Preludia & nokturna

Preludia & nokturna https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/6908/bmid_preludia-a-nokturna-5Jo-6908.jpg 5 670 97

Sandman série

Sandman, velký Morpheus, pán snění, je při nešťastném magickém obřadu uvězněn na Zemi. Po letech se mu sice podaří ze zajetí dostat, nabírá síly a pomalu dává své království dohromady, ale ještě ho čeká dlouhý boj o své symboly moci, než jejich noví majitelé nadělají více škody.

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

Preludes & Nocturnes , 1995

LauraDuSantiago
24.12.2023 2 z 5

Gaiman se snaží ukázat, jak zlé a negativní je svět místo. Nic mě ten komiks nedal. Jen depku.

zdencaaa
25.11.2023 5 z 5

Super začátek série. Nejvíc se mi líbil hororově laděný příběh 24 hodin, který mě dostal svou syrovostí, připomínající povídky mladého Stephena Kinga.
Pecička na závěr: Zcela bezprizorně jsem nechala komiks v obýváku a moje mamutka jej okomentovala slovy: „Co to čteš za Sandokana?" :-D Jak vidno, humor se v naší rodině dědí po přeslici.

Beltrix
07.11.2023 4 z 5

Komiksy nejsou pro můj mozek vůbec oblíbený žánr, protože nemám pocit, že zvládnu vstřebat vždycky celý obraz. Přesto jsem se rozhodla dát šanci tomuhle dílu, které mnozí považují za jedno z nejlepších, alespoň co se komiksů týče. Nemůžu říct, že bych byla zklamaná. Příběh i provedení se mi líbí, byť některé části příběhu se vyřešily takřka bez námahy. Každopádně se těším na další část této na hluboké myšlenky bohaté série.

Politre
25.10.2023 5 z 5

Po druhém přečtení po cca 3 letech upravují hodnocení z 3 na 5 hvězdiček. Holt napoprvé se mi Gaiman netrefil úplně do nálady a taky to bylo období, kdy jsem s komiksy teprve koketoval. Dnes je už situace značně jiná a v takovém DC vesmíru se už orientuji o dost lépe, což také přispělo k jednoznačně lepšímu požitku z četby. Tady začíná něco velkého. Gaiman prohlásil, že některé příběhy v tomhle booku jsou ještě značně neotesané, a to lepší nás ještě čeká. Je se na co těšit a já se vydávám na snové putování říší krále snění Sandmana a za poznáním této pohlcující kultovní série.

Johny van M.
29.09.2023 3 z 5

Tak jsem se konečně pustil do slavnýho Sandmana, navnazen především seriálem. Číst jsem začal již dřív, ale z nějakýho důvodu jsem knihu odložil. Pak přišel seroš a když jsem viděl Sna v kouli, došlo mi, že mam komiks někde v knihovně a při čekání na druhou řadu jsem ji schroupnul. Příběh je i celkem fajn, až na nějaký tak trochu nonsense odbočky, ale mě prostě nějak nesedí kresba, přijde mi dost nepřehledná, celkem často až hnusná a to mi u komiksu vadí. Každopádně mám doma ještě druhý díl, tak uvidíme....

Varjohukka
14.09.2023 5 z 5

Já věděla, proč tak dlouho odolávám...jakmile začnete, už není cesty zpět.

NotJustaReader
19.08.2023 5 z 5

Prodávám ledvinu- potřebuju další díly!!! Pomozte mi pls

puczmeloun
25.07.2023 4 z 5

Spousty fantazie, i té dost drsné, zajímavých nápadů i překvapení. Na druhou stranu kresba odpovídající svému stáří (moc tuhle "klasickou" supráckou formu nemusím) a sem tam (nadbytečná) snaha o zapadnutí do širšího supráckého universa. Líbí se mi, že si to někdy hraje "jen" na ploše jednoho sešitu, přitom to v celé knížce drží jedno prolínající se téma, které je úspěšně zakončeno. A oproti seriálové verzi to nabízí i něco navíc (nejen v detailech, ale také celých dějích).

AlexandraBane
21.06.2023 5 z 5

Po shlédnutí seriálu byla zvědavost silnější než já a to běžně komiksy nečtu. Porovnávat nehodlám, protože v tomhle případě to nevyhrává nic. Jak komiks, tak seriál jsou naprosto úžasný (a děsivý).

