Krvavé evangelium

Krvavé evangelium https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177647/bmid_sangviniste-krvave-evangelium-tj2-177647.jpg 4 447 103

Sangvinisté série

Zemětřesení v izraelské Masadě zabije stovky lidí a odhalí hrobku v srdci hory. Trio vyšetřovatelů – seržant Jordan Stone, vojenský forenzní expert, otec Rhun Korza, kněz z Vatikánu a doktorka Erin Grangerová, brilantní, ale rozčarovaná archeoložka – jsou vysláni, aby prozkoumali děsivý objev, podzemní chrám ukrývající ukřižované tělo mumifikované dívky. Ale po brutálním útoku na naleziště musí uprchnout a vypukne závod o to, aby vrátili, co bylo kdysi ukryto v sarkofágu hrobky: knihu napsanou prý vlastnoručně Ježíšem Kristem, která má obsahovat tajemství jeho božství. Avšak nepřítel, který jim je v patách, není jako ostatní, jde o moc prastarého zla, které ovládá vůdce s neúměrnými ambicemi a nevypočitatelnou lstivostí. V rozpadající se hrobce i v okázalých chrámech musí Erin se svými společníky bojovat s minulostí vedoucí tisíce let zpět do doby, kdy v temných koutech světa lovily nečisté stvůry, až k okamžiku, kdy Kristus přinesl svou zázračnou oběť, smlouvu o spasení pro ty, kdo by jinak byli na věky zavrženi. První vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Horory Romány Fantasy
Vydáno: , BB art

The Blood Gospel , 2013

jprst
29.12.2019 1 z 5

Z mé strany trefa vedle, nechal jsem se nalákal dosti slušným hodnocením (přes 80%) a výsledkem bylo mé velké zklamání. Silou vůle jsem to sice dočetl, ale tímto prvním dílem pro mě tahle série definitivně skončila.

Kerberos
28.11.2019 3 z 5

Upírské knihy nečtu,ale tuto jsem celou doposlouchala a zas tak mi to nevadilo.Není to čtení na dobu předvánoční,ale jelikož mám další dva díly třeba se k nim časem vrátím.

Leena
05.06.2019 5 z 5

Tato trilogie se mi moc líbila, poutavé, čtivé, napínavé.

helioptile
30.05.2019 3 z 5

No, co k tomuhle říct. Od Rollinse jsem se často inspiroval při psaní svých knih, ale od něj už jsem četl i mnohem lepší knihy a je znát, že tentokrát pracoval se ženou. Trošku moc nesmyslné romantiky na můj vkus. Příběh opět výborný, dobře pracuje s legendami, ale trochu moc překombinovaný, skáče to od jednoho ke druhému a nakonec je z toho takový všelijaký guláš se závěrem, který neřeší prakticky nic. Poněkud zklamání, musím říct. Matěj Soukup

Kovbojka33
28.04.2019 4 z 5

Moje první kniha od Rollinse. Poutavý příběh, děj a napětí.

kokosek
22.04.2019 4 z 5

Já fakt nesnáším upíry. A knihy o nich. A vůbec všechno. Jenže naposledy jsem četl Kotletu a jeho Hustej nářez. No a tam jsou upíři v pohodě, vlastně zachraňují Zemi. Takže jsou tak trochu Eco. No a tak jsme dostal blbej nápad, zjistit jak to vlastně s nima je. A proto Sangvinisté.
A je to dlouhý. Skoro 2000 let. A číst to takhle o Velikonocích je fakt zvláštní. A víc neprozradím. Zkuste si to přečíst.
Jo já vím, že to taky není pravda, ale kdo ví....

Kovbojka33
07.04.2019 4 z 5

Moje první kniha od Rollinse. Poutavý příběh, děj a napětí.

aginecka
18.01.2019 2 z 5

S každým dalším „zvratem“ a „odhalením“ jsem si znovu říkala, jestli to fakt myslí vážně… Jistá míra za-vlasy-přitaženosti k žánru patří, ale tohle byla síla. Napínavé ani náhodou, spíš nechtěně vtipné.

ivan6427
23.11.2018 odpad!

Tak pitomy, az je to misty roztomile. Ale casem zacne to hromadeni pitomosti nudit (zvlaste u dalsich dvou dilu) a nepomuze ani zvysena rychlost prehravani u audioknihy. Vlastne ani nevim, proc jsem to vydrzel - mozna, ze ze zvedavosti s jakou dalsi blbinou jsou schopni autori vyrukovat. Nebo ze by jista forma sebetryzneni?

daudurhundur
31.10.2018 1 z 5

Zpočátku to vypadalo na klasický akčně-dobrodružný thriller od kolektivu spoluautorů kolem Jamese Rollinse, to jest v rámci žánru lehce nadprůměrný román. Bohužel postupně se přidaly prvky young adult a červené knihovny. Ke spoustě historických nepřesností až nesmyslů se navíc přidaly logické díry příběhu.
Napsané je to, jak je u "Rollinsů" zvykem, velmi dobře a čtivě, ale obsahově tahle kniha hodně kulhá. Krvavé evangelium mixuje několik žánrů takovým způsobem, že není jasné, kdo je vlastně cílová skupina čtenářů. Já to určitě nejsem, a zbytek téhle série milerád vynechám.

SilverEx
06.09.2018 odpad!

