Šarlátová niť

Šarlátová niť https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321720/bmid_sarlatova-nit-tFz-321720.jpg 4 48 9

Príbeh dvoch žien, ktorých osudy spojí roztrhaný denník. Obe zápasia s Bohom, so svojimi manželmi, ba aj samy so sebou, až kým sa neocitnú v náručí toho, ktorý ich bezvýhradne miluje. Keď Sierra objaví ručne šitú prikrývku a denník svojej dávnej príbuznej Mary Kathryn McMurrayovej, zistí, že ich životy sa na seba prekvapivo ponášajú. Hoci žijú v rozdielnych storočiach a za odlišných podmienok, často čelia podobným problémom. Sierra sa vďaka príkladu Mary Kathryn naučí prijať bezpodmienečnú lásku Boha a jeho plán.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Kumran

The Scarlet Thread , 1994

Dithiantusi
15.10.2021 2 z 5

(SPOILER) Knihu som citala s nadejou - ale na konci som mala velmi rozporuplne pocity.
Sierra je vydata zena s dvoma detmi ktora zije v mensom meste a je celkom stastna. Do toho ale pride jej manzel, ktory si zohnal pracu v LA a chce aby sa rychlo vystahovali. Ma sen - chcel by mat viac penazi, viac uznania, luxusnejsie veci - viac vsetkeho. Sierra je z toho velmi nestastna - opustit svoj domov, mamu, priatelov a zabehnuty zivot nie je sranda. Ale tak sa teda stahuju do LA - kde sa Sierre meni zivot uplne naruby. Manzel sa zurivo vrhne na budovanie kariery - na budovanie vyznamnych kontaktov, kupuju si luxuxny dom, luxusne auta - snazi sa pred svojimi kolegami a znamymi vyzerat ako uspesny a bohaty muz. A nuti Sierru aby robila to iste. Ked si kupia novy dom, najme si luxusneho dekoratera a nezaujima ho, ako by chcela jeho zena zariadit dom (nedajboze po svojom). Ved jeho zenska nema vkus predsa. Kupuje luxusne auto lebo to stare co Sierra mala je predsa starina a nevyzera to dobre pred luxusnymi znamymi. Deti vidi uz iba vecer spiace ked pride domov. V praci travi coraz viac casu a ma coraz menej casu na rodinu, coraz menej sa rozpravaju, travia cas a vznika obrovksa priepast. Sierre kazdy vycita ako sa chova - lebo Sierra nenaskocila na vlnu 'chcem byt bohata a mocna' - ale neskutocne trpi. Samozrejme hned uhadnete kam to speje - ano - manzel vymeni svoju nevzdelanu, nudnu a hroznu zenu za zenu vzdelanu, uspesnu a jeho znamymi uznavanu. Syn ho znenavidi. No a Sierre puka srdce. Objavuje krestanske spolocenstvo a meni sa. A toto som fakt nepochopila - uznava, ze sa k manzelovi nechovala dobre. Nepodporovala ho, nechvalila, nezaujimala sa. Tento muz mal jedine stastie - ze jeho manzelka nechytila toho isteho ducha mamony co on. Keby bola Sierra presne taka, ako ju vsetci chceli mat - dopadli by este horsie. Dopadli by tak, ako vsetky ostatne vzdahy vykreslene v tejto knihe - bohaty, luxusny, uspesny - ale s neverou a porozbijane manzelstva a nevery. Keby aj Sierra bazila za luxuxom a postavenim, on by si aj tak nasiel 'lepsiu' milenku, lenze ona zrejme tiez - rodina by sa rozbila a uz nikdy by sa nedala dokopy. Popravde nechapem kde je tu ten moment, ktory si ja ako manzelka mam uvedomit. Ano, podporovat svojho muza musim, chvalit a uistovat tiez - ale ako krestanka musim rozlisovat. Ak sa muz zenie za mamonou, nemozem to chvalit ci podporovat. Koniec bol sice happyend - vsetko dopadlo dobre, ale naozaj mi to co sa mi snazi Francine povedat nedava zmysel. Ale to stale nemeni fakt o tom, ze Francine je skvela spisovatelka. Odporucam precitat aj napriek mojej recenzii.

