Křik

Křik https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349157/bmid_krik-i6z-349157.jpg 4 347 105

Sarah Geringënová série

Výjimečný thriller inspirovaný skutečnými událostmi. Uprostřed mrazivé noci jsou policisté povoláni k rutinnímu případu úmrtí v psychiatrické léčebně. Tělo pacienta, který uškrtil sám sebe, je nalezeno s ústy otevřenými v tichém výkřiku. Inspektorka Sarah Geringënová cítí, že tady něco nesedí. Co znamená jizva na čele oběti? Co představují kresby na stěně? Vyšetřování zločinu zavede čtenáře přes Londýn, Oslo a Minnesotu až k otázce, která fascinuje snad každého: existuje posmrtný život?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Cri , 2016

Daduna
31.08.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila už z důvodu, že jsou v ní obsaženy skutečné události nebo aspoň fakta. Splnila moje očekávání a já jsem jí přečetla se zaujetím. Samotné téma, které je v knize obsaženo je mi také velmi blízké a proto dávám 4 z 5. Za mě určitě doporučuji!

Lucina88
25.07.2020 3 z 5

Na začátku knihy jsem si říkala “wooow, to bude pecka” a ke konci knihy přišlo zklamání.

Strašně překombinované - CIA, Rusové, NASA, náboženství....tohle se úplně nevychytalo.
Hvězdičky dávám za skutečný projekt MK, který mne velmi zaujal.

izinkaVENDULKA
04.07.2020 4 z 5

Miluji thrilery z psychiatrickych léčeben. První půlka byla super a podle očekávání. Ale zaver trochu už sci-fi ....ale jinak moc pěkná kniha

blackoutzuzi
19.05.2020 2 z 5

Křik mě zaujal svou obálkou (ta je boží) a anotací. Bohužel už po pár kapitolách jsem cítila, že to zřejmě nebude úplně ono.. Příběh se brzy začal ubírat zcela jiným směrem, než jsem čekala. Chápejte podle anotace prostě čekáte thriller až téměř horor, ale toto byl vlastně obyč krimi román. Alespoň tak to na mě působilo. Hodně zvláštní kniha, pomalá, četla jsem ji docela dlouho. Navíc ten děj - jen těžko uvěřitelný a čtenář byl místy zahlcen informacemi. Tohle mi bohužel vůbec nesedlo.

bookworm007
11.05.2020 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, četla se doslova jedním dechem.

9125
09.04.2020

Fajn kniha, přečtena během dvou dní. Bohužel nejsem tak nadšená, hlavní drsňačka mi byla nesympatická, romantická zápletka nic moc a více méně dokonalý konec mě odradil od čtení dalších knih tohoto autora. Oddechovka dobrá, ale znovu po ní nesáhnu.

Terka1975
03.03.2020 3 z 5

Kniha se mi četla dobře, začátek výborný a jak zde již bylo řečeno, jak začaly supermanské akční scény, jen jsem se divila, že hlavní hrdinové mají elixír asi na nesmrtelnost, nicméně námět byl pro mě ohromné zklamání, vzhledem k tomu, že nešlo o fikci ale skutečnost, přišlo mi až "stupidní", že se tímto vůbec někdo zabýval a vědecky zkoumal na takovéto úrovni.

Allena24
08.02.2020 3 z 5

Do určité doby se mi kniha hodně líbila, ale pak se něco zvrtlo a dočíst knihu už jsem se jen snažila. Začátek mi přišel skutečný a děsivý. Jak přečtené stránky přibývaly, měnilo se i mé vnímání, přišel pocit, který mám z filmů Jamese Bonda.

ivana02
24.01.2020 4 z 5

Doporučila mi ji kamarádka, já bych si ji asi jen tak nepůjčila, je totiž pěkná tlušťoška (kniha, ne kamarádka :-) ). A dost špatně se mi tahala kabelce. Neudělala jsem však chybu, příběh byl originální, inspirovaný skutečnou událostí, o to více mě zaujal. Poslední třetina knihy byla rychlá a akční, četla se velmi rychle a ve volných chvílích jsem jí s chutí otvírala.

PeM
20.01.2020 4 z 5

Právě dočteno a myslím, že mám na dlouho o čem přemýšlet....jen tak v kostce - posledních pár stran jsem byla napnutá jak kšandy a zároveň naštvaná, že pro "rozuzlení" furt někam lítali... kniha byla zážitek teda!

Nikol117
28.11.2019 3 z 5

Strasne zvlastni kniha. Napinava byla to ano, ale ten dej byl pro me tezko uveritelny. Pokud se toto skutecne stalo, tak to muselo byt pro zucastnene osoby skutecna hruza.

Erlif
28.11.2019 4 z 5

Křik je kniha, ve které se pořád něco děje, málokdy člověka nechá vydechnout. Tématikou mi docela připomíná sérii s Pendergastem, ale chyběl mi tu charismatický detektiv. Inspektorka Sarah je fajn, obestírá jí tajemství, ale když se do něčeho zakousne, tak to nepustí. Ale přesto mi v knize něco k úplné spokojenosti chybělo.

marsden
22.11.2019 4 z 5

Zacatek vyborny, hlavni hrdinka nadejna postava, ale pak se to vsechno zmenilo ve scifi. Ano, urcite mela vlada v mnohem prsty, ale jako bych pak koukal na film Kontakt. Stacilo min, ale pro nekoho to bude jiste top pribeh.

RADOST
14.11.2019 4 z 5

Napínavé, záhadné, drastické, čtivé. Dlouho skrytá podstata toho všeho, výborný námět i závěrečná odpověď. Přivítala bych širší rozpracování hlavního tématu. Naopak bych třeba i vynechala tu milostnou linku.

Venny345
03.11.2019 5 z 5

Problémem této knihy je, že ji chcete dočíst a zároveň nechcete se čtením přestat. :)

lindaaa
12.10.2019 5 z 5

Vynikajúa knižka, skvelý príbeh, ktorý sa číta sám...nebude chcieť prestať čítať.

Čtenářka0
12.10.2019 5 z 5

Hodně vydařená kniha. Nejdříve sem se bála po knize sáhnout, poté, co sem si přečetla komentáře zde a kde bylo zmíněno, že je to spíše sci-fi. Ovšem začetla jsem se hned na začátku a nemohla knihu odložit, dokud jsem ji nedočetla. :-) Za mě opravdu skvělé čtení a můžu jen doporučit! :-)

Bulldog
25.06.2019 5 z 5

Tahle kniha mě fakt bavila a doporučuju..

Petronela16
27.05.2019 4 z 5

No musim uznat,ze namet je velmi interesantny a pointa ,v ktoru som uz takmer prestala verit ,ze vobec bude, bola pre mna absolutne necakana a v podstate dokonale vystihla vsetko.Super citanie aj napriek jemnemu špionaznemu podtonu a kvapky scifi.Jedna * dole za to,ze niekedy az prilis dokonale vsetko vychadzalo/napr.hlavni hrdinovia nemali problem si z minuty na minutu kupit letenky na
druhy koniec sveta atd/ Urcite si posvietim na dalsie autorove knihy.

pm...
10.05.2019 4 z 5

Uáááááá!!! aneb Jízda na vysokorychlostní thrillerové dráze. Ostatně jak jinak popsat knihu, kterou kvůli neustávajícímu napětí není lehké odložit, protože se čtenář touží dozvědět, co za pokusy prováděla CIA v dobách studené války na lidech, které nikdo nepostrádal...

podle skutečných událostí

Nicolas Beuglet