Hra o tebe

Hra o tebe https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1185/bmid_hra-o-tebe-5hj-1185.jpeg 5 313 32

Sandman série

Co se stane, když se vaše dětské sny stanou skutečností? Nic hezkého. Alespoň pokud k tomu dojde ve světě poetických hororů Neila Gaimana. Lesbičky, mluvící zvířata, čarodějka, transsexuálové, mluvící kůže stažená z obličeje, pohádkový svět, ďábelská Kukačka… a samozřejmě sám vládce snů, Sandman. Ty všechny najdete v pátém, celobarevném přírůstku do dnes už kultovní série. Dostanete se do magické pohádkové říše, která není ani zdaleka tak idylická, jak by se mohlo zdát, a smrt tu číhá na každém kroku. Tak nějak by vypadala Narnie, kdyby ji psal Charlie Manson.... celý text

Horory , Komiksy , Fantasy

Vydáno: , Crew

A Game of You , 1993

Politre
30.11.2023 5 z 5

Snový fantasy hororově laděný příběh ze světa Sandmana, kde dostává Morfeus zatím nejméně prostoru, ale na výsledné kvalitě to komiksu neubírá. Stažená mluvící kůže z obličeje jménem George mě utkví nadlouho v paměti a možná zavítá i do mého snění. Perfektně odvyprávěný příběh s poselstvím. Předmluvu Samuela R. Delanyho doporučuji číst až po přečtení, prakticky by vám vyzradil vše, či se týká samotného děje.

Nikusha
31.07.2023 5 z 5

Krásný příběh, dobře uchopená myšlenka kukačky. Úžasné kresby, vykreslené situace, které si dotvoříte sami. Nevadí, že je Morfa málo, stejně na mně pořád z každé stránky dýchá.

AlexandraBane
09.07.2023 5 z 5

Úžasný příběh

tom2843
13.02.2023 2 z 5

"Tak nějak by vypadala Narnie, kdyby ji napsal Charlie Manson."

Hor89
05.02.2023 4 z 5

Pátý díl Sandmana má opět souvislý příběh, tentokrát v šesti sešitech. Kresba je zastaralejší ale pěkná - kromě třetího sešitu, který se moc nepovedl. Příběh je docela dobrý jen je v něm málo Morfea, místo něj je hlavní hrdinkou Barbie z Domečku pro panenky. A předmluva která vyzradí velkou část děje, by měla být umístěna až na konci knihy.

fvalek
31.12.2022 4 z 5

Páni, netušil bych, že díl, kde se Morfeus objevuje tak málo, bude i přesto tak dobrý. Barbie se vrací a konečně má co nabídnout. Je moc dobře, že se rozešla s Kenem a přestěhovala do New Yorku, protože to probudilo její potenciál. Dobrá byla i kamarádka Wendy, i když celkově nevím, co si myslet o tom konci a o těch názorech na transgender apod. Tím, že to je takové sporné - "bohové trans odmítají", Barbie se jí před lidmi taky nijak nezastane, ale nakonec to tam trošku manifestuje... Asi dost zbytečná část, která na nic neagituje, nepřemýšlí o tom moc. Zbytek skupiny čítající lesbický páreček a čarodějku byl funkční a fajn, i když ta jedna by si nutně měla nastudovat něco o sexuální výchově, protože zabíjení králíků, ajajaj.

Na své si přijdou všichni fanoušci fantasy, které tu jede na maximum a v úplně jiném stylu než dosavadní Sandman. Přesto tam je něco gaimanovského typu Hvězdný prach. Celkově se ale objevují narážky na hodně děl, od Alenky v Říši divů, přes Čaroděje ze země oz, Narnii až k Hobitovi. A mně se to líbí. Gaiman má pár sporů o autenticitu, ale myslím, že zdravě a funkčně se inspirovat není vůbec na škodu. Svět "Země" sice není tak prozkoumaný a bohatý, ale už jen v těch malých kouscích vypadá velice dobře. Zápletka s kukačkou překvapivě taky dobrá a skutečně jde tak nějak o "Hru o tebe". Hezká symbolika.

