Saturnin se vrací

Saturnin se vrací https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366026/bmid_saturnin-se-vraci-dge-366026.jpg 3 939 343

Saturnin série

„Slavná humoristická kniha, která baví již několik generací čtenářů, pokračuje!“ Nevypočitatelný sluha Saturnin a jeho vynalézavost, pragmatičnost a netypický postoj k životu jsou zpět. A zároveň i všechny postavy, které jste si zamilovali: nesnesitelná teta Kateřina, krásná slečna Barbora, mudrující doktor Vlach, rozmazlený Milouš a laskavý, ale šibalský dědeček. Jaké jsou jejich nové eskapády, které jim Saturnin uchystá? Vzpomeňte si na knihu svého srdce a opět prožijte idylické léto u dědečka plné neuvěřitelných historek, gagů a komických příhod, jak je mistrně podává Miroslav Macek v pokračování Jirotkova nejslavnějšího humoristického románu.... celý text

Alma-Nacida
04.02.2018 2 z 5

Vcelku pobaví a snad neurazí, ale není to ono.

led.zep
04.02.2018 4 z 5

U mě dobrý. Samozřejmě nečekejte druhého Jirotku, nicméně i tak se podle mě Miroslav Macek zhostil úkolu se ctí. Vytkl bych mu snad jen určitou schématičnost kapitol a to, že oproti originálu se knihou neprolíná ani náznak nějakého děje. Autorovi se také dle mého příliš nepovedlo to, co tak obdivuje u Zdeňka Jirotky: páně Mackův humor mi přijde více britsky břitký než česky laskavý. I tak jsem ale knížku přečetl s chutí a určitě se k ní vrátím.

Bustedka
03.02.2018 4 z 5

Saturnina buď milujete, nebo nenávidíte. Já patřím do skupiny první... a za mě se Saturnin opravdu vrátil :-) Ačkoliv je pro mnoho lidí nepřekousnutelný nový auto, já jsem se od toho oprostila a opravdu si knihu užila se vším všudy. Zvlášť v druhé polovině knihy jsem se usmívala od ucha k uchu a párkrát i vyprskla smíchy. Věřte mi, protože jak by řekla teta Kateřina: "pěkně lháti je dno, kdo dneska lhal, tomu i zítra neuvěří a mladému lháti hanebno a starému netřeba" :-)

Sunday
31.01.2018 3 z 5

Samozřejmě, na původního Saturnina to nemá. Autor se jen snažil seč mohl, aby dodržel styl, ale vyšlo to jen takové vlažné, i když pár dobrých míst se najde. Celkem se povedla postava nového manžela tety Kateřiny, který ji má takříkajíc "na háku", nenechá se ovládat, a to s humorem. Kdyby stihl Saturnina 2 napsat sám pan Jirotka, byla by to určitě daleko lepší "jízda"

cérka
31.01.2018 2 z 5

Nic jsem nečekala, jen jsem se bála a ukázalo se, že oprávněně. Nic originálního a osobitého jsem v novém "pokračování" nenašla. Za mě to výstižně pojmenoval "kulanekstorm". Vše bylo jen (d)opsáno pro peníze a slávu!

Forest66
30.01.2018 4 z 5

Zdařilé a vtipné pokračování :) vcelku mile mě to překvapilo. Pokračování hodně vycházelo z původní knihy, což na jednu stranu má za následek zdařile vystiženou atmosféru a hlavně postavy, na druhou stranu jsem měl celou dobu pocit, že už jsem to četl. Je to asi dobře, protože kniha se povedla. Přesto ale strhávám jednu hvězdičku za neoriginalitu, protože kromě doslovně okopírovaných kusů původní knihy jsem tam našel i několik dalších vykradených autorů.

kulanekstorm
30.01.2018 odpad!

Ze zvědavosti jsem si za odpoledne přečetl a ze všeho nejvíce se mi na mysl dere otázka PROČ. Proč vlastě někdo požadoval, vymyslel (a pan Macek to nebyl) dopsat Saturnina? Pro peníze, slávu? Nebo snad jen tak pro radost? Nevěřím! Že ho Macek nedopsal, ale opsal je věc jiná a několikrát zde zmiňovaná. Odkazy na původní dílo by se daly za určitých okolností pochopit, ale ty nesnesitelné oslí můstky, kterými se autor dostává k původním větám, mi vadily. Děj se asi vydal na výlet do srubu dr. Vlacha a do teď hledá klíč, poněvadž celou dobu nějak chyběl a ten zbytek vyprávění někdy postrádal logiku. Např. nevím kam a proč strýc František odjížděl dědečkovou fordkou(když měl své auto), aby se "vtipně" mohl vrátit špinavý od močůvky. A tak by se dalo pokračovat. Bimbající varlata z "Básníků" tomu všemu nasadily korunu. Za mě tedy NE NE a NE!
Až mě to v práci přestane bavit, napíšu třeba Osudy dobrého vojáka Švejka za 2.sv. války a pokud se bude líbit tak přidám i tu Studenou nebo proti terorizmu. Třicetiletou už by čtenář přežít nemusel:)))

PS:Ubral jsem jednu hvězdu, neboť dvě jsem dal knize Bylo nás pět a to by nebylo fér.

