Sandman #3: Krajina snů

Sandman #3: Krajina snů

Třetí díl slavného "komiksu pro intelektuály" obsahuje čtyři na sebe nenavazující povídky a jako bonus scénář k první z nich.

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1183/sandman-krajina-snu-1183.jpg 4.5204

Sandman (3.)

The Sandman: Dream Country (1990)

Komiksy, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Crew

Lenka.Vílka

Prostě krátké povídky ze Sandmanovského světa. Použití "prostě" se hodí. Přestože dobré, na mě krátké, což bylo za mě mínus (přesto skousnutelné). Proto dávám míň (to je problém můj, ne knihy :(...)

Disease

Tentokrát "jen" čtyři povídky, ale nadprůměrné. Trochu mě mrzí, že jen jedna souvisí s předchozím dějem.

Wheelcrusher
27.06.2016

Solidní povídky, který jsem zvolil hlavně jako takovou ochutnávku před zasněním se do některýho z plnohodnotných dílů... sice mi hned zkazilo chut, že toho vzhledem k věčný-kvalitě fakt moc není a černobílá kresba v případě dívadla a koček řve o vybarvení pastelkama, proto scénář už jsem akorát ledabyle prolít jako kdyby šlo o kteroukoli jinou knížku bez obrázků:)

martinstefko
29.03.2016

Ač je Krajina snů jen poměrně útlou sbírkou čtyř povídek, i tak to jsou další parádní kousky do sandmanovkého universa a Gaiman ukazuje, že dokáže vyprávět i malé, přesto však stále stejně odzbrojující příběhy.

OldaB
24.01.2016

Oddechové povídky? Možná, ale v Gaimanově podání je to opět lahůdka. Nejradši mám hned tu první, která popisuje netradiční řešení autorské krize. Bravo!

memphisz
25.07.2015

Všechny povídky zajímavé. Povídky o snění tisíce koček a o Shakespearově hře byly asi nejvíce originální. Škoda jen, že to zde vyšlo pouze černobíle, originální barva by tomu dodala více kouzla.

LordSnape
25.01.2015

Příběh o tom, jak kočky vládnou světu a loví lidi, může vymyslet snad jen člověk, který má doma hned čtyři tyto šelmy. :-)

jirincz
10.05.2014

Největší blbost jsem očekával, že bude Sen tisíce koček, a nakonec se z toho vyklubala nejlepší povídka, ihned následovaná Fasádou. Kalliopé lepší průměr a vůbec mě nebavila (nebo jsem něco nepochopil?) Sen noc svatojánské. Velmi příjemný bonus, jak se píše scénář ke komiksu.

Paulhunterspet
22.09.2013

První Sandman, který se mi dostal pod ruku a uchvátil až do morku kostí.

Kapis
04.06.2013

Po smršti prvních dvou nepřekonatelných dílů trochu oddechu a pár kratších povídeček, vykreslujících svět Sandmana o další podrobnosti - každý díl se dotýká, aspoň okrajově, předchozíh nebo budoucích dílů - Sandman je pro mě jeden z komiksů stojícím na pomyslném vrcholu tohoto žánru, a ač mám radši celé příběhy, tyto povídky jsou bezchybné.

Gahanka
29.04.2012

Mistrovské dílo! Možná jsem čekala víc, ale stejně to pro mě bude jeden z nejlepších komiksů.

Mayanea
14.04.2012

Řekněme to jednou větou... Za zvuku řevu Múzy sním sen každé kočky, předčítám Shakespeara a lituju divnoočky.