Sandman #5: Hra o tebe

Sandman #5: Hra o tebe

Co se stane, když se vaše dětské sny stanou skutečností? Nic hezkého. Alespoň pokud k tomu dojde ve světě poetických hororů Neila Gaimana. Lesbičky, mluvící zvířata, čarodějka, transsexuálové, mluvící kůže stažená z obličeje, pohádkový svět, ďábelská Kukačka... a samozřejmě sám vládce snů, Sandman. Ty všechny najdete v p... celý text

Ty všechny najdete v pátém, celobarevném přírůstku do dnes už kultovní série. Dostanete se do magické pohádkové říše, která není ani zdaleka tak idylická, jak by se mohlo zdát, a smrt tu číhá na každém kroku.
Tak nějak by vypadala Narnie, kdyby ji psal Charlie Manson. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1185/sandman-hra-o-tebe-1185.jpg 4.6154

Sandman (5.)

The Sandman: A Game of You (1991)

Komiksy, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Crew

Lenka.Vílka

Kdyby Hra o tebe nebyla po dějové stránce zajímavá, tak hodnotím hůř. Mě k tomu ta barevnost fakt nesedla ( v tomhle případě to barevnost nebyla, spíš barevná vyblitost). Nejde o zvyk, ale černobílo se mi zdá příběhově vhodnější.

Disease

Další příběh ze světa Sandmana. Neurazí, ale ani nenadchne. Sympatická je účast postav z prvních dvou dílů. Přechod na barevnost mě nenadchl, i když je to tak správně.

angelice

Bohužel,ta barevnost mi vadí...to jen pro začátek. Jinak kniha byla, stejně jako i ostatní, skvělá, osobně bych ale uvítala trochu víc..hmm..napětí? Špinavosti? Snad o ještě něco víc kontroverzních témat, která v dosavadních Sandmanach byla...i přes to, že se odehrávala prakticky pořád ve snu, byla mnohem realističtější a poněkud nudnější, než bych očekávala..ale celkově koupě nelituji

martinstefko
29.03.2016

Gaiman ve Hře o tebe skutečně vytvořil bizarní paralelu mezi dvěma bizarními světy. Nelze než gratulovat k tomu, co z toho vzešlo.

OldaB
29.02.2016

Pohádka? Možná ano, ale zatraceně dobře napsaná. Léta mi to leželo doma, než jsem se odhodlal ke čtení. Možná mě odradila kresba, která mi ale po přečtení příjde přesně pasující. Krásný příběh o dámské jízdě bez Thelmy a Louisy.

Jano.
24.01.2016

Opäť niečo trochu iné a opäť geniálne. :)

LordSnape
31.05.2015

První barevný Sandman, na který si popravdě zvyknete, pokud jste jako já zatím žili v jeho černobílém světě, ale pořád vám něco bude chybět. Samotná Morfeova postava se začíná měnit a trochu mi při všech těch příbězích chyběla ona hlavní, dějová linie, kterou celá séria vlastně začala.

Kapis
04.06.2013

Když jsem to v obchodě poprvé průzkumně otevřel přišel mi Sandman v barvě strašný, ale na barvičky jsem si zvykl velmi rychle. Vychutnal jsem si ho pěkně, nestačila ani cesta OV-PHA. Sandman sice zdánlivě vystupuje jen okrajově, celým příběhem ale prostupuje. Mám rád na věci pohled komplexní a tento příběh z gaimanova světa z trochu jiné perspektivy je dokonalý. Není mi zcela jasné proč je barva od toho čísla tak zásadní - ale to mi jistě někdo vysvětlí a já si Hru o tebe přečtu ještě jednou a porozumím trochu lépe. Už ať je všech deset venku a můžu si s nima dát víkend někde v klidu;-)

Popluh
05.04.2013

Dlouho předlouho jsem se bál prvního českého kolorovaného Sandmana z obavou, že můj milovaný komiks ztratí část ze svého kouzla a atmosféry. Má obava se ukázala jako bezpředmětná, rozhodně další perfektní díl.

Joa
15.02.2013

Gaiman umí, o tom bez debat. ;-)

3DD!3
04.01.2012

Mé první setkání se Sandmanem. Hodně zvláštní pohádka, ve které je možné úplně všechno.