Údobí mlh

Údobí mlh https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1184/bmid_udobi-mlh-dG8-1184.jpeg 5 351 44

Sandman série

Důsledky nerozvážných činů se často ozývají i po velmi dlouhé době a chyby dělají i nesmrtelné bytosti. Podruhé v krátkém čase se musí Sandman vydat do Pekla, aby zachránil svou dávnou lásku. Jaké je však jeho překvapení, když namísto očekávané konfrontace s Luciferem obdrží klíče od pekla. Danajštější dar si lze jen těžce představit, avšak to zatím Morfeus netuší. Důsledky tohoto činu ho totiž dostihnou mnohem, mnohem později...... celý text

Horory , Komiksy , Fantasy

Vydáno: , Crew

The Sandman: Season of Mists , 1992

JointlieKat94
01.11.2023 5 z 5

Dokonalý a přitom malinko děsivý. Ta představa, že se peklo uzavře a všechno z něj skončí zase tady. :)
Takový správně "Gaimanovský" a to mám moc ráda!

Tomas@S
10.09.2023 5 z 5

Výborný díl, líbí se mi, že se tentokrát nejedná o několik nesouvisejících krátkých epizod. Je to pořádný ucelený chytře vymyšlený příběh. Hodně povedené.

Kapis
19.07.2023 5 z 5

Tak přečteno v barvě, po Domečku pro panenky rozhodně druhý nejlepší díl a pospojoval jsem si kompletně začátek Sandmana s úžasnou povídkou v Zámku a Klíči, obě dvě díla jsou rozhodně na špici komiksové tvorby a pokud někomu něco doporučuji, tyto dvě série nevynechávám.

AlexandraBane
04.07.2023 5 z 5

Skvělé, úžasné, perfektní...a mohla bych pokračovat dál. Senzace!

Nikusha
03.07.2023 5 z 5

Ten třetí díl byl takový wtf?! Proč ? Tento čtvrtý je zase úžasně dokonalý, všechno navazuje. Líbí se mi chování Morfea, jak vystupuje nenápadně, ale přitom má moc.

kolacky
26.04.2023 5 z 5

Tak trochu jiná kresba, ale v tomto případě si člověk lehce zvykne.

alishek
24.03.2023 5 z 5

Další dávka napínavých příběhu z říše pana Snů, Sandman je prostě skvělý. přidávají se i další zname postavy. Doporučuji

tom2843
13.02.2023 3 z 5

Výběrové řízení na šéfa pekla. To mně, kazatele, opravdu pobavilo.

Hor89
29.01.2023 5 z 5

Po předchozím povídkovém díle má čtvrtá kniha souvislý děj - Morfeus se znovu vydá do pekla a v ději se objeví i zástupci Severského, Egyptského a Japonského pantheonu. Hodně se mi líbily části s vyslancem Řádu. Kresba neurazí ani nenadchne - u druhého a třetího dílu se mi líbila víc. Celkově bych Údobí mlh hodnotil stejně jako Preludia & nokturna - takže o trochu horší než Domeček pro panenky.

fvalek
29.12.2022 5 z 5

Ano, po minulém hrozném díle se konečně zase dostáváme k souvislému smysluplnému příběhu. Přesto je nádherné, jak neustále nějak navazuje na předchozí díly a postavy, které se tam byť jen mihnou. Stejně tak si všímám nových postav, které zcela jistě sehrají výraznou roli v budoucnu.

Děj tohohle dílu je parádní, možná po prvním dílu a hledání ztracených artefaktů druhý nejlepší. Luciferovo nečekané rozhodnutí a jeho následky jsou hodně zajímavé. Zajímalo mě, jaké postavy se objeví, co nabídnou a jak to celé dopadne. Objevil se i pekelný klíč, který už znám ze Zámku a klíče, takže další hezké propojení. Jen jsem si myslel, že Lucifer má nějaký tajný plán, alespoň ten, že klíč Sandmana nějak vytrestá, ale dopadlo to dost v klidu. Postavy, které klíč do Říše snů dovedl byly super. Líbilo se mi využití severského panteonu a nečekaně i egyptského, Feirie a démonstvo, andělé a nějaká čínská náboženství, vyobrazení chaosu a řádu. Pěkné, kreativní a originální. Stejně tak úplatky, výhrůžky a prosby o klíč. Konec pro mě nelíbivý, chtěl jsem aby to dopadlo trošku jinak, ale dopadlo to zcela Gaimanovsky.

Přišlo mi, že kolorování je v tomhle díle trošku strožejší, ale sedělo to k tomu. Kresba jako obvykle, taky taková Gaimanovská. D9l byl i celkově obsáhlejší, což je jedině dobře. Těším se na další díl, i když tahle super zápletka už nejspíš skončila. :)

Aivinka
17.12.2022 5 z 5

Lucifer to zabalil a šel se opalovat na pláž. No nebudu lhát, docela mu závidím.

Sandman je tak krásně ironický komiks. Už dlouho jsem nečetla něco, u čeho jsem se musela zamyslet, jestli je to přesně akorát, nebo už je to až moc. A myslím si že na téhle hraně se veze Gaiman celou svou tvorbu, a právě proto ho lidi po celém světě tak moc milují.

