Saturnin

Saturnin https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1615/bmid_saturnin-Hqf-1615.jpg 5 7465 1082

dagmar5477
06.01.2023 5 z 5

Tohle je kniha knih, člověk ji může číst pořád dokola a neomrzí ho.

Máca216
04.01.2023 5 z 5

Miluju ten humor! Budu si ji muset zase po dlouhé době přečíst.

sabina5156
20.12.2022 4 z 5

Kniha je velice zábavná, asi nebude překvapením řeknu-li, že mou oblíbenou postavou se stal Saturnin...a po něm Milouš. Ale, knihu jsem četla dvakrát a přesto mohu říct jen kostru příběhu bez větších detailů. Pamatuji si, že jsem se u toho nasmála, to ano. Ale čemu, že by mě ten zářný vtip nějakým způsobem těšil do dneška, to určitě ne. Kniha je ale dobře napsaná, přečetla jsem ji hned. Jde z ní příjemné a útulné teplo a v budoucnu rozhodně nebudu mít problém se k ní vrátit. Humorem a laskavostí nabytá jednohubka, která neomrzí.

Sybelle
06.12.2022 4 z 5

Tato kniha je plná krásného humoru. Takového nenápadného, ale člověka pobaví. Seriál natočený podle knihy je z větší části věrnou kopií knihy. Ráda se k téhle klasice vracím. Postavy mají velmi rozdílné povahy a dohromady to funguje skvěle.

DenyCZ
05.12.2022 5 z 5

Kniha se čte jedním dechem, člověk se u ní dost nasměje. Kapitola o čekání u doktora, která popisuje nemocniční přístup, je až děsivě aktuální, některé věci se zjevně nemění.

Ristridin
02.12.2022 5 z 5

Místy zbytečně rozvleklý děj, ale četl se hezky, takže nelze ohodnotit jinak. Nestárnoucí klasika, která nevtíravým a milým humorem převyšuje například takovou dnešní Aristokratku.

johnny01
23.11.2022 4 z 5

Zábavná kniha s nečekanými událostmi a překvapujícím zvratem na konci. Místy mi však přišlo, že se děj v pomalejších pasážích trochu vlekl.

Lipshine
06.11.2022 5 z 5

Nejlepší kniha z povinné četby na gymplu a dodnes jedna z mých nejoblíbenějších. Přečtena celkem 4x a nikdy se neomrzí. Velmi dobře se čte, za mě taková oddychovka. Inteligentní humor, který ale nemusí sednout každému.

desert.fox
14.10.2022 5 z 5

Knížku čtu vždycky, když potřebuji rozveselit. Nebo když už na nic jiného nemám náladu. Nebo když si potřebuji opravdu odpočinout. Ideální obraz první republiky v lehce nadneseném podání - a veliké umění používat slova. A hromada smíchu, pochopitelně.

Filomena1961
19.09.2022 5 z 5

Saturnin je sluha, který se stane pánem svého pána a v tom je ten vtip. Tím, že si najal vypravěč takového sluhu, jeho poklidný život se změnil a nastala v něm řada neuvěřitelných zvratů a zmatených událostí. Taktéž množství komických situací mezi jednotlivými postavami na dědečkově venkovském sídle mi pokaždé zvednou náladu. K tomu suchý a kritický anglický humor, co více si přát. Saturnin je prostě má srdeční záležitost. A když mám na duši splín - odstraní ho Saturnin, proto dávám plný počet hvězdiček a doporučuji.

6591
18.09.2022 2 z 5

Tak to byla hrůza, spolužák tuto knihu miluje a pořád o ní mluví tak jsem si řekla, že si ji vyberu, když jsem v jedne výzvě na ig měla číst nějaký humor román. Vůbec jsem se u toho nezasmála... bohužel. Plus to bylo napsáno divně a bolela z toho hlava už po pár stránkách

GeRaltzRiVie01
13.09.2022 3 z 5

Obtížnější čtení, ale pobavilo. Čekal jsem více eskapád Saturnina, takto mi připadala potrhlejší teta Kateřina.

lucygreen
10.09.2022 3 z 5

Kniha fajn, četla se mi trochu déle (možná zastaralejší čeština?). Byly vtipné části a pár kapitol, u kterých jsem se smála opravdu hodně. No nevím, jestli bych si přečetla znovu a k maturitní četbě jsou asi i jiné vhodné knihy s méně rozsáhlým dějem, ale myslím, že se dá i o Saturninovi dobře mluvit.

mozkit
28.08.2022 5 z 5

Taková už klasika. Kniha, audio kniha i film jsou skvelý.

alishek
16.08.2022 5 z 5

Naprosto geniální knížka, chytrý humor, Saturnin, kterého musíte prostě zbožňovat. K téhle knížce se ráda vrátím.

Daninka123
12.08.2022 3 z 5

Takové milé čtení.

jajsemenyk
09.07.2022 5 z 5

Od knihy jsem měla velká očekávání, přesto mě velice příjemně překvapila. Vždy, když jsem si myslela, že přesně vím, co se bude dít dál, tak jsem se mýlila. Autor (převážně postavou Saturnina) dokázal děj vždy pořádně zamotat a ozvláštnit.

kafeknizkualet
08.07.2022 4 z 5

Ačkoliv nemám v lásce audioknihy, tuto knihu jsem tak "přečetla" skoro celou, jenom na posledních pár desítek stran jsem měla dílo v ruce. Knihu jsem četla na doporučení a rozhodně toho nelituji, je to velice lehce napsané a je to humorné, moc jsem si četbu a poslech užila, rozhodně doporučuji!

TessieB
06.07.2022 4 z 5

Milé čtení bez násilného vnucování humoru (oproti např. Aristokratce, která mě naprosto znechutila). Jsem ráda, že jsem dala šanci všemi oblíbené české klasice. Teta Kateřina je ale pěkná ... ehm. :)))

Akléda_
04.07.2022 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu, kterou namluvil Oldřich Vízner. Namluvená knížka byla skvěle, žádné ostré sykavky, hlas vypravěče byl moc příjemný, skvěle si hrál s intonací hlasu a se zpracováním postav. Do knížky jsem šla jen kvůli tomu, že jí máme v maturitním seznamu a jelikož k papírové formě by mi trvalo než bych se dostala, zvolila jsem audio. A lépe jsem udělat nemohla! Vůbec jsem nečekala, že by mě Saturnin mohl tolik zaujmout a bavit. Líbilo se mi, že vlastně moc nevíme kdo příběh vypráví, neznáme ani jeho jméno. Vidět Saturnina a všechny příhody z jeho pohledu bylo tak ještě o to zajímavější. Bavil mě příběh, prostředí a postavy byly jedna lepší než druhá. Poslouchala jsem vždycky ráno při líčení a bylo mi líto když jsem musela skončit s poslechem. Vracela jsem se k příběhu moc ráda a vůbec jsem nechtěla aby skončil. I konec mě bavil, opět byl vtipný jako celý zbytek knihy. Navíc přirovnání a přísloví ve kterých mluví teta Kateřina byly pro mě jako pro člověka který je miluje boží zpestření. Fakt jsem si to moc užila, rozhodně se to zařadí mezi moje oblíbené klasiky a vůbec by mi nevadilo, kdybych si ji za rok u maturity vytáhla. Tahle knížka je opěvovaná právem.