Musím předeslat, že jiné Rollinsovy knihy se mi líbily. Tohle ale snad není kniha, ale náborová brožura pro Vatikán. Příběh nezáživný, trochu jak dort od pejska a kočičky. Postavy absolutně bezduché a ploché, v čele s dokonalou hlavní hrdinkou. To vše "šmrncnuté" snahou o romantiku na úrovni červené knihovny, která už v tak mizerném ději působí velmi rušivě. Neustále rozjímání hrdinky nad láskou k muži, kterého zná jen pár hodin a to v době kdy je neustále v ohrožení života a zrovna se dozvěděla, že vše je "jinak", to už nepůsobí ani komicky. Řekl bych spíš trapně.
Nebudu dále plýtvat na tuto blbost slova - radím jen ruce pryč. Každopádně nábožensky/křesťansky založení čtenáři + ideálně čtenářky červených upířích knihoven, nechť si přidají alespoň 5 hvězdiček.

Annkag
20.08.2018 3 z 5

Znova jedná z knih o ktorej by musel mat Vatikán zvláštnu mienku.Drži sa biblických faktov ale dodáva im temný nádych stáleho boja zla.Do toho strigoi,sangvinisti,trojica bojovnikov,ktorý jediný to možu vyhrat.Ale prečo zase Báthorička-krvavá pani Čachtickeho hradu?Znova dalšia varianta znásilnovania historie,ktorá mi až tak po chuti nebola.Ale som zvedavá na pokračovanie.Možná to bude mat hlavu a možná patu .

ilčidlo
02.08.2018 4 z 5

Taková napínavá pohádka pro dospělé

michimuller
11.04.2018 4 z 5

Rozporuplné hodnocení, 4 je málo 5 je moc. Krásné prostředí, Rollinsův styl vyprávění nádherný, vliv druhého autora, tedy autorky podstatný. A to je možná to, co pro mě bylo rušivé. Místy sladké až z toho bolí zuby, pořád někdo po někom toužil a hladově pokukoval a poměrně zdlouhavé. Jednoduše pro mě emočně předimenzované. Dvě vlčí potvory s nádhernými jmény, naopak mile sympatické. Legendární Čachtická kněžna a Rasputin mě nemohli překvapit víc, mýtická medvědice Ursa a spousta dalších propojení s historickými prvky se hodně povedlo. Na první díl poměrně široce obsáhlé, ovšem jako trilogii zvládnout naráz si rozhodně netroufám. Audio forma naprosto skvělá.

Atanone
07.04.2018 4 z 5

(audiokniha)
Absolutně jsem netušila,do čeho jdu. Prolog se odehrává v Masadě,což je jedno z míst,která mě už roky zajímají. Dala jsem se do poslechu a recenze na knihu jsem si šla přečíst až začalo přituhovat ,ale to už jsem byla moc daleko na to,abych přestala.
Přes počáteční rozpaky docela svižný a nápaditý děj i sympatické hlavní postavy, jen to neustálé jiskření mezi nimi bylo místy až otravné. V citech se vlastně patlalo v každém volnějším okamžiku.Když se nebojovalo,tak se jiskřilo.Ovšem musím přiznat,že obojí bylo popsáno velmi sugestivně.
Fantazie autorů vážně nezná mezí,podle rčení „když nemáš po ruce nic jiného,než kladivo,všechno ti připadá jako hřebík“. Dozvěděla jsem se sice,jak to vlastně s tou Alžbětou, Lazarem,Aljošou a otcem Grigorijem „doopravdy“ bylo. Obzvlášť Grigorij se mi oproti ostatním trochu černobílým postavám hodně líbil. Takový „chlap z masa a kostí“..tedy kdyby nebyl mrtvý.
Ale představa,že bych měla číst všechny díly Sangvinistů v řadě po sobě, je pro mě momentálně děsivější,než deset hladových strigoi za dveřmi. Dám si pauzu na výdech.

Ferry9
05.04.2018 5 z 5

Dobré scifi, dost mě bavilo, vlastně celá série.

WeeWar
11.03.2018 2 z 5

Oddychová blbinka: upíři rozdělění od biblických věků do dvou skupin. Oboum, byť jinak, v hlavě mrdá (Mucha - Ježíš) Ježíš a všem jde vlastně o jedno.

Celá ta trilogie.

Nejvíc mě ale baví reálie, např: jedni sotva přes stále se zvětšující sopečný prach/mrak vrtulníkem sotva doletí, vidí, žijí, druzí o x desítek minut později, za ještě horších podmínek, problémy nemají, atd.

ČTENÍ PRO DĚTI. BLBÉ. Filmové čtení, plné realisticky podaných, ale nereálných efektů?

Pilulka89
10.02.2018 3 z 5

Trochu jako Šifra mistra Leonarda s upíry. Líbí se mi propojení doložených historických událostí s fikcí. "Sladké" je to tak akorát. Nelíbila se mi určitá utahanost některých pasáží. Další pokračování ještě zvážím.

alva1
27.01.2018 3 z 5

Je to pěkná slátanina, ale pobavila mě. Rozhodně nenáročný odpočinek.

Veronika33
14.01.2018 4 z 5

Kniha bola neskutočne pútavá. Dej bol svižný,zaujímavý priznávam, že zo začiatku boli pre mňa rušivé časti so sangvinistami, ale neskôr ma to pohltilo. Je to moja druhá kniha od autora a opäť som veľmi spokojná, odporúčam a teším sa na ďalšiu tvorbu autora.