Pekelná krev

Pekelná krev https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248868/bmid_sangviniste-pekelna-krev-8Ko-248868.jpg 4 263 46

Sangvinisté série

< 3. díl

Vše se rozhodne v branách pekla. Trilogie o Sangvinistech končí, ale opět spojuje vědu, mytologii a náboženství do atraktivního a čtivého celku. Erin Grangerová pokračuje v hledání Luciferových pout aby se zbývajícími členy Trojice mohli vyrobit magický Kalich, který ho navrátí do věčné temnoty. Avšak proti ní stojí démon Legie a armáda obzvláště smrtících nemrtvých. Opět se rozhoří boj odehrávající se na různých místech světa – ve Vatikánu, Benátkách, Egyptě, Praze, Pyrenejích a Nepálu, a do hry vstupují kromě Alžběty Báthoryové a Tommyho i nové síly.... celý text

Horory , Romány , Fantasy

Vydáno: , BB art

Blood Infernal , 2015

Belanna
11.04.2024 5 z 5

Skvělé zakončení trilogie.
Jazýčky vah mezi dobrem a zlem se opět dostaly do roviny.
Líbilo se mi, jak to celé dopadlo a docela lituji, že nejsou další díly, protože celou trilogii provázela úžasná atmosféra, která na mě až reálně působila po celou dobu čtení. Myslím, že se k těmto příběhům v budoucnu ještě vrátím a zkusím třeba audio verzi.

Arev122
05.01.2024 4 z 5

Z celé trilogie se mi nejvíce líbil 2.díl. Pekelná krev byla sice akční a čtivá, ale podle mě až příliš fantasy komplikovaná.

lachtan77
10.06.2022 5 z 5

Tak poslední díl nám srovnal dobro se zlem a vše je zase tak jak má být. Otazníků zůstalo však mnoho což okamžitě odpouštím. Celá serie byla hodně čtivá a všechny tři díly jsem přečetl za týden. Klidně bych se u autorů přimlouval za další. Myslím, že otevřená vrátka si tam nechali a nějakého toho hříšníka z pekel by Erin ještě vykopat mohla :-)
Za mě dávám třikrát plný počet hvězd a posouvám Jamese na pomyslnou první příčku v mých letošních knihách.
Už jsem si od něj pořídil další serii (Sigma Force), tak uvidíme jestli mě zaujme jako se Sangvinisty.

tinka1974
04.05.2022 5 z 5

Tak tohle byla síla. Konec dobrý, všechno dobré. Klidně bych brala i nějaké pokračování, třeba po sto letech. Příběh jsem poslouchala v audio verzi a nevěděla, kdy mám přestat. Nikdy jsem tento žánr nečetla, ale poslední tak rok na něm ujíždím. A je k nevíře, kolik z historie, vědy, zeměpisu.... se člověk dozví. Vřele doporučuji, vážně stojí za přečtení

karlosik4
27.04.2022 5 z 5

Říkal jsem si, že 2. díl byl oproti poslednímu takový více rozvětvený s mnoha dějovými linkami a spousty otázek, které byly zodpovězeny lehce kostrbatě. Bál jsem se, při čtení 3. dílu stejného problému. Ale woah, to co nám tu autoři připravili je fakt jízda, ten konec sem sjel prakticky za jednu noc, kdy jsem si říkal: ještě jednou stránku... tak ještě jednu... tak poslední... jen abych se dozvěděl jak to s naší partou skončí, konec byl opravdu akční a správný, nelituji toho, že jsem se do této série pustil.

Kodetka
26.02.2022 4 z 5

Třetí příběh je stejně zajímavý, akční a napínavý jako předchozí dva. Potěšilo mě, že se postavy podívali do Prahy. Ale co mě trochu zklamalo, byl konec celé trilogie. Ten autoři na můj vkus dosti uspěchali a tak nějak odbyli.

