Báje & odlesky I

V bájích a odlescích se ponoříte do světa vládce snů prostřednictvím devíti úžasných příběhů, ve kterých se životy zachraňují i ničí, ve kterých dojde na krásné sny i noční můry, krále i špehy, císaře i herce, havrany i vlkodlaky. Na historii i fikci, na lásku i temnotu. Na život i na smrt. Báje a odlesky u nás vycházejí ve dvou knihách. Toto je první z nich. Sandman Neila Gaimana je tou nejnápaditější a nejuhrančivější komiksovou sérií. Gaiman v ní vypráví pochmurné, ujeté a někdy i deprimující příběhy o náladových, smůlou potrefených bozích a chybujících lidech. Elegantně míchá svět moderních mýtu a temné fantasy. Se Sandmanem přicházejí příběhy, na které nikdy nezapomenete....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1186/sandman-baje-a-odlesky-1186.jpg 4.5159

Sandman (6.)

Horory, Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Crew

Fables & Reflections (1993)

Kniha Báje & odlesky I

Disease
20.02.2017

Poslední císař Ameriky, Thermidor a Augustus v pohodě, zbytek podprůměr a místy celkem odpudivá kresba.

martinstefko
29.03.2016

Je to prostě Sandman a stále si drží svou kvalitu, ale zároveň musím říct, že celistvé příběhy se mi zamlouvaly mnohem více a že bych si dal zase jednou něco komplexnějšího.

OldaB
01.03.2016

První díl povídek a já se musím s nechápavým výrazem zeptat, kde na ty nápady Gaiman chodí. Císaře jsem už četl a musím říct, že je to přesně ten příběh, pro který je cyklus o Sandmanovi považován za geniální. Thermidor je hezkým příběhem s historickým pozadím, Lov pak vlkodlačí historkou. Císař Říma je žebrák a písek je oblíbená rekvizita Pána snu.

Jano.
29.10.2015

Môj tretí Sandman a stále ma to ešte neomrzelo. :D ˇuvod so strachom z pádu bol super. Poviedka Posledný cisár Ameriky bola výborná a (ako spomínal Gene Wolfe v úvode,) to, že Norton 1. reálne existoval dáva príbehu o rozmer viac... Thermidor obsahuje pár historicky delikátnych odkazov a kombinácií (hlava Orfea uprostred francúzskej revolúcie,) Príbeh o vlkolakoch bol tiež super, prvky z ruských ľudových rozprávok majú moc v našich končinách zapôsobiť celkom dobre, škoda len, že to prešlo do toho číreho sandmanovského frakárenia a neostalo to v tej ruskej rovine aj naďalej, (aj Rusi musia mať príbehy o Pánovi Snov...) Augustus bolo doslovné znásilnenie legendy (niečo ako poviedka "Ten problém so Zuzanou" v zbierke Krehké veci,) ale v tomto prípade mi to celkom sadlo... Mäkké miesta (čo je totálne gaimanovský názov,) v tejto poviedke o Marcovi Polovi mi unikli nejaké mytologické súvislosti, ale bolo to fajn

LordSnape
31.05.2015

Osobně také nechápu, teda vlastně chápu, ale stejně mě to mrzí, že Báje a odlesky byly takhle přiblble rozpůleny. Barevná kresba navazuje na předchozí Hru o tebe, ale abych se přiznal, tak tady mi už kresba samotného Morfeuse docela vadila. Už není takový jaký byl - tajemný a zajímavý. Samotné příběhy mě nijak zvlášť nenadchly a považuji tento sešit prozatím za to nejslabší, co jsem z celé sandmanovské série četl. A slibované proroctví z anotace se nenaplnilo, páč jsem už po 14 dnech na příběhy pomalu zapomněl...

Witta
24.11.2014

Nějak mě to úplně neoslovilo, fakt jsem se do toho příliš nezačetl..

Harry_

- Augustus
- Měkká místa

Harry_
03.09.2013

Nejsem žádný znalec komiksů, takže mě Sandman překvapil. Když nepočítám komiksy inspirované dílem Shakespeara a Kafky, nic vážnějšího jsem zatím nečetl. Text zde není záležitostí citoslovců v bublinách, ale klíčovou částí. Jedná se o knihu pro dospělé, každý příběh má svůj smysl, často se smazává rozdíl mezi snem a realitou, ale na tom je to vlastně postaveno. Žánrově bych to nazval spíše temnější historickou fikcí s prvky fantasy. Nenechte se odradit skutečně příšernou obálkou a přečtěte si.