Saturnin

Saturnin https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1615/bmid_saturnin-Hqf-1615.jpg 5 7467 1083

Totojsemja
04.02.2016 5 z 5

Nejlepší kniha z Česka. Film (taky nejlepší z Česka) znám už dávno, ale knihu jsem přečetl teprve v létě. Ale díky bohu, že na konci dostala teta Kateřina konečně pořádný stěr. Krásný a intelektuální humor. Skvost literatury. : )

zlatka2001
04.02.2016 5 z 5

Tak to je tedy bomba Už chápu, proč jsem to dostala od táty za povinnou knížku. Pořád se mi do toho nechtělo, jak když vás do něčeho nutí člověk, který čte dobrovolně Shoppenhaura, ale musím uznat (jemu až časem, aby si moc nemyslel), že některé pasáže jsem četla nahlas každému, kdo se zrovna naskytl. A s úspěchem.

citronekodvedle
03.02.2016 5 z 5

Super knížka určitě si ji ještě mockrát přečtu miluju i film :-)

Mrnda
02.02.2016 5 z 5

Kniha kvalitou předbíhá film, ale jen o vous bratránka Miloše. Po přečtení doporučuji shlédnout.

claudiecarmen
02.02.2016 5 z 5

Kniha z mých nejoblíbenějších. Už jsem ji mnohokrát četla a ještě mockrát budu:-).

wiix
31.01.2016 3 z 5

Nevedela som sa do toho začítať. Na to, že ide o humorné dielo, som sa skoro vôbec nesmiala. Uprednostňujem iné české komédie, ktoré sú možno menej kvalitné, ale viac vtipné a oddychové.

Smeták
26.01.2016 4 z 5

kniha na uvolnění a lehké pobavení, dobře se mi četla

alwa
25.01.2016 5 z 5

Naprosto uzasna knizka. Taky si mysim, ze umi zlepsovat naladu. Takoveho svihleho sluhu by chtel snad kazdy. S nim by se nikdo nenudil.

Netopyr07
25.01.2016 5 z 5

Strašidlo pije koňak :-D :-D :-D

anez66
24.01.2016 5 z 5

Takové záchvaty smíchu jsem u knihy měla poprvé. :D

pepa4081
23.01.2016 5 z 5

Tuhle knížku můžu číst pořád dokola. Některé pasáže znám nazpaměť a stejně se u nich nahlas zasměji. Podle mě se docela podařilo i filmové zpracování (vyjímečně). Ale knížka je knížka. Nenechte si ji ujít.

MonFre
23.01.2016 4 z 5

Zábavná knížka:-)

qwill
21.01.2016 5 z 5

koňadra před časem napsal:
Krásne. Milé, nežné, veselé, pretkané krásnym anglickým humorom, možno o trošku menej suchým ako by sa na anglický patrilo, ale práve preto. Film už o poznanie ťažkopádnejší. Čítal som nejaké mudrovanie, že Jirotka sa nechal inšpirovať Troma mužmi v člne (o psovi nehovoriac). Asi áno, ale pre mňa svoj vzor v mnohom prekonal. Máte ťažký deň, ležíte chorý v posteli ? Saturnin vás z toho dostane ! A ... páni ... ruku na srdce - kto by nechcel vidieť jazvičku na kolene slečny Terebovej ? :-))))
--------------------------------------------

samozřejmě, že je Saturnin inspirovaný. Jeeves se ten pán jmenoval v Anglii a spoustu knih o něm napsal P.G. Wodehouse. A před Jirotkou.
Jenomže to vůbec nevadí a Saturnin je skvělá kniha.
A kde se asi vzal Pratchettův zeměplošský Jeefes? Některé postavy se dají rozvíjet donekonečna a pokaždé nadchnou....
(pozn.: v rukou Mistra)

niknikita
20.01.2016 5 z 5

Znovu a stále znovu se k Saturninovi vracím. Kdysi na střední mi tuto knížku půjčil a doporučil kamarád a při první příležitosti jsem si ji koupila. Právem patří ke klenotům české literatury a její filmová verze se mimořádně povedla.

decemlineata
14.01.2016 5 z 5

Tohle by měla být povinná četba.Kdysi jsem ji dostala s dovětkem:''Ty jsi nečetla Saturnina?Tak to je mezera ve vzdělání,naprav to''
Napravila jsem to už mnohokrát a ještě mnohokrát budu.

punktruhlicka
08.01.2016 5 z 5

Knížku jsem dlouho odkládala a dostala se k ní až teď. Myslím, že jsem ji nečetla naposled.

kackamy
06.01.2016 5 z 5

Saturnin patří ke knihám, které můžete otevřít náhodně na jakékoli stránce, přečíst jen odstavec nebo stránku a rázem se vám tak nějak zlepší nálada a prostě se musíte usmívat.

eliska2669
05.01.2016 3 z 5

Nevím, proč Saturnina všichni tak vychvalují do nebes, já jsem ho četla před nějakou dobou a v paměti mi z něho zbyla jen podivná obtloustlá, lodní, kníratá, opravdu občas vtipná, ale takovým starým a celkem žoviálním stylem vtipná směs...Takže moc nevím. Nebylo to prostě nic pro mě...

renataab
04.01.2016 5 z 5

Nostalgicky vzpomínám, jak jsem ji četla na gymplu. Měla jsem se učit, zatím jsem měla knížku pod sešitem, aby naši nevěděli. Máma se na mě několikrát šla podívat, čemu se tak při učení fyzice chechtám. Výborný humor!!!!

Moymeer
03.01.2016 5 z 5

Naprostý TOP českého humoru!