Předehra

Předehra https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297090/bmid_sandman-predehra-aSB-297090.jpg 5 140 28

Sandman série

Po pětadvaceti letech od vydání prvního sešitu se vrací zachmuřený hrdina v zbrusu novém příběhu! Příběhu, který předchází událostem první knihy a ve kterém musí Sandman zjistit, kdo zabil jeden z jeho aspektů... a taky zabránit konci vesmíru. A co horšího - musí se setkat se svými rodiči!

Horory Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

Overture: The Deluxe Edition , 2015

antuka
22.03.2017 5 z 5

Předehra se neodehrává ani v textu, ani v obrázcích, odehrává se někde za vašima očima, na půl cesty mezi mozkem a duší. Je neuchopitelná, ale i když jsem valnou část příběhu zůstávala ztracená, nějakým zvláštním způsobem dával smysl. Na databázi není dost hvězdiček, které by dokázaly ocenit tohle dílo...

LordSnape
16.03.2017 5 z 5

Prequel k Sandmovi po stránce příběhové zrovna nehýří nápady a originalitou, i když tu zůstává taková ta chuť tajemna a ezoterické epičnosti celého světa. Jenže výtvarná stránka knihy vše ostatní zatraceně přebíjí! Williams III a Dave Stewart stvořili asi jedny z nejlepších kreseb, jaké jsem kdy po přečtení tolika komiksů viděl. Jakmile si Předehru přinesete domů, začnete číst či jí jen listovat a narazíte na první rozkládací dvojlist, zákonitě si musíte učůrnout blahem.

vandislav
09.01.2017 5 z 5

Mistrovské dílo. Jen mě trochu mrzí, že nejspíš nejlepší komiks, co letos přečtu jsem přečetl už první lednový týden.

Mercatino
23.12.2016 3 z 5

Přenádherná kniha, první, kterou jsem od Gaimana přečetl a opravdu jsem jí moc nepochopil. Každopádně toho nelituji. Z komiksu jsem cítil nesmírnou hloubku, takže si určitě přečtu Sandmana od prvního dílu až po zbytek a nakonec se ještě jednou vrátím k předehře. A ty ilustrace, stojí za to knihu si jen prohlížet.

iluliacross
23.12.2016 5 z 5

Co se příběhu týče, za mě jeden z nejslabších. Nejsem si jistá, jestli byl dobrý nápad vydávat "Předehru" jako poslední díl celé té famózní série.. Spousta lidí to podle mě bude brát jako první díl a při tom tohle není první díl v žádném případě. Spíše takový spojník mezi všemi Sandmany. Kdybych si Předehru přečetla jako první, byla bych asi úplně zmatená. Ale protože jsem velký fanoušek, který už postavu pána snů a jeho sourozenců zná, brala jsem to jako takové nostalgické ukončení něčeho krásného. Pět hvězdiček dává hlavně kvůli ilustracím, které byly snad nejkrásnější ze všech Sandmanů dohromady. Úžasná barevnost, propracovanost, veliký přesah a nádherná precizní práce. Předehru doporučuji číst jako úplně poslední. Pro mě to bylo takové menší rozloučení, zároveň i impulz k tomu přečíst si tenhle geniální komiks znovu.

Kapis
15.09.2016 4 z 5

Je to takové klasické Gaimanovo snové výpravné putování, kdy prostě za každou cenu musí hlavně kniha vybočovat ze zajetých schémat a čtenáři pouze naznačovat. Celkově mě to bavilo a vcelku zajímavě to doplnilo Sandmanovo univerzum. Kresba fantastická.

No a hlavně
1) už by stačilo, měli by už Morfea nechat snít,
2) zahlédl jsem v diskuzích dotazy, zda je dobré Sandmana začínat tadytouhle Předehrou a určitě to nedoporučuji, začátečník v tom bude mít takový maglajz, že z toho moc mít nebude, nepochopí motivace, vztahy, atd.., takže Předehru až nakonec. Aspoň za mně.

3DD!3
10.08.2016 4 z 5

Ehm, ten příběh není tak dobrý jak si pamatuji. První Sandman mě smetl, vmetl mi do tváře snový svět a já ještě dlouho vymrkával písek z očí. 0 nebo Předehra slibovala mi ten pocit vrátit. Vždyť končí tam kde to začalo a ne že by se Gaiman nesnažil. Ten příběh je opravdu výborný. Sen napravuje svou vlastní chybu, hostuje tu hromada doppelgangerů a dokonce i máma s tátou Časem. Viním své stáří a to že jsem už toho do sebe vinou informačního věku prostě nasál moc. Pěkně se to četlo a rád jsem se rozloučil. To co dělá tenhle kus událostí s velkým U je vizuální stránka, Nádherná barva, fantastické obrazy, tak neskutečně propracované, že je radost si je jen prohlížet, znovu a pořád dokola. Už kvůli nim to stálo za to.

martinstefko
19.07.2016 4 z 5

Když otevřete knihu "Sandman: Předehra", je to, jako kdybyste vstoupili do galerie umění. Do nádherné galerie, kdy si po nějaké době uvědomíte, že jednotlivé obrazy nejen, že jsou úchvatné, ale ještě ke všemu vyprávějí příběh. J. H. Williams III se skutečně překonává a z Gaimanova celkem obyčejného příběhu vytváří něco, co je naprosto jedinečné a unikátní. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/07/1217-sandman-predehra-80.html

Sandman

Neil Gaiman