Saturnin

Saturnin https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1615/bmid_saturnin-Hqf-1615.jpg 5 7444 1081

000nugatovej
000nugatovej
30.07.2023 5 z 5

Čteno nesčetněkrát. I nyní po letech jsem se znovu ohromně bavil. A zároveň jsem s překvapením zjistil, že je to nejen laskavým humorem, ale i jiskřivou Barborou. (Stále uvažuju nad tím, kolik je v tom popisu rodícího se vztahu třicátníka k dokonalé sportovně založené moderní dívce parodie na červenou knihovnu a kolik přirozeného citu.)

Jara.v
Jara.v
29.07.2023 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Bavila jsem se neskutečně. Saturnin dělal své vylomeniny s takovou samozřejmostí, že to působilo více než přirozeně. I popis událostí byl tak skvělý, že nejde jinak, než se smát. Rozhodně doporučuji.

pani_ari
pani_ari
28.07.2023 3 z 5

Saturnin je naprostá klasika české humoristické tvorby. Domnívám se, že dílo je určeno spíše starším a vyspělejším čtenářům. Mně se bohužel román dostal do rukou v šestnácti letech jako povinná četba do školy, přičemž jsem u čtení solidně trpěla.

veverkaVv
veverkaVv
25.07.2023 4 z 5

I když je tato knížka a její filmové zpracování několikrát ročně na různých televizních kanálech opakováno, není nad to, si knihu přečíst. provázela mě před x lety a nyní též jsem neodolala a začetla se. Nové příběhy samozřejmě nebyly, ale o to více jsem si užila opakování už klasických výroků, příběhů a vztahů. Vždy pomůže odreagovat se od běžných starostí a naladit se na vlnu SATURNINA.

Tída
Tída
17.07.2023 5 z 5

Humor, který pohladí po duši, vyvolá úsměv na tváři a zlepší den. Už jsem četla několikrát, teď vyslechla na ČRo a zase se k Saturninovi někdy ráda vrátím. To je láska na celý život, díky, pane Jirotko :-)

ujira
ujira
29.06.2023 5 z 5

Co dodat o této knize? Pane Jirotko ,,ta se povedla,,...

krakonos.kraken
krakonos.kraken
24.06.2023 5 z 5

"Dovíte se že tři mušketýři ve skutečnosti nebyli čtyři ale dva."

Je to klasika a není co k tomu dodat.

maca_t
maca_t
20.06.2023 5 z 5

Krásná klasika, stejně vtipná jako filmové zpracování.

alekis
alekis
19.06.2023 5 z 5

Nesnáším sousloví "úsměvný příběh" Zhusta ho užívaly televizní hlasatelky, než skončily v propadlišti dějin, jako charakteristiku nějakého veselého filmu, třeba z Bakalářů.
Ale když jsem přemýšlela, jak jednoduše popsat Saturnina, napadlo mě právě toto - že je to úsměvný příběh.
Pravděpodobně se nikdo při čtení nebude svíjet smíchy, hýkat jak osel, slzet, či tak podobně. Ale je téměř jisté, že čtenář i čtenářka se budou (skoro - ať to zas nepřeženu) celou dobu nad knihou usmívat :-).
Autor používá velmi krásně jazyk a jeho popisy prostředí a především přírody jsou moc pěkné, fakt. A musím vypíchnout něco, o čem se domnívám, že mnozí čtenáři ani nepostřehli. V příběhu o panu Brudíkovi, který marně hledá svůj dům, je dvakrát zmíněno zatemnění! První vydání totiž vyšlo v roce 1942...
Mám dojem, že kdysi jsem Saturnina už četla, vybavila se mi příhoda se zápalkami bez hlaviček... Jinak absolutně vše zapomenuto... Bylo to milé osvěžení, ale stačilo, a nyní, jak říká můj oblíbenec Rexo v reklamě: pá...pá! :-)
Ale podotýkám, že nejméně jednou by se s tím nesmírně schopným a šikovným chlapíkem měl seznámit každý!

P. S. Ještě toto musím doplnit. Tuší vůbec někdo, odkud pochází všeobecně známá informace, že tři mušketýři nebyli čtyři, nýbrž dva?
Je to sice spoiler jak Brno, ale prozradím to! Ze Saturnina!