LenkaDv
07.06.2021 5 z 5

Třetí díl byl asi nejlepší ze všech. A ještě lepší bylo pro mě zjištění, že jsem si po pár přečtených stranách uvědomila, že jsem tuto knihu kdysi dávno už jednou četla, ale nějak mi v té době nedošlo, že je to trilogie a některé věci jsem nechápala. Takže teď jsem si knihu s radostí přečetla znova.

vladka16
08.04.2021 5 z 5

U této série se mi to stalo zas, dočetla jsem a musím si dát pauzu. To proto, že to byla taková jízda, že to musím nechat doznít a dozrát. Pár dní si to budu ještě užívat, na konec to všechno do sebe pěkně zapadlo, neuvědomuji si místo, které by mě nebavilo. Byl to pocit jako na tobogánu, řítíte se velkou rychlostí, doleva, pak vás to hodí doprava, nahoru dolu. Mezi tím je chvilka na nadechnutí. Už dlouho jsem nebyla tak napnutá, jako u téhle série, moc se mi to líbilo.

Pavlnka
20.02.2021 4 z 5

Podruhé je kniha také velmi zajímavá, ale bohužel jsem si spoustu věcí pamatovala, takže žádné překvapení

Stanas513
28.01.2021 4 z 5

Zapůjčeno z knihovny, ale protože tam většinou nejsou díly předcházející, doufala jsem, že se tato kniha dá přečíst i bez těch dvou. Nedá. Sice jsem ji dočetla (kvůli Výzvě - krev v názvu), ale musím si sehnat dva předcházející díly, abych celé trilogii správně porozuměla. Jinak se čte dobře.

Luigi1
03.01.2021 5 z 5

Celá trilogie se moc dobře četla

evineckY
30.08.2020 4 z 5

Ach ta Eva... :-)
Fantazie autorů mě bavila a audiokniha se příjemně poslouchala.

Veronika33
20.07.2020 3 z 5

Posledný diel trilógie bol o niečo slabší ako ostatné diely, ale stále pútavý s akčným dejom. Už to bolo zbytočne predlžújuce, bavila ma časť, ktorá sa odohrávala v Prahe. V podstate som celkom spokojná s koncom príbehu, neviem či si sériu ešte niekedy prečítam, skôr asi nie.

narvah
10.07.2020 5 z 5

Posledný diel o sangvinistoch bol asi najnapínavejší a prekvapujúci. Škoda, že je to len trilógia. Môžem len odporúčať.

Macek1978
15.05.2020 2 z 5

Poslední díl trilogie, tak jsem si ji nechtěl nechat ujít. Děj bavil, ale už nepřekvapil. U tohoto autora se jedná o slabší průměr.

caldap
03.04.2020 5 z 5

Tento třetí díl plný akce, napětí, citu a zvratů opět nezklamal. Celá trilogie je velice čtivá. Všem doporučuji.

DomenicaRisa
08.02.2020 4 z 5

Strašně dlouho mi trvalo, než jsem sérii dočetla. Pekelnou krev jsem vždy začala číst, pak přestala, začala odznova a tak asi třikrát dokola. Nakonec jsem přečetla celou sérii znovu najednou,abych měla motivaci. Líbily se mi biblické postavy. Stejně jako vykreslení historie. Moc se mi líbil konec sangvinistu Rhuna a Alžběty Bathoryove. Konečně měli šanci na svobodný život. Zrada, která se na konci stala byla spáchana ve snaze hrát si na Boha a popohnat uskutečnění proroctví.

Pořád to byla skvěle našlapana série ve stylu Rollinse, která díky Rebecce Cantrell získala zajímavé a osvěžující prvky.

kokosek
28.06.2019 4 z 5

A dokončení téhle série je přesně v americkém stylu. No ale mohlo být i hůř.
Kecám, je to zase hodně napínavé a zvraty jsou taky celkem dobře napsány.
Bude se mi po upírech stýskat. A to bych před třemi měsíci rozhodně nenapsal.

Leena
05.06.2019 5 z 5

Tato trilogie se mi moc líbila, poutavé, čtivé, napínavé.

JaneTrafy
13.09.2018 5 z 5

Kniha je úžasná jako předchozí dvě. Akce, napětí, vzrůšo celým coulem. Nemohu si stěžovat. Sice mi chvíli trvalo, že jsem se začetla, ale za to mohlo chování jednoho z hlavních hrdinů, ale později se to zlepšilo, když jsem začínala všemu rozumět. A další postavu jsem si oblíbila. Nedá se hodnotit než plným počtem :)