Série se krásně rozšiřuje a i postavy, které se zdály jako naprosto epizodní se vrací s velkými příběhy, je to hezké a těším se na další díly. :)

Ticiana
11.10.2022 5 z 5

V tomhle dilu bylo malo Morfea. Ale az tolik mi to neprekazelo, protoze pribeh ma veliky spad. Libilo se mi, ze jsme se vratili zpatky k Barbie, jsem zvedava, ci to takhle bude propojene nadale. Za mne zatim serie uplne uzasna.

HermanekB
02.10.2022 5 z 5

... člověk by si možná řekl, že Sandman je komiks, který slouží jenom k tomu, aby pověděl příběh a vypadal prostě hezky. Komiksy moc nečtu, ale vím jistě, že Sandman má neuvěřitelný přesah. Všechno v této sérii má nějaký význam, každý čin na něco odkazuje. Většinou si toho ani nevšimnete - já si toho hned nevšimla. Ale potom vám na několika stánkách vysvětlí odkazy v určitých částí a vy si řeknete prostě jen, že je to naprosto skvělý. Tahle kniha má prostě přesah. I kdyby jste ale nepochopily tyto odkazy, parádně si příběh užijete i bez velkého přemýšlení a dlouhých úvah.
Miluju Gaimanovu ironii, kterou vkládá do svých příběhů. A zbožňuju jeho pohled na svět typu: „Ano, je to opravdu na nic, život je takovej, ale tak to prostě je a těžko říct, jestli se to někdy změní.“ Trošku toho temna navodí parádní atmosféru.
Jen toho Morphea tam mohlo být víc, ale to je už dávno odpuštěno...

Dávám pět hvězdiček *****.

LenkaWal
11.09.2022 5 z 5

S každým dílem lepší a lepší. Sandman je top. Jen nějak nechápu tu přemluvu. Naštěstí jsem se tak těšila na příběh, že jsem si ji nechala na konec. Jak někdo může v předmluvě, prozradit všechno i včetně toho, kdo tam umře?

Aivinka
26.08.2022 5 z 5

Fajn, jak se s tímhle poprat? No, bylo to něco jiného. Kresba opět úžasná, příběh promyšlený a dobrý, ale postrádala jsem Věčné sourozence a Snění. Pár stránek se Snem a Lucienem mi to moc nevynahradilo. Bylo to špetku slabší, než jiné knihy ze série Sandman, ale já prostě nemůžu hodnotit jinak, než plným počtem. Myslím, že mě čtenáři pochopí.

Norri
31.01.2022 4 z 5

Je zvláštní, že když si přečtete geniální knihu, anebo naopak knihu příšernou, tak se máte hlavu plnou nápadů, jak ji vyzdvihnout, popsat a interpretovat, nebo naopak jak ji pohánět a vysvětlit, proč je v ní všechno úplně špatně. A potom jsou knihy, u kterých vás nenapadá vůbec nic. Hra o Tebe je někde mezi. Není to špatný příběh, ale k dokonalosti mu něco chybí. Zvláště po dokonalém Údobí mlh.
Hra o Tebe je jeden souvislý příběh, což mám rád. Má to dobrý náběh být dobrým hororovým příběhem. Jenomže tento potenciál se příliš rozmělní v částech odehrávajících se ve světě dětského pohádkového snu. Příliš tomu nepomůže ani nedokonale vysvětlený hlavní záporák. On se tedy snaží ze všech sil vysvětlit sám sebe, ale jeho koncept pro mě stále zůstává neuchopitelný.

