Sanatorium

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Le Sommet, napůl ukrytý v lese a zastíněný hrozivými vrcholky švýcarských Alp, byl vždy zlověstným místem. Kdysi opuštěné sanatorium, které dlouho provázely znepokojivé pověsti, je nyní zrekonstruováno na luxusní hotel. A je tím posledním místem, kde by Elin Warnerová chtěla být. Ale vzala si volno od své práce detektiva, aby zde mohla oslavit zasnoubení svého bratra Isaaca a jeho přítelkyně Laure. Po příjezdu uprostřed hrozivé bouře se Elin okamžitě cítí divně – hotel ji bez zjevného důvodu znepokojuje. A když následujícího rána zjistí, že Laure zmizela, musí Elin věřit svým instinktům i tomu, že ji dokáže najít. Bouře uzavře všechny přístupové cesty, a čím déle je Laure nezvěstná, tím více začínají ostatní hosté panikařit. Elin je pod tlakem, aby Laure našla, jenže nikdo si nevšiml, že se ztratila další žena. Jediná, která mohla ostatní varovat, jak velké nebezpečí jim všem hrozí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471904/big_sanatorium-Ml3-471904.jpg 2.910
Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Kalibr
Originální název:

The Sanatorium, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Sanatorium

Mi--LADA
18. září

Slibná anotace, krásná obálka, pěkná recenze, kterou jsem četla... a samotný obsah, který mi nevtáhl. Do textu se mi nepodařilo začíst. Škoda, je to slabší.

vnimat_Krasu
18. září

V Sanatoriu je podle anotace všechno, co mám rád. Hotel v horách, sněhová vánice a kus vypůjčený nálady od Agathy Christie. Ale bohužel. Sarah Pearse je matla, která nemá elementární schopnost budovat motivace postav, využít potenciál obrovského hotelu či vést detektivní rovinu alespoň se špetkou logiky. A tak zatímco policajtka Elin čtyři sta stránek nepochopitelně skáče na špek úplně všemu (a lavíruje, jestli zmlácená mrtvola v bazéně není obětí nešťastné náhody), ve vás namísto příběhu graduje leda otupělost. Zkrátka: tlustý špatný.


jeny-v
14. září

Tento román bych zařadila jako psychologické drama na pozadí detektivního případu. Začátkem knihy jsem se docela prokousávala, než jsem pochopila, jaké má hlavní hrdinka „kostlivce ve skříni“ - její úzkosti, psychické traumaty, panické ataky vyvolané Haylerovým případem, úvahy o Samovi, Isaacovi, matce.
Elin Warnerová přijíždí se svým přítelem Willem do horského hotelu na pozvání bratra Isaaca a jeho snoubenky. La Sommet leží daleko od civilizace, kromě něj není nic, než spousta stromů, sněhu a temná masa hor tyčící se nad nimi. Na jeho rekonstrukci pracoval architekt Daniel Lemaitre - „To sanatorium ho vyvádí z míry. Třebaže ví, co se z budovy stane - v tuto chvíli se neubrání a reaguje na její minulost, na to, čím byla“ - rodinný a blízký přítel investora a majitele Lucase Carona a jeho sestry Cécile. Ubytované hosty vyděsí blížící se bouře. Při evakuaci je nalezena ve venkovním bazénu utopená mladá žena s maskou a měděným náramkem s drobně vyrytými čísly, a k tomu se ještě pohřešuje Laura….

IreneP
14. září

Sanatorium je dobrý thiler. Ale není v něm ani nic nového, ani nic podobného Osvícení (kromě hotelu a sněhu). Poslední dobou mám problém, že anotace na knížce mě připraví na něco jiného, než o čem kniha je. I tady. Sanatorium prostě není místo opředené pověstmi. Ani, jak by odkaz na legendární Osvícení napovídal, tu člověk nemá halucinace atd. Je to jen opuštěné bývalé švýcarské sanatorium pro lidi s tuberkulózou, ze kterého se stane super luxusní hotel v moderním minimalistickém stylu (ano, obálka s příběhem taky nekoresponduje). Takže pravda o knize je, že jde o dobrý thiller zasazený do hotelu s určitou minulostí, ve kterém se kvůli sněhové bouři a následně spadlé lavině ocitá určitý počet hostů a personálu. Jednou z nich je i britská policistka - momentálně mimo službu - která v té zoufalé situaci pátrá po ztracené skorošvagrové. Příběh se čte rychle, dobře, je napínavý a určitě potěší spoustu čtenářů.