Satan a Jidáš - Supové Mexika III

Satan a Jidáš - Supové Mexika III https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242866/bmid_satan-a-jidas-supove-mexika-iii-ziw-242866.jpg 4 36 5

Supové Mexika série

< 3. díl

Třetí díl dobrodružného románu začíná onemocněním Vinnetoua při návratu do Ameriky, které pronásledovatele půl roku zdrží. Meltonové zatím získají dědictví na úkor sourozenců Vogelových...

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Naše vojsko

Satan und Ischariot , 1895

danny_21
27.11.2022 3 z 5

Další z románů reprezentující klasické prvky Mayovek - padouši, rudoši a chrabrý Old Shatterhand, který se nechal naverbovat vydavatelem časopisu, aby šmejdil kolem povstání mexického generála Jargasa jako zpravodaj. Jenže Jargas byl zastřelen a Šárlí se chce vrátit zpět do Ameriky. Přijde ale na stopu indiánsko-bělošského spiknutí a zjistí . že přistěhovalci z Evropy jsou ve smrtelném nebezpečí. Děj pokračuje africkou odbočkou a světe div se, jindy zdrženlivý náčelník Apačů se prohání Tunisem a Egyptem v háiku, aby všechno to pátrání po povedené Meltonovic tlupě završili zpět v Severní Americe - 60 %

Daura
21.02.2021 5 z 5

Úžasná trilógia. Tento posledný diel bol asi najlepší, ale i ostatné boli perfektné. Túto knihu som nechcela prečítať za deň, ale pekne som si ju rozložila do viacerých dní a čítala veľmi pomaly. Zaslúžila si toľko pozornosti. Karl May ma vždy vráti do detských čias a taktiež ma vždy odvráti od dnešnej smutnej reality. Najkrajšia oddychovka navždy!

Kakho-Oto
17.02.2019 4 z 5

V roce 2019 přečteno potřetí (předchozí dva díly jsem přečetl čtyřikrát). Rovněž povedený dobrodružný román, avšak stejně jako u prvního dílu hodnotím "jen" silnými čtyřmi hvězdičkami. Toho pronásledování Meltonů bylo až přespříliš, celkem tři indiánské kmeny byly postupně poštvány proti Shatterhandovi, Vinnetouovi a jeho přátelům. Nejzajímavější byla epizoda s Komanči (včetně dramatického líčení starších událostí, kdy Komanči upálili čtyři bělochy - před očima zajatých Shatterhanda a Vinnetoua, kteří se dokázali osvobodit a postupně postříleli 13 Komančů, tj. celkem nezvyklá epizoda z dobrodružství pokrevních bratrů). Hlavními padouchy série jsou tři Meltonové a Judita Silbersteinová, kteří jsou pro peníze schopni čehokoliv. Spolu se Santerem, Stealing-Foxem, Parranohem (Tim Finnetey), Old Wabblem a Žutem se jedná o jedny z nejvýraznějších padouchů knižních mayovek. Poslední díl cyklu Satan a Jidáš (nebo Supové Mexika) obsahuje popis řady krásných i tajemných míst (např. pueblo, kde žije Judita, Hadí hora, Hluboká voda).

mtrefil1
30.11.2018 5 z 5

Nádherné zakončení cyklu z Mexického prostředí, prostě nemám co dodat.

KatkaMosová
15.04.2016 5 z 5