Tetovaná konkubína

Historická detektivka z Japonska 17. stol., v němž statečný a inteligentní samuraj vyšetřuje vraždu císařské konkubíny. Mladý samuraj a vyšetřovatel Sano se právě žení na císařském dvoře, když svatební hostinu přeruší hrůzná vražda nejoblíbenější císařské konkubíny. Do velmi složitého vyšetřování zasahuje i Sanova bystrá mladá manželka, která se nechce smířit se svým tradičním podřízeným postavením japonské manželky. Sano je jejím neženským chováním naprosto zděšen a zdá se, že jejich manželství brzy skončí. Cesta za pachatelem vede do nejvyšších kruhů k osobám tak urozeným, že je téměř nemožné je obvinit. V kritických chvílích Sano pochopí i ocení pomoc své manželky. Výjimečná a poutavá četba z dávných a exotických časů představuje čtenáři úchvatný a pestrý svět starého Japonska....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389878/tetovana-konkubina-SA4-389878.jpg 4.587

Sano Ičiró 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány
Vydáno, Metafora

The Concubine's Tattoo, 1998

Kniha Tetovaná konkubína

wooloong

Prozatím čtvrtý díl a podle mě zatím nejlepší. Dobrá zápletka, nečekané rozuzlení, tentokrát se Sano nepotácí příběhem se spoustou šrámů a ran, obdrží je až na samém konci. To bylo docela příjemné. Janagisawa si málem sám naběhne na vlastní nastražené vidle a zloduch, několikanásobný vrah, je náležitě potrestán. Ano, v tomto dílu bylo opravdu hodně sexuálních scén, ne že by nebyly už v předchozích dílech. Koneckonců Sano se ožení, vyšetřování probíhá ve Velkém vnitřku mezi šógunovými konkubínami a navíc ten podivný manželský pár. Nicméně Japonska počátku 18. století už bylo prozatím dost, další díly si nechám na později a změním zase na chvíli dobu a zeměpisnou polohu.

Ještě jedna věc se mi na knihách autorky moc líbí. Jsou to popisy - krajiny, lidí, situací, které ve mně evokují japonské obrazy:

"Nad západními kopci na pozadí Eda pokrývala oblohu tapiserie nazlátlých oblaků s ohnivě rudým dolním lemem. Vzdálené, levandulově zbarvené vrcholy hor vypadaly jako nehmotné, neskutečné. Dole na rovině probleskovala závojem kouře městská světla. Veliký zákrut řeky se leskl jako roztavená měď. Po krajině se rozléhal zvuk zvonů ze svatyně. Na východě vycházel měsíc v úplňku, obrovský a jasný, zrcadlo s obrazem měsíční bohyně vyleptaným stíny na jeho povrchu."
No není to krása?

jaroiva
25.12.2019

Beru to postupně a tento díl se mi zdá zatím nejlepší, i když vlastně všechny jsou trochu zdlouhavější, než bývají moje oblíbené knížky.
Je tu méně dobrodružného boje a honění se někde nazdařbůh, možná trochu víc sexu. Budu se těšit na další příběh a doufám, že se dostane ke slovu zase i Reiko.

Linda007
06.12.2019

Miluju všechny díly. V tomto přijde na scénu poprvé Sanova manželka Reiko. Mám ráda Hiratu i Reiko, přidávají knihám hodně. V tomto díle je poměrně dost sexu, ale mne to nevadí. Přeci jen Sano vyšetřuje vraždu Šógunovi konkubíny. Opět narazíme na intriky komořího. Sano se střetává s tradicemi, které se nelíbí jeho manželce Reiko, která nechce jen sedět doma a čekat na manžela. Sano bojuje s tím, zda manželce vyhovět nebo dodržet tradice.

10.02.2019

Tato část se mi prozatím líbila nejvíc. Hodně sympatická mi byla Reiko, její postava knihu doslova obohatila ;-). Souhlasím ohledně sexuálních scén, kterých je zde opravdu víc než dost. Kniha by bez nich nebyla ochuzená ani trochu. Jinak se ale jedná o zajímavý a napínavý případ, jak je u Sana obvyklé.

Nechápu, kam se ztratil tento můj komentář ze 26. 06. 2017???

Ladys
25.10.2018

Zatím nejlepší díl série.
Nástup Sanovi manželky je jistým oživením.
Jinak klasika. Vraždy, intriky, pikle. Ale to k japonskému středověku prostě patřilo.
A tentokrát měl Sano co se otáčet a vyšetřovat a poulet očima a nevycházet z údivu a nakonec to dopadlo jak? No to si přečtěte! :-)

Ewik
27.04.2016

Velmi čtivá detektivka z Japonska. Námět byl zajímavý a poutavý od samého začátku. Oblíbila jsem si postavu Reiko, která se k našim hrdinům přidala. Dokázala se vyrovnat mužům v jejich statečnosti, boji, inteligenci a v mnoha věcech je i předčit. Je skvělá. Ovšem postava komořího Janagisawy.....to je vskutku ohavný výplod.

Kdyby se autoka vystříhala zbytečně přehnaných "sexuálních" pasáží (slovo erotické se nehodí, protože erotické to nebylo), tak by kniha ničím neutrpěla. Chvílemi mi připadalo, že nečtu detektivku, když sex byl skoro v každé kapitole.

jaja1989
17.10.2014

Uplne nejlepsi knizka od teto autorky!!!!!!
Ikdyz u hodne scen se sexualnim tematem jsem se cervenala az za usima:-)

Ronin Roujin
24.04.2014

Už zahájení je originální. většina knih z červení knihovny končí svadbou, tahle detektivka svadbou a navíc hlavního hrdiny začíná a až minimálně do půlky knihy se novomanřelé nedostanou k naplnění manželství.
Velká část děje se odehrává v harému, jedna z podezřelých se úspěšně brání výslechu tím, že jednoho z detektivů různě sexuálně uspokojuje. A z různých sexuákních libůstek tu narazíte nejen na S/Mko, ženskou i mužskou homoerotiku a tak podobně. Dozvíme se, že zatímco si gaidžinští mužové v minulém století tetovali jména svých milenek na ruce, tak japonské ženy si na mnohem více utajené místečko tetovali jména svých milenců. Sano je opět nucen nebezpečně balancovat mezi intrikamo svého úhlavního nepřítele, hrozbozu popravy ze strany šógúna a neobvyklými nápady čerstvé manželky.