na pokracovani Saturnina. Me ocekavani bylo mirne skepticke. Kniha ho bohuzel mnohonasobne predcila - je strasne nudna a prakticky o nicem, jen napodobuje zname puvodni historky. Mela jsem co delat, abych to vubec docetla a to jsem typ ctenare, co cte jednim dechem :-)

evacerna18
06.07.2019 2 z 5

Kniha je asi tak ze 30 % plagiát původního Saturnina, ze 30 % Macek vykrádá sám sebe a zbylých 40 % tvoří relativně nesouvislé, ale vtipné příběhy, u kterých nedokážu posoudit, zda jsou originální, nebo ukradené od jiných autorů.
Pokud si člověk už příliš nepamatuje Jirotkova Saturnina, tak by se mu Mackova kniha možná mohla i líbit. Já si ovšem Saturnina přečetla asi před měsícem a při čtení Saturnin se vrací jsem byla nepříjemně překvapena, protože Macek slovo od slova zkopíroval celé věty, možná i odstavce z původní knihy. A když Macek přišel s něčím vlastním, tak se to v knize většinou několikrát opakovalo. Měla jsem pocit, jako kdybych donekonečna četla to samé.
Je to škoda, protože jinak by kniha mohla zaujmout. Příběhy byly docela vtipné, občas přišel Macek s nějakým dobrým nápadem (snad svým) a jazyk se podobal tomu Jirotkovu. Jen škoda toho vykrádání a opakování, to celou knihu táhlo ke dnu. Jako letní oddychovka to celkem ujde, ale není to nic, co by si milovníci Saturnina museli přečíst. Pokud se knize vyhnete, o nic nepřijdete.

twigxi
28.06.2019 4 z 5

Spousta hodnoceni je spis na samotneho autora.
Ja autora nehodnotim, hodnotim pouze toto jeho literarni dilo a to se mu proste povedlo. Myslim, ze je to velice dustojne a s citem napsane pokracovani Saturnina.

kytikyti
27.06.2019 3 z 5

Bylo to humorné, ale příběh je poněkud lineární plný krátkých historek. Přjde mi sice zábavný, ale bylo tam na mě až moc karambolů - létajících kuřat, močůvek, omáček...

Sahir
19.06.2019

Přečetl jsem 50 stran a zklamaně odložil

irskádívka
16.05.2019 3 z 5

Tak jsem se pustila do čtení. Jela jsem na dovolenou a říkala si, dobrá, dám této knize šanci, třeba se zasměju. Ano, zasmála jsem se, párkrát. Je dobře napsaná (a za to dávám tři hvězdy), autor se snaží udržet styl svého vzoru, samotného "Saturnina", což dělá poněkud nešťastným zpúsobem (podle mě), a sice v podstatě přepisuje některé myšlenky a fráze původní knihy. Bohužel, místo toho, aby takové parafrázování vzbudilo dojem návaznosti na originál, působí to rušivě, jako školácké citace ve špatných písemných pracích.
Souhrnem, špatné to není, ale výborné taky ne.

Luci94
10.05.2019 2 z 5

Problém této knihy spočívá především v té skutečnosti, že jej každý znalý čtenář automaticky a zcela logicky srovnává od samého počátku s původním a ve světě známým Saturninem. Napodobit styl pana spisovatele Jirotky nemůže být nic lehkého, jeho dílo plyne od začátku až do konce s takovou lehkostí a grácií, jakou nelze spatřit v každé knize.
Knihu Saturnin se vrací považuji za poměrně kontroverzní dílo. Čte se sice poměrně lehce, avšak děj je místy trošku násilně vedený, vyskytují se zde hojně úryvky z původního díla a může se zdát, že zde postrádáme tu správnou "šťávu", na kterou jsou všichni zvyklí. Nicméně oceňuji snahu o bohatý a hravý jazyk, alespoň částečně podobný tomu, jenž použil pan Jirotka. A také odvahu, protože jít s kůží na trh v tomto případě není nic jednoduchého.

hana5094
21.04.2019 5 z 5

Parádí odreagování, velmi podobné stylu Jirotky, za mě povedená kniha

maja11231
19.04.2019 odpad!

Prostě odpad!
První díl je na stejné úrovni jako tenhle. Zase kvůli povinné četbě jsem si ji musela přečíst a ukončila jsem ji hned po první kapitole.
Děj mě opět nezaujal, k hlavní postavě se ani vyjadřovat nebudu. Jen doufám že na mě zase příští rok nezbyde kniha Saturnin !

gaarq
18.04.2019 2 z 5

silně derivativní (v množství větším než malém se v díle objevují celé pasáže z původního saturnina nebo jejich parafráze) a neoriginální (autor je ochoten zužitkovat lecjakou cizí humornou příhodu, např. povídku alexandra calandry). přiznávám, že několikrát dokázal vytvořit i originální žerty, nicméně, jejich frekvence je neuspokojivě malá. inu, bylo lze očekávat něco jiného?

koki.veru
13.04.2019 4 z 5

Knížka se četla dobře,vtipné pasáže taky byly,ale trochu mi chyběl nějaký zajímavější děj. Na originál to rozhodně nemá.

Bomber
08.04.2019 odpad!

Saturnin se vrací aneb Jak se zoufale špatnou knihou finančně přiživit na umění jiného autora. Nepovedená napodobenina, která v sobě neskrývá ani za mák původnosti a je pouze nedokonalou kopií Jirotkova stylu bez obsahu.

karel1076
05.04.2019 1 z 5

Bezostyšná snaha o použití toho samého stylu. Až příliš okaté linky na děje a události předchozí knihy. Jak přes kopírák. Troufnu si dodat, že tak čtvrtina textu je doslovně použita v Jirotkově díle. Nicméně jednou či dvakrát se člověk pousměje. Ale jedna z knih, kdy jsem se musel přemoci ji dočíst, protože vlastně je o ničem.

karel0684
19.03.2019 4 z 5

Když jsme tuto knihu před nějakou dobou kupoval, trochu jsem se bál, co z toho bude. Doktora Macka si pamatuji spíše z dob jeho pár facek doktoru Rathovi. Tak o to více jsme byl zvědavý.
A teď jak to dopadlo. Četlo se to docela dobře. Krátké, svižné, vtipné a překvapivě podobné originálu. Co to mu však chybělo, byla trochu větší dějová provázanost. Nějaká větší myšlenka. V originále je nosným tématem sám Saturnin a tady?

Broukodrak
18.03.2019 5 z 5

Saturnin se vrací je podle mě o hodně vtipnější než předchozí díl. Předchozí díl jsem slyšela v audio verzi a moc se mi to líbilo.
Mám několik oblíbených citátů, třeba že ve skřivánčí paštice je polovina masa z koně a že se dělá v poměru 1 ku 1 tedy jeden kůň, jeden skřivánek a ještě se mi líbí dvě hesla továrny: "Kdo u nás vydrží světa je pokladem, ten kdo to nezvládne stává se odpadem" a "Kdo už nemůže může ještě dvakrát, a kdo může dvakrát může třikrát a kdo může třikrát může stále".