Santo Daimé – poselství z druhého břehu

Lidé ve společenství Santo Daimé v Brazílii se pokouší o přímé poznání božského za pomoci rituálních nápojů a vedení šamanem. Ukázka: Jseš si vědom toho, co na sebe bereš? Víš, že odtud není návratu? Alespoň ne v tom smyslu, jak by sis představoval. Santo Daimé tě pohltilo, spatřil jsi Boží království, ale to není všechno. Když ses rozhodl přijet zpátky, potom musíš naplnit úděl, který sis sám vybral. Před několika dny jsem ti řekl, že můžeš lidem sdělit poselství z druhého břehu. Když ses rozhodl pro návrat, znamená to jediné: nyní to poselství sdělit musíš. To je tvůj úkol. Co pro to mám udělat? zeptal se stejně vážně kněz. Totéž co já: musíš se stát šamanem. Tvoje úloha ovšem bude jiná než moje. Ty musíš svoje poznání šířit ve světě, ze kterého jsi přišel. Za čas se budeš muset vrátit, ale vrátíš se jako jiný člověk. Potom musíš svým lidem vysvětlit, že Santo Daimé je jen prostředek, prostředek pro lidi dostatečně odvážné a připravené, ale že úděl většiny ostatních je jiný. Santo Daimé ti tohle poznání dá; až se vrátíš zpátky, bude v tobě, jednou provždy, a ty se staneš jeho světlem. Nemysli si – – je to mnohem těžší než být tady s námi. Náš svět je uzavřený, naši členové zatím plně nechápou, co Santo Daimé opravdu znamená. Ale ty to budeš muset prožít a pochopit, jinak byla tahle tvoje cesta zbytečná. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30811/santo-daime-poselstvi-z-druheho-brehu-30811.jpg 3.810

Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno:, Eminent

Malefisto
31.03.2014

Musím říct, že jsem vůbec nečekal, že kniha bude psaná formou příběhu. Čekal jsem vyprávění zážitků z pobytu v Amazonii. Ale nakonec jsem byl i touto formou potěšen. Příběh má pro mě trošku pomalejší rozjezd ale závěr pak stojí za to (i když by hlavní pasáž a duchovní rozměr mohl být delší.) Každopádně velice dobré počtení.

Jiří Kuchař

Jiří Kuchař