KubaHanzelin
12.08.2021 4 z 5

O trošku slabší, ale pořád parádní
Na Sandmanovi mě baví, vše co se točí kolem Věčných, samotného Pána snů, případně dalších mýtických bytostí a nebytostí, ale když se celý svazek zaměří na vedlejší postavy z předchozích dílů, tak kvalita jde za mě o stupínek níže, sice je to pořád Sandmanovské univerzum jak vyšité, pořád máte ten místy nepříjemný až hororový pocit, ale něco tam chybí..
Každopádně, chápu, že někomu možná mohlo vadit, že jsme v tomto svazku měli LGBT postavy, ale bylo to předloženo tak nenuceně, že nechápu, jak by to mohlo někomu opravdu vadit..
No, co jde se na Báje a odlesky:)

V.Šťasta
11.01.2021 4 z 5

Tak tahle (Ne)pohádka ze Sandmanova světa byla čtivá, ale obavám se, že si ji budu muset přečíst minimálně ještě jednou, abych si některé věci utřídil. Nemůžu říct, že by byla vyloženě horší než ostatní ze série, každopádně je ale hodně jiná ... příběhová linie je tentokrát víceméně přímá a bez odboček, ale je zde hodně otazníků, které mi časem (a možná po dalším přečtení) dají smysl. Nové postavy oproti očekávání celkem sympatické, LBGTQ téma naprosto nenucené a přirozené a návrat Barbie potěšil.

Mercatino
16.09.2020 2 z 5

Sandman je úžasná serie, ale tady jsem z mého pohledu šlápl do velkého hovna. Škoda, že nejsem častější uživatel halucinogenních látek, potom by se mi komiks možná více líbil.

Kate18
03.07.2020 5 z 5

V tomto díle se se samotným Sandmanem setkáme jen málo, i když se pohybujeme v jeho světě. Lesbický pár, jejich kamarádka a transsexuální kamarádka žijí v New Yorku v jednom domě spolu s podivínkou a slizkým sousedem. Když jde Barbara na nákupy s jednou z kamarádek narazí na jedno zvláštní stvoření. A pak se začnou dít věci. Barbie se dostane do snů, ve kterých je kukačka. Je to fantastický snový svět, kde je možné úplně všechno.

ŠroubekVroubek
05.05.2020 5 z 5

Něžná poetika temných nocí.

Mooneylan
04.04.2020 5 z 5

Hra o tebe, první Sandman, které jsem kdy přečetla. Teď v karanténě čtu celou sérii znovu, hezky popořadě a konečně mi dává příběh Hry o tebe smysl :D
Ne že by nedával smysl i na poprvé, ale měla jsem ho trochu vytržený z kontextu, který si teď už umím dosadit.
Příběh se sice odehrává ve Snění, ale velkého Snivce tady potkáme jen na několika stranách. Celý příběh je o princezně Barbie a jejích přátelích, kteří se jí snaží zachránit před zrádnou Kukačkou. Když tak nad tím přemýšlím, neměli jste také někdy pocit, že vaše sny napadl parazit...kukačka? Zvláštní nad tím přemýšlet....a vzpomínat si.

Hadati
18.09.2019 5 z 5

První kolorovaný díl, který se mi dostal do rukou a opět s pěkným příběhem. Hlavní postavou je zde Barbie z prvních dílů série o Sandmanovi, která se teď potloukám světem sama, když se rozešli s Kenem. A opět žije v domě s podivnými existencemi. Místo transvestity tu je transsexuál, opět tu je párek lesbiček, podezřelý voyerista a tajemná Thesalie. Gaiman si tedy opět libuje v dialozích s podivnými lidmi, kdy žádný z nich nelze označit za normálního. Celý hlavní příběh se pak otáčí kolem Barbie a jejího snového světa, který ovládl nepřítel. A také následků, které to mělo na některé postavy ve skutečném světě.

Laféeverte
01.07.2019 5 z 5

Tento díl mě hodně bavil, bylo to napínavé, děsivé, tajemné, dojemné...prostě příběh o snech a o světech, kam se každý někdy vydává. Když jsem knihu poprvé prolistovala, říkala jsem si, že ty barvy jsou takové divné ale nakonec jsem naznala, že se to k tomu příběhu sen/realita docela hodí.

malazluta
19.06.2019 5 z 5

Svět Sandmana a jeho sourozenců vás pohltí a už není návratu - budete se k němu vracet znovu a znovu.

komiksy Sandman

Neil Gaiman