Tomas@S
19.05.2023 5 z 5

Sandmana jsem objevil až díky stejnojmennému seriálu na Netflixu, který se opravdu povedl. Díky němu jsem se začal prokousávat celou sérii komiksu o pánovi snů. Dostává mne jak moc se autoři Netflix seriálu trefili do atmosféry komiks příběhu a dokonce ji mnohdy překonali. Jednak díky výbornému výběru herců tak i vizuální stránkou, která v mnohem překonává původní komiks. Zvláště první tři příběhy komiksu po výtvarné stránce hodně pokulhávají. A přitom v seriálu patří mezi velmi silné příběhy, které výtvarně sedí spíše s pozdějšími sešity. Hlavnímu hrdinovi určitě sluší víc, když vypadá jako Robert Smith než Alice Cooper :-) Těším se na další díly série komiksu i ty filmové, chystá se nová řada. Je to prostě bomba.

Kapis
04.05.2023 5 z 5

Tak jsem si to dal po letech znova, tentokrát v barvě a nemusím na svém, skoro 18 let, starém komentu nic měnit, opět to byla skvěla jízda plná fantazie, brutality, děsu i melancholie.

Nikusha
02.05.2023 5 z 5

Po šesti přečtených "nekomiksových" dílech pana Gaimana, jsem se po dlouhém okukování a uslintávání v knihkupectvích rozhodla, že obohatím svou knihovnu o tento komiksový klenot. A miluju, miluju, miluju. Miluju ty kresby, všechny ty dialogy, postavy, myšlenky. Bála jsem se (protože to fakt není levná záležitost), že mě to nebude bavit a budu koupě litovat. Ale kurde teď lituju manžela, protože já těch 12 dílů musím mít! A je mi jedno kam to dáme.

Irikihawa
27.04.2023 4 z 5

Potřeboval jsem komiks do čtenářské výzvy, a velmi se mi líbil vloni uvedený seriál na Netflixu, tak jsem se rozhodl knihu zkusit. Nejsem žádný fanoušek komiksů, ale kresba je velmi zajímavá a povedená. Co mě překvapilo, tak že i komiks zvládne být obsáhlejší než filmové/seriálové zpracování. Myslel jsem, že se to děje pouze u klasických knih. Určitě ale stojí za přečtení!

Vixiene
05.03.2023 4 z 5

Do Sandmana doporučuji pustit se s tou správnou náladou. Pokud vás nebude komiks bavit po pár stranách, doporučuji nepokračovat a vrátit se později. Příběh je poměrně specifický, stavěný na atmosféře, která je temnější, plíživá. Četla jsem variantu, která měla černobílou kresbu a to mi popravdě moc nesedlo, byť musím uznat, že ti někdy dodávalo ještě další šmrnc. Svět Sandmana je skvělý a chci víc, budu si ho ale muset dávkovat. Všehovšudy, Neil Gaiman prostě umí!

tom2843
06.02.2023 4 z 5

Comixy čtu jen občas a po Sandmanovi jsem sáhl kvůli zajímavému seriálu a nezklamal mě. Obvykle se mi kniha líbí mnohem víc než film/seriál, ale tady jsem rozpolcený. Některé momenty a postavy se mi líbí víc v seriálu (díl o Smrti a Smrt samotná) a jiné v komixu (psycho v restauraci jsem vlastně pochopil až v komixu + John Constatnine pro mne navždycky bude Keanu Reeves ne nějaká roztomilá slečna, která se snaží tvářit drsně). Suma sumárum komix chválím a postava Sandmana a jeho říše mě fascinuje.

zandu
06.02.2023

Tak jsem si natěšeně půjčila v knihovně prvních 5 dílů. A zase je vrátím. Absolutně mi nesedne kresba, vůbec se mi nelíbí a proto mě to ani nebaví číst. Třeba se mi někdy někde dostane do ruky barevné vydání a třeba to bude lepší. Ale vím, že ho účelně vyhledávat nebudu a jako jsem doteď žila bez Sandmana, budu bez něj žít spokojeně i dál.

kolacky
04.02.2023 5 z 5

No páni... Můj první Sandman a naprosto úžasný! Místy kérvavý, místy takňák nechutný, ale skvělý. Určitě se kouknu i na další díly.

alishek
01.02.2023 5 z 5

Naprosto skvělý komiks, příběh se rychle posouvá, krásně namalované. Přečteno během chvilky, už se těším na další díl.

Hor89
03.01.2023 4 z 5

Úvodní díl jedné z nejlepších komiksových ság. Kresba je sice trochu zastaralejší, ale s příběhem se docela dobře doplňuje. Četl jsem jak původní černobílé tak novejší barevné vydání, a více se mi Sandman líbí v barvě. Příběh samotný je naprosto skvělý, především čtvrtý sešit co Peklo schvátí a závěrečný Tlukot jejích křídel, kde se poprvé objeví Smrt.

CarolineAn
28.12.2022 5 z 5

Po tomhle komiksu jsem šáhla hlavně k vůli stejnojmennému seriálu a ....nevím co říct. Zamilovala jsem si ho stejně jako seriál a určitě si brzy přečtu i další díly!