Sasanka

Sasanka https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20688/bmid_sasanka-Qqu-20688.png 4 57 13

Romantický příběh z prostředí australských farem z období před a po 2. světové válce. Hlavní hrdinka, čerstvá absolventka veterinární fakulty v Sydney Claire, se vrací na rodnou farmu do Warratah, aby si ujasnila svou další existenci. Konečně se zdá své matce natolik dospělá, aby ji seznámila s rodinným tajemstvím. Poznaná pravda ovlivní Claire v dalším rozhodování o svém životě.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

Windflowers , 2002

rakakan
06.05.2023 4 z 5

Kniha se dobře četla, děj měl spád. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí o Austrálii a také z historie II. světové války. Trochu mě zklamal závěr knihy.

Erawan
17.05.2021 5 z 5

Nenašla jsem tu žádnou informaci o českém vydání tohoto příběhu. Myslím, že česky to vyšlo pod názvem SASANKA...

Ladiva
12.07.2020 3 z 5

Príbeh, ktorý sa príjemne číta. Mierne mi vadilo striedanie striedanie časových a dejových línií, ale nebolo to na úkor zrozumiteľnosti deja. Celkovo by som však knihu hodnotila, ako priemer od tejto autorky.

Pavouček2
03.06.2020 2 z 5

No, ze začátku mě to bavilo, ale pak už míň a míň, až jsem i přeskakovala. Selským rozumem, si neumím představit, že bych někomu svůj životní příběh vyprávěla na etapy několik dní :-D Kdyby to bylo uspořádaný před a po, nebo odvyprávěná minulost v celku, bylo by to o dost lepší.

brectanka
23.09.2019 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih Tamary McKinley! Nádherný, napínavý příběh Ellie, její tety i dcer na australské farmě v době před druhou světovou válkou až po dnešní dny. Ellie má z doby svého mládí tajemství, které ovlivní život jejich dvou dcer, ale jak říká teta Aurelie - ženy z Warratach jsou silné a vše vydrží, tak vydrží i temné rodinné tajemství! Krásné čtení.

Pavlaj
14.07.2019 5 z 5

Z toho, co jsem zatím od autorky přečetla, rozhodně nejlepší. A to přesto, že po 50 stránkách tušíte, o čem celý příběh bude, a po 100 stránkách tušíte, jak dopadne :-). Krásný popis australské divočiny i života na farmách, láska, válka, soupeření - krásné oddychové čtení na léto.

sabca
12.10.2017 4 z 5

Moc pěkná kniha, která se odehrává v Austrálii jako většina knih této autorky. Několikrát mě děj dohnal i k slzám a konec jsem nepředvídala. Doporočuji

jindrusa
16.06.2017 5 z 5

Tak tahle kniha mne dostala.

misicenka
11.05.2017 5 z 5

Krásný román se silným příběhem.

martiline
22.11.2016 5 z 5

Román se mi líbil. Život v Austrálii popsán bez příkras a přitom v něm vše obsaženo. Zápletku jsem tak trochu tušila od začátku ... možná jsem ani nedoufala ve šťastný konec ... a tak mne mile překvapilo rozuzlení a spravedlnost.

Ivetaa
29.09.2015 5 z 5

Kniha opět nezklamala. Příběh z Austrálie z období 2.sv.války a po ní. Většinou nebrečím, tady hned třikrát. Dojemně vylíčené osudy hlavních protagonistů - drsné a bez příkras. A přes to všechno bych tam v té době chtěla žít... Zatím nejlepší román od T. Mc Kinley.

bookcase
12.07.2013 4 z 5

Opět pohodová četba o mé oblíbené Austrálii. Zpětně mi sice tyhle knížky občas splývají, ale to nevadí.

avad
09.06.2013 5 z 5

Tamara McKinley mě opět nezklamala. Je poznat, že ví o čem píše a Austrálii miluje.Kniha Sasanka je toho důkazem. Příběh, který se prolíná několika generacemi a hovoří o tvrdé práci na farmě Warratahu v severní části Queenslandu, o přátelství na celý život, o věrné lásce, milující rodině ale i o závisti a spravedlnosti. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Vřele doporučiji.

Austrálie

Tamara McKinley