Saturnin

Slavná humoristická kniha, která pobavila již několik generací čtenářů. Na jejích stránkách se čtenáři dozví, co se stane, když věrný sluha Saturnin přestěhuje svého pána z pohodlného bytu na loď, kde se pak objeví teta Kateřina se synem Miloušem, a co se přihodí při rodinné dovolené u dědečka, jehož dům je díky povodni nač... celý text

Slavná humoristická kniha, která pobavila již několik generací čtenářů. Na jejích stránkách se čtenáři dozví, co se stane, když věrný sluha Saturnin přestěhuje svého pána z pohodlného bytu na loď, kde se pak objeví teta Kateřina se synem Miloušem, a co se přihodí při rodinné dovolené u dědečka, jehož dům je díky povodni načas odříznut od civilizace. Všem nepříjemnostem, katastrofám a přetvářce tety Kateřiny naštěstí umí s jiskřivým vtipem čelit Saturnin. Jeho schopnosti jsou téměř geniální, jak o něm píše v jednom dopise dědeček: „V bláznivých nápadech toho chlapíka je kus poezie, jeho humor, fantazie a podivuhodné myšlenkové přemety dovedou udělat detektivku z jízdního řádu." méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/1615/saturnin-gbv-1615.jpg 4.64201
Žánr:
Humor, Literatura česká
Vydáno:, Šulc - Švarc
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (539)

Přidat komentář
85098211
včera

Kniha, kterou je - jako jednu z mála - možné číst stále dokola. A nikdy vás nezačne nudit, fakt ne! :-)

Jana283
včera

Po právu oceněno titulem Kniha mého srdce.

marek7722
včera

Saturnin je nejvtipnější kniha jakou jsem kdy četl. Mohu jen doporučit.

veronikahessy
předevčírem

Knihu jsem četla v německém jazyce. Přišla mi vtipná a teta Kateřina mi připomíná tetu z mé rodiny :)

LadyPa
předevčírem

Prostě srdcovka.

JosefPluhař
20. srpna

Smál jsem se nahlas. Příjemné , kultivované, slušné a naše...

Ester71
18. srpna

Saturnin je úžasná kniha, plná příjemného a slušného humoru..

Pištec
17. srpna

Saturnina chci domů! :D Nebo radši ne, ale rád bych jej poznal osobně :). Jirotkovi tleskám, nestává se mi často, abych se u knihy zasmál nahlas, jeho suchý humor mi dokonale sedí. A smekám před tím, co Saturnin dokázal autorovým prostřednictvím vymyslet :). Saturnin je kniha, kterou přečtete s požitkem.

Evelinaanileve
11. srpna

Tohle miluji. Už jsem četla Saturnina asi šestkrát a ještě určitě budu. Nejspíš ji budu číst tak dlouho, dokud ji nebudu znát zpaměti."...setapouch! ...nedolovím!..." - to prostě nejde překonat. Jasně, že je spousta skvělého humoru a třeba i lepšího. Ale tohle má pro mě prostě takovou správnou míru srandy, laskavosti a poezie. V jednom dokonalém balíčku.

RiodeJaneiro
10. srpna

Kniha se mi velmi líbila, ale musím vytknout, že před každou kapitolou bylo napsáno co se v ní stane.

Olous1
05. srpna

Moje srdeční záležitost,kniha i film jsou úžasné a jsem ráda,že mám knihu ve své knihovně.

Amadys33
04. srpna

Mírně přehodnocené patrně díky snaze mít českou knihu, která se vyrovná světovým humoristickým románům. Nicméně čtyři zasloužené hvězdy.
Filmové a seriálové zpracovaní je vyloženě tragické.

Markulinka
01. srpna

Saturnin? Ideální pomocník na jakoukoliv krizi!

gabriela7982
30. července

Překvapilo mne, kolik pozitivních komentářů a vysokých hodnocení níže vidím. Od tohoto humoristického románu jsem čekala, že mě kniha velmi pobaví v průběhu celého čtení, ale slabě jsem se usmála asi 2x. Možná mi kniha jen nesedla v mých 21 letech a baví mě humor jiného rázu. Kniha se četla dobře, na "poobědové" čtení ideální.

Ajinka126
30. července

To tak nesmírně vykresluje naši českou povahu, humor a kulturu. Moc se mi do této knihy nechtělo. Jednak ten věkový rozdíl, český autor a humorné ladění mě moc nepřitahovalo. A přitom je to tak dobré a milé. Nasmála jsem se :).

Magdalena5
18. července

Nikdy nezklame a jednoho povzbudí

pajuu
18. července

K tehle perle ceske literatury jsem se bohuzel dostala az ted, ale Laska na prvni precteni.

Veru1992
18. července

Miluji tuto knihu. Pokaždé když ji čtu mě pobaví a zvedne mi náladu. Doporučuji přečíst každému :-)

Thevar
14. července

Překrásně jemný humor odehrávající se v době, kdy i když si lidé nadávali, mělo to úroveň:-) Saturnin je prazvláštní postava se sarkastickým či ironickým smyslem pro humor, u kterého chvílemi nevíte, zdali je to výsledek inteligence nebo jeho ztřeštěnosti. Kniha rozhodně stojí za přečtení.

EmmaKrizova
14. července

Jelikoż fantasy dnes vychází kdejakému 18ti letému děcku, milostné romány dneska píše kdejaká husa, morbidní detektivky kdejaký úchyl ze severu a historické detektivky každej druhej, tak si myslím, že humoristický román je úplně to nejtěžší.

galadrielin
14. července

Srdeční záležitost, která nikdy nezklame. Žádná jiná kniha mě nedokáže takhle rozesmát. A filmové zpracování je mimořádně povedené - scénka Milouše rozkládajícího zahradní lehátko je pro mě zaručeným spouštěčem slz smíchu. :)

Eorin
13. července

Tuto knihu neomrzí číst stále dokola, v jakémkoliv věku i rozpoložení.
Jednoduše geniální!

Vladus9
13. července

...Když mě uviděl, ušklíbl se a řekl: no, maucta! Tak přece pozdravil!

petrakočárová
13. července

Moje nejoblíbenější knížka! Saturnin je prostě top!

Romžiry
11. července

Tuto knihu není třeba komentovat.

Eaa
10. července

Saturnin je prostě Saturnin :) moc fajn knížka :)

IvetB
04. července

Klasika plná decentního humoru a ironie.

Kni-Homolka
04. července

Brilantní kniha plná humorných zápletek, do nichž autor zasadil několik velmi temperamentních postav, mezi nimi i svérázného sluhu Saturnina, se kterým se opravdu nepřestanete smát. Knihu jsem četla několikrát a ty nejzábavnější kapitoly přečetla i dvakrát za sebou. Tahle kniha prostě nikdy neomrzí. Navíc se ke mně dostal výtisk s ilustracemi Adolfa Borna a ten jen tak z ruky nedám. Doporučuji čtenářům všech věkových kategorií.

Katranis
03. července

Velmi vtipné, filmové zpracování také velmi dobré.

MadamC
28. června

Kniha, která vás vždycky rozesměje a to i když ji čtete již po několikáté. Skvělý humor, který se mi nikdy nepřejí. Skvěle vykreslené postavy na které jen tak nejde zapomenout. Je také skvělá jako audiokniha. Pokud je něco, do čeho se vám moc nechce, tato kniha vám to 100% zpříjemní a možná se pak na danou činnost budete i těšit. Já ji poslouchám při žehlení.