Šarlatáni

Šarlatáni https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384343/bmid_sarlatani-8Zo-384343.jpg 3 80 28

Noah Rothauser, čerstvý šéf rezidentů v Boston Memorial Hospital, má v nové funkci plné ruce práce – od přípravy programů operací až po řešení následků úmrtí pacientů. Fakultní nemocnice z několika místností udělala hybridní operační sály budoucnosti, což se zdá jako významný medicínský pokrok až do chvíle, kdy během rutinní operace přijde o život jinak zdravý muž. Noah má podezření, že se chyby a následné manipulace se zdravotním záznamem pacienta dopustil špičkový, byť egocentrický chirurg William Mason, který však obviní anestezioložku Avu Londonovou. Když ovšem začnou přibývat další úmrtí související s anestézií, musí se Noah zamyslet nad schopnostmi veškerého lékařského personálu - a to včetně Avy. V ohrožení se tak ocitne nejen Noahova důvěryhodnost a jeho pracovní místo, ale i reputace celé nemocnice…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Kalibr

Charlatans , 2017

prochajda
11.05.2023 4 z 5

Přečetla jsem všechny knihy tohoto autora, krom poslední a pravdou je, že Šarlatáni nejsou úplně nejnapínavější a konec mi připadal docela absurdní. Tak, úplně zlé to ale nebylo, anebo jsme už tak namlsaní jinými autory a jejich knihami ....

čef
26.05.2022 3 z 5

Nijak jsem si nepochutnal. Příběh nebyl zcela soudržný a některé pasáže byly hodně zdlouhavé, jiné zase těžko uvěřitelné. Vlastní idea díla – hrůzy internetu a lékařský lobbing pro potravinové doplňky byla snad v pořádku, ale také nijak zvlášť to podle mne propracované nebylo. Zbývá tedy realita amerických nemocnic, kterou zná autor asi velmi dobře, takže bych viděl čtenářstvo tohoto díla v nastávajících doktorech.

La.Farfalla
01.02.2022 1 z 5

Mám Robina Cooka moc ráda a mám doma skoro vše, co napsal, ale tuto knihu považuji za jeho nejslabší. Zdlouhavá, místy nudná, děj nepravděpodobný a místy nelogický... Dočetla jsem ji, ale jsem zklamaná.

Lily101
25.09.2021 4 z 5

Kniha byla rozvláčnější, než jsem u autora zvyklá. Obsahuje opravdu dost chyb týkající se např. záměny dne (následuje jeden příklad za všechny:

- porada o nemocnosti a úmrtnosti: str. 81 dole poslední věta, kde se píše o příštím týdnu X str. 83 odst. 1 poslední věta: “Vždyť do čtvrtka, kdy se koná, zbývají pouze čtyři celé dny.” X str. 94 cca v polovině (není možné úplně jasně určit odstavce-6./?/): “ Máte v úmyslu na tu středeční poradu přijít?” X str. 97 předposlední odstavec: “ Pro většinu lidí začínal víkend už v pátek po obědě, a Noah se tedy obával, že si s ní bude moci promluvit až v pondělí.”.

tamara1351
12.09.2021 2 z 5

Tuhle knihu jsem si vybrala kvůli výzvě a jsem opravdu na rozpacích.Popisy chodu nemocnice, jednotlivé případy a zápletka mi nepřišly špatné,ale jinak docela katastrofa.Dialogy byly ploché,bez napětí a jakýchkoliv emocí.I hlavní postavy nezajímavé,nesympatické.Vše bylo strohé,spoustu klišé a zbytečné vaty, takže i za mě ne.

Lely
09.08.2021 2 z 5

Knížka pro mě byla zklamáním. Děj byl zdlouhavý a nudný, pořád se omílalo to stejné dokola. Za mě nic moc.

petrarka72
13.02.2021 2 z 5

Slova, slova, slova... Bez napětí, se schematickými postavami, jen ilustrace určité teze. Můj první Cook - a pravděpodobně poslední.

Kerberos
03.01.2021 3 z 5

Ke Cookovi jsem se vrátila po dlouhé době,kniha byla zdlouhavá,plná odborných názvů.Také se mi nezdá,že vyhlášená nemocnice si lépe neověří odbornost lékařů,délku praxe,platnost atestací atd.

lukaskmn1
26.09.2020 5 z 5

Geniální.

Meri47
14.06.2020 2 z 5

Myslím, že tato kniha se autorovi moc nepovedla. Četla jsem téměř vše co u nás od Cooka vyšlo, ale tentokrát to nějak není ono.

Danago
04.05.2020 3 z 5

Trochu mi tu chybělo větší napětí a nějaký překvapivý zvrat. Jako román z lékařského prostředí to nebylo zase tak špatné. Autora mám ráda, takže mě čtení bavilo. I když kniha patří spíše k tomu slabšímu od autora.

gaaabi
25.02.2020 3 z 5

Četla jsem všechny knihy autora, které u nás vyšly a všechny vlastním. Kupuju je vlastně už tak nějak automaticky, na gymplu jsem je zbožňovala. Začátek této byl ale... jak to napsat... divný... kdo není zdravotník nebo člověk, který se orientuje v této problematice, knihu určitě zahodí. Ale vyplatilo se vydržet... sice konec zase na pováženou, ale téma zajímavé.

petronella1
16.09.2019 2 z 5

Zažila jsem velké zklamání. To snad ani nepsal Cook - to není vůbec jeho styl. Jak už někdo psal - je to jakýsi deník lékaře. Přečetla jsem všechny jeho knihy, ale tahle se nepovedla

Klarinecka
02.09.2019 2 z 5

Cook to umí líp. Tohle byla bída.

LeaSladká
23.07.2019 1 z 5

Teda nic moc...

Kocourek
27.06.2019 3 z 5

Tak nevím, nebyl to Cook, na kterého jsem zvyklá. Příliš mnoho rozvláčného líčení různých lékařských aktivit, ze začátku docela nuda. Pak se to trochu rozjelo a konec byl tedy dost překvapivý. Takže tentokrát jen za 4 hvězdy.

magic11
27.06.2019 1 z 5

Dlouho jsem Cooka nečetla, protože už mi ty knihy přišly všechny na jedno brdo. No zase delší čas číst nebudu, tahle kniha pro mě bylo dost zklamání..

Veru.Viti
19.06.2019 3 z 5

Zajímavá kniha. Určitě ji ocení všichni, kteří mají rádi lékařskou tématiku. Je tam vše docela podrobně rozepsané. Já musela odečíst dvě hvězdičky kvůli konci. Ten mě opravdu zklamal. Po celé knize, kde se postupně buduje Noahův charakter mě ten konec prostě zklamal. A to hodně.

Lucillle
03.06.2019 3 z 5

Jako téma k zamyšlení dobrý. Ale jinak to vlastně bylo 430 stran dopodrobna rozepsané práce chirurga den po dni, minutu po minutě. Prostě deníček doktora :)

Alchemilla75
13.05.2019 3 z 5

Jedna z těch slabších knížek. Zbytečně natahované, postrádala jsem napětí. Jako bych četla reportáž ze života jedné nemocnice. Pan spisovatel to umí mnohem lépe. Tak se těším, že příště to bude zase za obvyklých 5*.