Lina
29.01.2018 2 z 5

Za mě opakovaný vtip ,přestává být vtipem.Já se nesmála vůbec,kdežto ,když jsem četla Jirotku,tak jsem se za břicho popadala.Musela jsem se nutit,abych to přečetla.Bohužel.

Dixinka
28.01.2018 2 z 5

Tak kromě cca 2 vtipů, jsem v knize satiru Jirotky hledala marně. Možná bylo celé ovlivněno autorem, jeho pověstí. Velké zklamání.

kloin
27.01.2018 4 z 5

Nakonec jsem se rozhodl pro čtyři hvězdičky. Hodně věcí mi vadilo, ale musím také přiznat, že si myslím, že původní autor by do toho zabředl podobně.
Zbytečné opakování vtipů z originálu dílu velmi škodí. Na druhou stranu jsem se s původními hrdiny rád znovu potkal.

Kao
27.01.2018 3 z 5

Nevím, nevím. Ať už se pan Miroslav Macek snažil sebevíc, nedokázal ve mě vzbudit stejně nadšené pocity jako u originálu. Oceňuji autorovo vyjadřování a občasné trefné poznámky, ale celkově bylo velmi patrné, že se příliš snažil, aby nezašel moc daleko, a aby ho potom za to nikdo "nezhejtil". Bohužel se stal pravý opak a kniha je jako přes kopírák.. Chyběl mi zde zkrátka větší rozlet a fantazie. Zasazení příběhu znova k dědečkovi na chatu bylo dle mého názoru nejhorší rozhodnutí.
Neřekla bych však, že celá tato kniha je jedna velká chyba. Záměr a nápad byl moc dobrý, ale Zdeňka Jirotku prostě z mrtvých nevzkřísíte.

ritz
26.01.2018 3 z 5

Nic zvláštního jsem neočekávala, proto jsem nebyla zklamaná, spíše příjemně překvapená.

astroweb
25.01.2018 2 z 5

Pan doktor Macek si udělal radost tím, že napsal volné pokračování. Méně radosti však udělal mně. Bylo to sice příjemně plynulé čtení, atmosféra ovšem spíš ze stejnojmenného filmu. K zasmání nebylo téměř nic.

Jadla
24.01.2018 4 z 5

Na čtení jsem se těšila a zároveň jsem měla obavy, aby výsledkem nebylo jen zklamání. A ono nikoli, jde o milé připomenutí skvělého díla, připomenutí, které pobaví a neurazí. Dokonce bych řekla, že některé nápady jsou vskutku Jirotkovské. Jediné, co bych knize vytkla, jsou doslova citované pasáže z knihy původní. Pro milovníky a znalce Saturnina je to vyloženě zbytečné až otravné a pro ty (existují-li), kdo nečetl první díl, nezaslouženě polopatické.

martina2704
23.01.2018 3 z 5

Takové nijaké, s prvním Saturninem se absolutně nedá srovnávat. Měla jsem pocit, že pořád čtu to samé - příhoda, jídlo, přísloví, slečna Barbora, příhoda, jídlo, přísloví, slečna Barbora. Stylisticky dobré, ale postrádám originalitu původního dílu a něco, co by mě přinutila nechat si druhý díl Saturnina v paměti.

drzaja
21.01.2018 odpad!

Chvílemi mě to úplně bolelo číst. Neustálé omílání historek ze Saturnina roztažené na neuvěřitelné množství stránek, nulový vývoj postav. Knížka nepřináší nic nového, kromě peněz na konto pana Macka, budiž mu přáno. Pro mě vážně otrava.

lencin
20.01.2018 2 z 5

Derivace Jirotky. Místy pobaví a neurazí,ale je to jako když dítě vypráví vtip, který má úspěch, a tak ho vypráví znovu a znovu.....
Saturnin je zpět a s ním i další oblíbení hrdinové-dědeček,teta Kateřina, Milouš,doktor Vlach, krásná slečna Barbora a navíc i nový,podnikavý strýc František.

Malýmedvěd
17.01.2018 3 z 5

Pohodové a oddechové čtení. Pobaví, člověk se zasměje a při čtení si odpočine. Účel kniha asi splnila, ale zároveň nenadchla. Atmosféru a styl předchůdce se podařilo napodobit dobře. Na druhou stranu souhlasím i s kritikou, ano příběh je velmi slabý, některé vtipy jsou převzaté a věčné odkazování na předchůdce je spíše na závadu. Ilustrace se mi nelíbily.

hana1070
16.01.2018 3 z 5

Upřímně? Čekala jsem to daleko, daleko horší. Parazitování na pověsti? Rozhodně. Ale chvílemi je to i vtipné, pobaví, neurazí.

iveta3689
14.01.2018 4 z 5

Z pokračování jsem měla obavu, protože na Saturnina se prostě nesahá. Ale byla jsem příjemně překvapená a velmi spokojená. Autor navázal na Jirotkův styl, ale nekopíroval ho. Nové příhody byly vtipné, jen jich mohlo být víc. Autor totiž dost opakoval zápletky z původní knihy. Ale rozhodně stojí za přečtení.