Saturnin

Saturnin https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400704/bmid_saturnin-piJ-400704.jpg 5 7444 1081

Lucie21352
Lucie21352
18.04.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem četla před řadou let a nyní jsem si na ní vzpomněla díky čtenářské výzvě. Je to moje srdeční záležitost. Miluju všechna zpracování tohoto díla, ať je to kniha, audiokniha, seriál, film... všechno je skvělé díky tomu úžasnému prvotnímu příběhu, který je plný humoru a neuvěřitelně poutavě rozpracovanému příběhu. Musím se přiznat, že když čtu nějakou knihu a vidím potom její zfilmovanou verzi, vždy se zamýšlím nad tím, jestli daní herci vystihli postavy v knize. U Saturnina to byla skvělá volba. Nedokážu si představit, kdo jiný než Oldřich Vízner by měl hrát titulní roli. Všechny verze doporučuji. Vždy mi zvednou náladu.

Lele61
Lele61
17.04.2023 5 z 5

Výborná velice poetická a čtivá knížka plná "suchého" anglického humoru a jemné ironie. Samozřejmě znám i perfektní filmové zpracování :-) Knížka, která opravdu baví a čtenář se k ní může stále znovu vracet.

Miliarda
Miliarda
08.04.2023 4 z 5

Laskavý humor, skvěle napsané postavy a především do jisté míry groteskní charakter Saturnina činí z této knihy natolik známou a opěvovanou záležitost a myslím, že i poměrně zaslouženě. Na můj vkus se však k závěru knihy humor poměrně vytrácí a děj začíná být až příliš bizarní, což je za mě osobně škoda. Celkově mě však Saturnin bavil a určitě jeho četby nelituji, čemuž odpovídá i mé poměrně slušné hodnocení.

LubosHacala
LubosHacala
06.04.2023 5 z 5

Moje nejoblíbenější česká kniha! Čtu nebo poslouchám každý rok :)

AdamB.
AdamB.
30.03.2023 5 z 5

Když potřebujete oddechovku, povzbuzení do života, tak Saturnin, teta Kateřina, Milouš... to jsou postavy, které ti zvednou náladu. Ale u prvního Saturnina zůstanu a další volná pokračování už číst nebudu. Jenom abych si nekazil to kouzlo originálu. :)

VojtěchPejša
VojtěchPejša
29.03.2023 4 z 5

Kniha, o které jsem si vždy myslel, že je úplně o něčem jiném. Má bohužel lehce sestupnou tendenci. Dle mého by jí prospělo více Saturnina a méně repetetivnosti.
Ale jinak příjemná klasika, ke které se jednou určitě rád vrátím.

raty
raty
29.03.2023 5 z 5

Potřebovala jsem nějaký osvědčený životabudič.

Takže Saturnin! To je stará láska, která nezrezavěla :-)

rafan65
rafan65
18.03.2023 5 z 5

Přiznám se že jsem Saturnina dosud nečetl. Nádherná kniha četla se krásně. Teta Kateřina chrlící jedno přísloví za druhým a Milouš mě rozplakal smíchem. Dokonalá kniha.

simona g.
simona g.
03.03.2023 4 z 5

Saturnin je prostě unikát. Byť musím přiznat, že film se mi líbil víc, než kniha, což se stává velmi zřídka.

babystar
babystar
01.03.2023 5 z 5

Milá knížka plná anglického humoru, která vždy zvedne náladu. Poslechnuto v rámci čtenářské výzvy 2023 (našla jsem minimálně 24. vydání).

Alisstarší
Alisstarší
27.02.2023 5 z 5

Kniha ke které se ráda vracím, miluji anglický humor. Tuto knihu si zamilovaly mé dětí i vnučka. Pro nás má největší počet hvězdiček

Rapeh
Rapeh
09.02.2023 4 z 5

Skvělý suchý anglický humor. Kniha se nádherně poslouchala.

Ella161
Ella161
08.02.2023 5 z 5

Tak tohle čtení mě bavilo! Knihu jsem si vybrala v rámci maturitní četby a díky bohu za to, že jsem tak učinila. Jinak totiž vím, že bych se k ní nedostala. A byla by škoda přijít o něco takového. Bylo to opravdu vtipné, měla jsem chuť si též zajet někam do přírody a prožít podobné dobrodružství jako oni. Moc se mi líbily ty jejich večery, kdy si vyprávěli různé příběhy, které se jim staly. Saturnin byl skvělý. Ten vždy všechno krásně obohatil. Kniha je jedna z nejlepších, kterou jsem k maturitě četla, moc doporučuji!

Sigurd_Lesandi
Sigurd_Lesandi
03.02.2023 4 z 5

Co je pro mě ukázkou perfektního humoru? Přesně tahle kniha. Suchý, anglický humor, při kterém se všichni tváří, že se neděje nic zvláštního.
Nikoho nepřekvapí, že právě Saturnin mi nejvíce přirostl k srdci. Ovšem všechny postavy stojí za to. Ať už se bavíme o svérázném dědečkovi nebo o tetě Kateřině, která vás bude umět neskonale vytočit na každém odstavci.
Krásné také bylo, že postavy měly vývoj. Některé k lepšímu a některé k horšímu, ale vývoj tam byl, což je pro mě vždy známka dobré literatury.
Kromě hlavní dějové linie je příběh také obohacen menšími příběhy, které si postavy vyprávějí. To bylo příjemné ozvláštnění. Kde mi to ale nesedlo, byl konec, který je založen na velmi podobné bázi a mně to přišlo jako opakování stále stejného vtipu dokola, což bylo otravné a posléze čím dál víc nudné.
Zbytek románu však opravdu stojí za to. Opět musím říct, že pokud hledáte knihu do povinné četby, tak jedině doporučuji. Skvělá ukázka toho, že i komedie může být na vysoké úrovni a stále zůstat zábavná.

lucakuca
lucakuca
02.02.2023 4 z 5

Klasika s humorem navrch.

Vendula897
Vendula897
25.01.2023 5 z 5

Momentálně , v době nemoci, si užívám ten pocit, že nic nemusíte, koukáte do blba a všichni vás obskakuji.... no všichni :-))) ...manžel z obyváku od fotbalu zavolá.... nechceš čaj....ale mého milovaného Saturnina mi přinesl i s tím hrníčkem čaje.... přemýšlím o nemoci..... oooooo.....dlououououohééééééé nemoci ( nechci se rouhat), jen se koulet v peřinách a číst si Saturnina, ..... to je přeci čtenářská delikatesa

anetaelly8412
anetaelly8412
19.01.2023 5 z 5

Saturnin je jedinečná kniha. Nikdy neomrzí a vždy zlepší náladu.

natalie0570
natalie0570
10.01.2023 5 z 5

Saturnin je jedna z mých oblíbených českých knih, která je hezky napsána a má zajímavý a vtipný příběh.

Kristulda
Kristulda
07.01.2023 5 z 5

Opravdu super knížka

dagmar5477
dagmar5477
06.01.2023 5 z 5

Tohle je kniha knih, člověk ji může číst pořád dokola a neomrzí ho.