Saturnin se představuje

Saturnin se představuje https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480035/bmid_saturnin-se-predstavuje-Ne9-480035.jpg 3 125 39

Saturnin série

Ač se to může zdát k neuvěření, Saturnin nebyl sluhou odjakživa. Přesto už jako jinoch prožíval řadu neuvěřitelných příhod. Jak vypadaly jeho mladické eskapády, do nichž byla skoro vždy zapletená nějaká ta žena? Proč se jeho matka rozhodla pro jméno Saturnin? A jak se dostal až do služeb svého pána v obklopení tety Kateřiny a dalších příbuzných? Saturninova minulost je pestrá jako jeho představivost – a nyní ji poznáte do všech zábavných podrobností!... celý text

Denny456
15.04.2022 1 z 5

Ach jo. No prvni pokračování bylo ješte celkem uchazejicí, byť žadná sláva, ale už druhé bylo velmi slabé a tohle je opravdu bída. Zasmál jsem se asi pětkrát a vždy to byly naroubované vtipy od jinud. Tak doufám, že tímhle to fakt skončilo.

JointlieKat94
02.04.2022 4 z 5

Já mám tahle Saturninova pokračování ráda, i když to už prostě není ono. :)

Vyprávění jsou plná pořekadel a rčení (ptže Saturninova mamka, ne teta Kateřina), plná cestování, žen a humoru. Konec samozřejmě známe, místo, kde se Saturnin nakonec usadil.

Myslím, že tohle by bylo dobré zakončení Saturnina a jeho příhod. :)

Fidibus
14.02.2022 1 z 5

Oddechovka. Začátek a konec pěkné, prostředek trochu nudný. Vesměs jde o vtipné historky a různá rčení, dění tam moc není. Po studiích, která mi přišla vtipná, Saturnin střídá jednotlivá města a baví okolí. Konec už je de facto známý, akorát detailnější.
Z těch 3 dílů asi nejslabší, ale zas nejhezčí ilustrace.
"Jíme hlavně proto, abychom nepili alkohol na lačno!"

alois.randa
06.02.2022 2 z 5

Pár pasážím jsem se zasmál, ale už to prostě není ono. Pokračování pana Macka mají dle mého názoru sestupnou kvalitu a doufám, že dodrží slovo a už tuto kaši nebude dál nastavovat.

Katka244
31.01.2022 5 z 5

Docela jsem si autorovo pokračování Saturninových příhod oblíbila, takové oddychovky.

Lenka339
26.01.2022 5 z 5

Milé a pohodové čtení, ale je opravdu škoda, že knížka je tak útlá.
Místy jsem se smála nahlas, stejně jako před lety při čtení Saturnina od pana Jirotky. Díky autorovi už vím, kde Saturnin získal všechny své znalosti a dovednosti a proč se vlastně stal sluhou. Doporučuji k přečtení všem, co mají Saturnina rádi.
Jen mě mrzí tiskové chyby v knize, ale za ty autor nemůže.

Jadla
15.01.2022 4 z 5

Mám pocit, jako by se mi tahle knížka tak nějak vysypala mezi prsty, vyvanula. Šlo o opravdu milé, vítané, vlídné a utěšující počtení, líbilo s mi, ale všechno hrozně rychle skončilo.

HaJC1978
13.01.2022 4 z 5

Těšila jsem se, a i když je to pocitově trochu jiné, zklamaná nejsem. Při čtení jsem se nijak nenudila, ba přímo naopak, výborně a mile jsem se bavila, sem tam se pousmála, sem tam se zasmála a jestli mám nějakou výtku, pak jedině, že je knížka vskutku až takříkajíc trapně útlá. Na tom by chtělo ještě řádně zapracovat.

Kexina
13.01.2022 3 z 5

Příjemná nenáročná oddechovka. Začátek velmi vtipný, závěr také, jen prostřední část je potřeba vydržet.
Celkově lepší průměr.

Marla
08.01.2022 5 z 5

Velice příjemné a pohodové čtení. Člověk zjistí, že i fenomenální sluha Saturnin se nevyskytl, ale narodil, že chodil do školy, že veškeré své dovednosti opravdu umí a že dělat sluhu je pro něj zábava.:)). Moc hezky napsané, kdyby náhodou bylo nějaké pokračování, byla bych ráda.

Datr1
05.01.2022 2 z 5

Na tenhle díl jsem se moc těšila, ale bohužel, není to ono. Po skvělém začátku následuje sice spousta příhod ze života Saturnina, ale k humoru předešlých knih to má daleko. Trochu to vylepšuje závěr, kdy je sluhou, ale jinak jsem zklamaná.

Lu200
04.01.2022 5 z 5

Mně se kniha moc líbila. Pohodové čtení ke krbu o vánocích. Vyvolá úsměv.

DenisaM.
04.01.2022 4 z 5

S knihou jsem velmi spokojená a předčila má očekávání. Jde o jednoduchou literaturu, kterou přečtete za krátký čas.

Vlaďkaa4
23.12.2021 4 z 5

Milé překvapení. Dost jsem se bála, ale bylo to úsměvné odpoledne s knihou. Jen mi to přišlo krátké.

LunaL.
14.12.2021 4 z 5

Na tenhle díl jsem se těšila, na popis Saturninova dětství.. Už jen představa miminka byla legrační :)
Zezačátku jsem se dost zasmála, až sem se divila, jak je jeden "vtípek" za druhým. Zbytek knížky taky nebyl špatný, ukázal, kde se všechno Saturnin naučil. Dost se mi líbila kapitola, kde jel místo hotelového taxi pro američanku :) Jestli máte rádi Saturnina, rozhodně stojí za přečtení! :)

petrarka72
23.11.2021 3 z 5

Ha! Neuvěřitelné! První kniha Miroslava Macka, kterou jsem prousmívala...

Pepasch1
16.11.2021 5 z 5

Krásně nahláškováno, příjemné čtení, výborně jsem se pobavil. Díky.

Lukas12345
29.10.2021 1 z 5

Mám za to, že v prvních dvou pokračováních se Mackovi relativně povedlo zachytit atmosféru Jirotkova Saturnina a docela se mi to líbilo. Tohle mě ale zklamalo. Přišlo mi, jako by se autor na co nejmenší plochu snažil namačkat co nejvíc otřepaných historek, glos a recyklovaných bonmotů, které už jsem v lepším kontextu četl jinde, navíc v rámci minimálního děje. Po několika stránkách se to stane monotónním až otravným, a jako celkový dojem z knížky ve mě zůstal jen pocit intelektuální onanie autora.

em75
19.10.2021 5 z 5

Tahle kniha má jednu chybu .. je moc krátká. Klidně bych si o Saturninově mládí přečetla dalších pár stran navíc. Pokud bude takhle pan Macek pokračovat dál, budu jen ráda.

Miroslav Macek
česká, 1944
2017  61%Saturnin se vrací
2020  71%Saturnin zasahuje
2021  65%Saturnin se představuje
2018  51%Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle
2018  65%3x na horké stopě

Kniha Saturnin se představuje je v