Ticiana
10.10.2022 5 z 5

Tenhle dil mi přišel trosku temnejsi než předchozí. Atmosféra zčásti tiziva, ale byli i vtipné momenty. Sandman je skvele vymyšlený a jsem zvedava, jak bude pokračovat dal.

Bethanee
28.09.2022 5 z 5

Tento díl jde velmi do hloubky a má stejně jako předchozí díly svou temnou, snovou atmosféru. Vlastně je zde mnohem víc dialogů než děje, ale o to víc musím ocenit, že i přes relativní jednoduchost děje jsem se vůbec nenudila, protože zde bylo hodně co objevovat o Morfeovi a dalších postavách. Oceňuji, že jeho postava není statická, ale taky podléhá určitému osobnostnímu vývoji i v důsledku svého předchozího zajetí.

HermanekB
12.09.2022 5 z 5

Zatím jeden z nejlepších dílů série. Na Sandmanovi je jednou z nejlepších věcí to, že se prakticky nemusí nic moc dít, ale stejně obsahuje naprosto skvělý děj. Moc mě baví odkrývat Morpheovi vrstvy jeho povahy a poznávat jeho skutečnou osobnost - jeho světlé i temné stránky. Jak moc ho vlastně zajetí změnilo.
Ačkoliv on sám není tak úplně člověk, je zajímavé, do jaké míry se dokáže chovat lidsky. Jak někdo nadpřirozený dokáže milovat, jestli je toho skutečně schopen a pokud ano, jak jeho láska vypadá. Doufám, že se brzo dozvíme víc. Rozhodně si přeji zjistit víc z celého světa.

Dávám pět hvězdiček *****.

hungryreader00
05.09.2022 5 z 5

Opět úžasné. Dialogy Sna a postav různých mytologií, démonů apod. jsou dechberoucí! Mimo jiné už od prvního dílu miluju charakter samotného Pána snů, který se snaží vždy jednat spravedlivě, rozumně a k tomu je velice inteligentní takovým sympatickým způsobem.

Hellrampage
28.06.2022 5 z 5

Štvrtý diel Sandmana je zatiaľ jeho najlepším. Pán snov pôjde opäť navštíviť peklo a konfrontuje Lucifera. Ten mu dá kľúč od pekla a Sandman sa bude musieť rozhodnúť komu ho dá. Prídu ho navštíviť starý bohovia z Egyptskej či Severskej mytológie a ďalšie entity. Ich konverzácie a následné rozhodnutie Sandmana bolo super. Kresba je bezkonkurenčná a v príbehu sa ukazujú odkazy na staršie časti či iné diela.

TaNya_
06.03.2022

Úžasné, Gaimanova fantazie nezná meze. Posunul laťku o další level a já dostávám chuť si přečíst i jeho Lucifera. Možná až dokončím Sandmana a s tím jak úroveň stoupá to nebude nijak dlouho trvat.

Norri
28.01.2022 5 z 5

Přesně takto to mám rád. Příběhy napsané tak, že při čtení hltáte každé slovo. Zápletky vystavěné na drobečcích, které si autor připravil a rozsypal už v předchozích knihách. Úžasné dialogy nimrající se v nejrůznějších mytologiích a teologiích. Když Lucifer opouští peklo, tak jeho vysvětlování Morfeovi je úžasně napsané. A to už vůbec nemluvím o tom, jak se to celé vyřešilo! Geniální! A v neposlední řadě musím zmínit odkazy na slavné kolegy spisovatele či na jejich slavná díla. Čtenáře potěší, když si může říct, že tuhle nebo tamtu repliku zná. Anebo si řekne, že si ten zatracený Miltonův Ztracený ráj musí konečně přečíst. Přesně takto to mám rád!

KubaHanzelin
11.08.2021 5 z 5

Neuvěřitelný crossover všemožných božstev, démonů, entit, andělů...
Gaiman do toho šlápnul a pozval na párty do Sandmanovy říše dost slušné panoptikum postav, kterým jde o jedno. Chtějí klíč od Pekla. Proč Morfeus má klíč od Pekla?...
No, to už bych spoileroval, každopádně tahle komiksová série neuvěřitelně válí a doufám, že to bude minimálně podobná jízda i nadále, samozřejmě mi pár věcí vadí, něco mi někde chybí, ale kolem a kolem je to p-p-p-paráda!

Kiki22
16.04.2021 5 z 5

Přehlídka Věčných i přehlídka božstev napříč historií. Lucifer se zříká Pekla a bere si dovolenou. Setkání se starou láskou (i když na můj vkus mu Nada to mnohaleté trýznění odpustila příliš snadno). Nakolik bylo Luciferovo vzbouření otázkou jeho svobodného rozhodnutí? Co všechno je součástí většího plánu? Je Peklo potřeba? Co se stane, když nebude? Kdo jiný mu bude vládnout? Proč? Je to trest od Boha? A za co? Tyhle otázky mě baví.

komiksy Sandman

Neil Gaiman