Sandman #4: Údobí mlh

od:

Sandman #4: Údobí mlh

Důsledky nerozvážných činů se často ozývají i po velmi dlouhé době a chyby dělají i nesmrtelné bytosti. Podruhé v krátkém čase se musí Sandman vydat do Pekla, aby zachránil svou dávnou lásku. Jaké je však jeho překvapení, když namísto očekávané konfrontace s Luciferem obdrží klíče od pekla. Danajštější dar si lze jen těžce... celý text

Důsledky nerozvážných činů se často ozývají i po velmi dlouhé době a chyby dělají i nesmrtelné bytosti. Podruhé v krátkém čase se musí Sandman vydat do Pekla, aby zachránil svou dávnou lásku. Jaké je však jeho překvapení, když namísto očekávané konfrontace s Luciferem obdrží klíče od pekla. Danajštější dar si lze jen těžce představit, avšak to zatím Morfeus netuší. Důsledky tohoto činu ho totiž dostihnou mnohem, mnohem později...
méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1184/sandman-udobi-mlh-1184.jpg 4.8173
Série:

Sandman (4.)

Originální název:

The Sandman: Season of Mists (1992)

Žánr:
Komiksy, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Crew
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Přidat komentář
Disease
06. února

Je fajn, že má Neil Gaiman přehled o různých mytologiích, případně dobré rešerše. Ale intelektuální onanie slabý příběh nespasí. Ačkoliv, jak koukám na místní hodnocení, tak asi jo :-)

MisaSutcliff
19.06.2016

Údobí mlh mě od dob Preludií & Nocturen bavilo asi nejvíc. Podobně temná kresba ladící příběhu, spousta rozličných postav, mrazení v zádech a touha dostat víc. Po povídkové Krajině snů je pokračování příběhu poměrně vítanou změnou a Gaimanův svět opět nezklame. Málokdy je černá a bílá tak podmanivá kombinace.

martinstefko
29.03.2016

Gaiman tímto komiksovým románem opět otevřel brány fantazie naplno a ukázal, že je skutečným mistrem svého řemesla a že dokáže horor, poetiku a mytologii míchat dohromady jako nikdo jiný.

OldaB
01.01.2016

Klíč od pekla může být skutečnou přítěží a Gaiman tak může opět rozehrát svoji hru. I po letech to má pořád sílu.

Jano.
26.12.2015

Jednoducho neprekonateľné :D

RaptoR
12.07.2015

Dokonalost, více v recenzi :)

LordSnape
15.02.2015

Hell Is Empty and All the Devils Are Here...

jirincz
31.05.2014

A tady už jsem se konečně dočkal. A bez debat plný počet hvězd. Nejlepší Sandman doposud.

Kapis
04.06.2013

..a po povídkách se příběh spojuje - tedy pokračuje. Gaiman nemůže zklamat - jen se mi moc nelíbilo líčení věčných...nevrhá stín, nespí a tak....to je jak z katalogu na postavičky He-Mana. Taky pokud smrt je u nekonečně umírajících na nekonečně místech vesmíru, proč celé pojetí dobra-zla (stvořitel-peklo) je pojato čistě v duchu křesťanského religionismu? Pravda, je to comics západní, kdyby se v Indii vydaval comicsy a Gaiman byl hinduista, asi by to vypadalo jinak - je třeba zasáhnout cílovou skupinu, to je jasné. Ale celá tato představa je postavena na našich euroamerických hodnotách, když už je Gaiman tak erudovaný, znalý kdekterého kultu, mohl to trochu došpekulovat - ale možná bychom tomu nikdo nerozumněli. Zkrátka a jednoduše, Sandman je prostě geniální, žádná superhrdinská mainstreamovka, nutí k zamyšlení a dlouho pak ještě nejde dostat z hlavy - už se těším na další díly.

Gahanka
07.06.2012

Sandman je prostě kvalitka, která nikdy nezklame...

Hwaelos
14.06.2011

Zřejmě doposud nejlepší ze sandmanovských booků. Mnohovrstevnatý příběh prodchnutý mytologickými odkazy s fantastickou atmosférou a chytrou zápletkou. A především s jedním z nejlepších hrdinů Vertigo universe - Luciferem.