Domeček pro panenky

Domeček pro panenky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353179/bmid_sandman-2-domecek-pro-panenky-mrO-353179.jpg 5 471 56

Sandman série

Nové, plně barevné vydání s alternativní obálkou! Druhý díl městské fantasy Neila Gaimana, kde musí Sandman nejen čelit rebelujícím nočním můrám, ale i mladé dámě, která se k vlastní smůle stane "vírem snění". Sandman Neila Gaimana je tou nejnápaditější a nejuhrančivější knihou v dnešním mainstreamovém komiksu - a taky tou nejradikálnější. Gaiman v ní vypráví pochmurné, ujeté a někdy deprimující příběhy o náladových, smůlou potrefených bozích a chybujících lidech a dokonce se mu povede pravý husarský kousek: Smrt v jeho podání je konečně něco, po čem by člověk mohl umřít touhou. Ale i ve svých zcela nezemských momentech je největším a nejvíce znepokojujícím Sandmanovým kladem to, že všechny jeho hrůzy a všechny jeho naděje jsou jen tak hluboké a podvědomé jako samotné lidské srdce. Číst Sandmana je číst víc než číst nový nápaditý komiks: znamená to číst silnou novou literaturu, v níž čerstvě zaznívá ozvěna nadčasových mýtů.... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

The Doll's House , 2003

dr.horrible
01.08.2023 5 z 5

Za najlepšiu pointu zo všetkých považujem tú, keď Haku (v Spirited Away) prezradil svoj pôvod.
A Gaiman tu niečo podobné použil o dekádu skôr.

puczmeloun
25.07.2023 4 z 5

Oproti první knize prakticky nemusím měnit hodnocení. Velice drsná až hororová fantazie a množství nápadů, tentokrát i těch grafických (toto "udržování čtenáře v pozornosti" já opravdu můžu). Zlepšila se kresba a ubylo propojení mimo Sandmana. A ještě více jsou vidět povedené hrátky jednotlivých sešitů v rámci příběhu celé knihy. A, jak jen to jde u nenormálního Sandmana říct, je Gaiman trochu více nohama na zemi, než zfilmovaná adaptace.

AlexandraBane
26.06.2023 5 z 5

Tady se mi líbilo více komiksové zpracování, než to seriálové. Možná snad až na linku Lyta/Hector to se mi líbilo více v seriálu.

Kapis
21.06.2023 5 z 5

Po úžasném propojení Zámku a Klíče se Sandmanem jsem si musel konečně přečíst barevné vydání prvních dílů, které roky akorát stojí v knihovně. A byl to opět skvělý a mrazivý zážitek, za mě je tato kniha pomyslným vrcholem série a tím nejlepším, co ze sebe Gaiman dostal. Obilná konference, co dodat? Barva se povedla, Joe Hill ve své skvělé povídce potvrdil, že Sandmana přepečlivě četl taky a tudíž nezbývá, než jen vzdát hold!

Tomas@S
09.06.2023 5 z 5

Řekl bych, že tak jak se mi u první série líbilo trochu více filmové zpracování, v případě druhého dílu to mám obráceně. Navíc některé věci v příbězích jsem pochopil lépe právě z komiksu. Nicméně obojí zpracování je kvalitní. Samotný příběh dost drsný. Ted ještě někde sehnat pokračování :-)

Nikusha
10.05.2023 5 z 5

Jestli to nebude láska.
Baví mě, jak to až na poslední stránce všechno zapadne.

kolacky
26.04.2023 5 z 5

Moc se mi líbilo vystoupení postav z prvního dílu. Jak jsem stará, tak jsem okouzlená...

Bobik9
14.04.2023 5 z 5

Zásadní chybu jsem udělal, když jsem Sandmana tak dlouho odkládal, až se udělal seriál a já ho viděl dříve. Prvním dvě knihám nesahá ani po kotníky! Skvělá věc.

Vixiene
05.03.2023 4 z 5

Druhý díl si udržel stejnou hladinku jako díl první :) ilustrace se mi líbily trošku více

CarolineAn
12.02.2023 5 z 5

Druhé pokračování Sandmana bylo prostě.... skvělé, úžasné, prostě jsem se od toho nemohla odtrhnout. Těším se až si přečtu další díl a doporučuji!

alishek
02.02.2023 5 z 5

Skvělé pokračování komiksu o pánu Snů, mohlo ho tam být klidně více, ale opět dechberoucí napínavé čtení.

Hor89
10.01.2023 5 z 5

Druhý díl "Sandmanovské" ságy. Opět výborný příběh, především úvodní sešit Příběhy psané v písku a čtvrtý sešit Miláčci štěstěny. Kresba je trochu zastaralejší, ale přišla mi o trochu hezčí než u prvního dílu. Četl jsem jak černobílé tak barevné vydání, a novější barevné vydání se mi líbí více. Celkově bych druhý díl hodnotil jako o chlup lepší než díl první.