Marek026
Marek026
11.06.2023 4 z 5

O knize Saturnin jsem si myslel, že nebude úplně můj šálek kávy. Předpokládal jsem, že kniha bude jen další nucení se do čtení pro čtenářskou výzvu. Opak byl ale pravdou a kniha mě mile překvapila. Četl jsem ji rád a dokázala mě vtáhnout do děje. Začátek knihy byl mírně zdlouhavý a nudný, ale jak děj pokračoval čtení mě více a více bavilo. Postavy v knize jsou opravdu charakterově speciální a nejsou jen klasickou typizovanou postavou. Kniha je díky humornému a dobrodružnému ději opravdu vtipná a všem doporučuji si ji přečíst.

Samwise1KB
Samwise1KB
06.06.2023 5 z 5

Lidé, pro které je humor to když někdo někoho nakopne, druh humoru v této knize pochopí jen zázrakem. ;-)

špulo
špulo
04.06.2023 5 z 5

Toto je tak krásna vec, že to proste nemôže voňať každému. Ani mne nevonia každý kvet a občas sa na východ slnka mračím. Na Saturnina sa však nedokážem mračiť ani po rokoch ;))

Janadvorackova
Janadvorackova
01.06.2023 1 z 5

Humor mi nepřipadal vtipný a styl způsobil, že i kdybych se chtěla zasmát, nemám čemu.
Bohužel nezaujalo.

Rihatama
Rihatama
23.05.2023 5 z 5

Kdo by neznal nebo neviděl Saturnina... Po letech jsem se odhodlala otevřít knihu. Film je přece tak skvělý! A kniha taky, můžu už říct i já. Bavila jsem se královsky. Jemný humor, lehká ironie, nadsázka. Kupodivu postava samotného Saturnina nevyčnívá tak, jako tomu je ve filmu, nebo jak napovídá titul samotné knihy. A příběhu to přitom nijak neškodí. Člověk si dostatečně užije jeho důvtipu, svérázného humoru a taky porozumění lidské duši a morální převahy, kterou autor (Saturnin) ovšem projevuje poněkud netradičně. Na rozdíl od tety Kateřiny, ta mě štvala ve filmu i v knize. Dokonce i Milouš si nakonec získal moje sympatie. Tak někdy zase na shledanou!

lukaso89
lukaso89
23.05.2023 5 z 5

Laskavý humor celého textu člověk obejme jako pořádně huňatá a hřejivá deka. Bylo to krásné oražení od hektičnosti současných knih. Rozhodně doporučuji !

martin4950
martin4950
14.05.2023 3 z 5

preferuji haška, ale ujde to ig. BriTSkej humor má svůj Schmrnz.

papaja
papaja
12.05.2023 4 z 5

Klobouk dolů před panem Jirotkou, smála jsem se od začátku do konce. Filmová adaptace je bezvadně zpracovaná a po celou dobu čtení jsem si vybavovala scény z fimu, což vůbec nesnižovalo dojem z knihy. Supr knížka na fajn odpoledne venku.

Kerriova
Kerriova
11.05.2023 5 z 5

Seriál jsem viděla několikrát, ale knížka se mi do rukou dostala až teď díky kamarádce. Začátek mě trošku nudil, ale potom Bože, něco takového lehkého, svižného a vtipného jsem potřebovala jako prase drbání. Vím, že zřejmě tahám dříví do lesa, valná většina z vás tyhle ztřeštěné příhody Saturnina a jeho pána určitě už dávno četla, ale snad mi to odpustíte. Vážně jsem se skvěle bavila, mockrát jsem se dokonce začala chechtat nahlas a pak jsem musela předčítat úryvky, aby mě drahý polovičák neměl za totálního magora. Pokud je tu nějaký další neználek jako já, pak vřele doporučuju urychlenou nápravu stojí to za to

Parwana
Parwana
06.05.2023 5 z 5

Kniha, o jejíž kvalitě jsem nikdy nepochybovala a právem je ozdobou všech knihoven. Určitě se k ní ještě někdy vrátím.

VlaďkaK
VlaďkaK
02.05.2023 5 z 5

Tahle kniha nikdy neomrzí.