Gréta79
24.01.2021 3 z 5

Nechápem výberu obálky. Je to kniha s kresťanskou tematikou odohrávajúca sa v modernej dobe. Podľa obálky by si niekto mohol myslieť, že ide o knihu z červenej knižnice s lacným obsahom.

Dandy1
15.02.2020 3 z 5

Jak přibývala oddanost bohu, upadal můj zájem o konec příběhu. Bylo jasné, jak to dopadne. Víc se mi líbil příběh z deníku.

Evaho73
08.12.2018 5 z 5

Šarlátová niť od Francine Rivers je prvý ženský román s kresťanskou tematikou, ktorý som čítala.
Nikdy ma nenapadlo, že sa takto ukážkovo da skĺbiť viera a láska k Pánu Bohu s príbehom o manželskej láske, zrade, utrpení, pokáni a nakoniec požehnanom odpustení.
Je to príbeh, vlastne nie jeden príbeh, ale hneď dva príbehy o hľadaní cesty pravdy, lásky, nádeje a spásy, ktorá je križovaná cestami bolesti, zúfalstva, sklamania alebo straty.
Som veľmi milo prekvapená formou akou je kniha napísaná, nie je to iba obyčajný román z červenej knižnice, ale je to hlavne navigácia na cestu, ktorou sa možno uberať pri obdobných problémoch nefungujúceho mamželstva.

Terka18
02.04.2018 5 z 5

Od knihy jsem očekávala docela hodně. Ze začátku jsem byla trošku skeptická, nemohla jsem se začíst a myslela jsem, že to bude příběh nic moc. Pletla jsem se, příběh mě příjemně překvapil a pohladil mě po duši. Já věřím v Boha a to co se v knížce psalo mi otevřelo oči v mnoha směrech. Někdy si člověk musí projít tím nejhorším a jen se ptá proč? Proč se mi to všechno děje, tak jako se ptala Sierra, aby se mohli stát daleko větší věci, díky kterým budete šťastní a najdete sami sebe.

crazyslunicko
15.03.2018 5 z 5

Popravdě jsem od knihy očekávala další sladký milostný román, kde se budou protínat dva životy žen, ale přečetla jsem se úplně k něčemu jinému. O čem ta kniha vlastně je? O tom jak se dva lidé zamilovali, vzali, měli děti a byli šťastní až do konce? Vlastně šťastní nebyli. Museli si projít svým osobním peklem - smrtí blízkého člověka, rozvodem, ztracením půdy pod nohama. A pak našli víru. Víra je vrátila zpět. Začali si vážit toho co vše ještě mají a neztratili. Kniha mi byla velkým ponaučením. Je to o tom, aby jsme nebyli zákeřní, zapšklí, neodmítali z odporem nové věci a radovali se z každého dalšího dne.

EvikU.
09.04.2017 3 z 5

Hezké čtení. Občas potřebuju i něco takového.

TaLu
08.11.2016 5 z 5

Zavádějící obálka, kniha nabízí mnohem, mnohem více, než jen milostný román. Osudy osadníků jsou velmi dobře napsané a mohu vřele doporučit.
A podívejme, obálka se změnila, zřejmě nové vydání a tato již mnohem lépe vystihuje atmosféru knihy, což je dobře.

Karcoolka2210
06.09.2014 5 z 5

Je naozaj radostné čítať kresťanské romány od Francine Rivers. Toto je môj tretí a dúfam, že ich bude viac. Jej láska k Bohu a Ježišovi je ozaj veľká a skrze takéto príbehy Ho nielen chváli, ale môže pomôcť ľuďom, ktorí prežívajú podobné radosti či trápenia. Majme vieru, lebo Bohu nie je nič nemožné! :)

Francine Rivers
americká, 1947