JointlieKat94
13.12.2022 5 z 5

Tohle bylo zase moc dobré, obilninová konference , ta byla nejvíc. :D

Dávám si každý den jednu kapitolu a moc mě to tak baví. Co ale musím říct je, že mě až zaráží ztvárnění seriálu. Já vím, že je doba, jaká je. Pohlaví se musí "vyvažovat" to samé i s barvou pleti, ale v seriálu to bylo až moc. Moc! Tady vidím, že knihy vypadají zcela normálně. A jsem za to vlastně ráda.

Moc se mi to líbilo. :)

nevermore3
17.11.2022 5 z 5

Zase budu vybočovat: druhý díl je za mě slabší než první, ale stejně je to 5***** hvězdičková záležitost. Především části Miláček štěstěny a Konference sběratelů.

vlkcz
14.11.2022 5 z 5

Prostě Gaiman. Vezme vás na trip po nočních můrách a vy jste rádi.

-Endy-
28.10.2022 5 z 5

Obilninová konference...obilninová konference! Kristepane! Hotový Comic Con!

Morbidus
10.10.2022 4 z 5

Opět skvělé, ale tentokrát o fous slabší. Těžko se popisuje proč - snově ujetých až psychedelicky horrorových výjevů se najde dostatek, stejně jako zajímavých postav a jejich osobních dramat. Je to hravé, svěží, brutální... nicméně natolik zvláštně odvyprávěné, že i když se v ději dá pohodlně vyznat, rotuje mezi charaktery příliš rychle. Nedařilo se mi lidsky sžít ani s Rose, která je mimo Sandmana jakýmsi středobodem tohoto svazku.
Nicméně i když kolem mě řada postav jen profrčela a zmizela zpátky do temnoty, je tu mnoho nezapomenutelných výjevů. Obilninová konference a její účastníci. Čtvrtá část knihy. Korinťan. Ztvárnění víru. Touha. Dalo by se pokračovat donekonečna, ale fakt je, že jde o záležitosti, které se usadí v hlavě a přetrvají dlouhá léta. Jsem rád, že jsem si tento komiks naditý fantazií opět připomněl.
Pokud jste si užili první svazek, u druhého není o čem diskutovat.

fvalek
02.10.2022 4 z 5

Druhý díl se mi četl docela hůř než první... Je totiž o poznání méně magický a mystický, naopak se hodně zabývá osobními dramaty a děj je zaměřený na Rose, která mi nepřišla tak zajímavá. Sice je její příběh zpracovaný lépe než v seriálu, ale v některých částech to pro mě byla trošku nuda a někdy tam chybělo více vysvětlit, co se děje. Třeba část, kde se Rose shledá s bratrem je taková urychlená a bez většího kontextu, případně hlubší vysvětlení, jak se ten bráška vlastně dostal někam pryč, když Rose žije s mámou. Jinak je to ale klasicky zajímavé a výpravné. Kapitoly s Morfeem byly fajn, i když se zase vyskytly takové ty známé odbočky jako třeba nesmrtelný přítel apod. Celkově byl nápad druhého dílu originální a přinesl i hodně zajímavých momentů, ať už schůze vrahů, tak vznik a genetika Rose a víru, tak Morfeova promluva k zločincům a následky. Líbila se mi postava Zeleného ráje, ale i Korinťana, ten má docela velký potenciál, takže doufám, že s ním ještě není úplný konec, ale to uvidíme.

Opravdu je to pro mě taková nudnější kapitola, i když je kvalitní a dobrá. Popravdě co od Gaimana není, když máme rádi jeho styl. Přesto doufám, že se další díl bude věnovat už zase něčemu magičtějšímu a uvidíme více Říše snů a Morfea. Solidně se rozjely zápletky mezi Večnými, spory s Touhou a spojenectví se Zoufalstvím, to jsou zápletky, které mají obrovský potenciál. Trošku bych zanevřel na ty kapitoly vytržené z kontextu, ale i ty jsou někdy osvěžující a obohacující. Chci vidět více Věčných!

Ticiana
30.09.2022 5 z 5

Naprosto jsem to zhltla. V seriálu mel Korinťan až moc prostoru, v komiksu se mi líbilo, jak rychle s nim Morfeus zatocil. Jsem zvedava, kam nás pribeh zavede. Famózní.

Princezna22
12.09.2022 5 z 5

Tohle nemá snad ani konkurenci. Je to krásné, naprosto krásne... Ještě hezčí než první díl... 5⭐

komiksy Sandman

Autoři knihy

Neil Gaiman
britská, 1960
Clive Barker
britská, 1952

Kniha Domeček pro panenky je v