Samuel a Hortenzinka

Samuel a Hortenzinka https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345163/bmid_samuel-a-hortenzinka-t57-345163.jpg 5 6 5

V neobyčejném pohádkovém příběhu se seznámíte s malou vílou Hortenzinkou a jejím přítelem mlokem Samuelem. Na stránkách knihy na vás čekají také Violka s Konvalinkou, Silvián a Malinda s Ostružindou, ještěrka Zeminka, koník Kuliferda, ještěrka Pyšnilka Krásnoočko, ropucha Růža, kobylka Matylda a další. Buďte při tom, když pořádají závody a sportují, veselí se na večerní slavnosti, prožijí dramatický noční výlet nebo tu vznikají nová přátelství a láska. Zažijte s nimi všechna jejich dobrodružství! Během samotného příběhu se seznámíte s dobrými i špatnými lidskými vlastnostmi. Poznáte, co může způsobit alkohol, i když obsažený jen v léčivém nápoji. A co šikana? Víte, jak proti ní bojovat? Méně známá slova a slovní spojení jsou v knížce vyznačena tučně a hned na příkladu nenásilnou formou dětem vysvětlena. Dozví se tak například, kdo je to egoista, co jsou mimikry, sebevědomí a komplexy méněcennosti, šikana, fér a nefér chování, imunita, sportovní a hudební talent či antitalent a jiné. Kniha je kromě půvabných ilustrací doplněna skutečnými fotografiemi zvířátek a rostlin, tak jak je můžete vidět v přírodě.... celý text

Pohádky
Vydáno: , Edika

Danago
06.07.2023 5 z 5

Poutavě napsaná pohádka, ve které se prolíná skutečný život v přírodě s pohádkovými postavami. Velice krásně gaficky zpracovaná knížka ilustrace doplňují fotografie. Pohádka je určena pro předškoláky a malě koláčky. A děti zde poznají spoustu zajímavostí z přírody a naučí se i nová nezvyklá slova. Krásná kniha moc doporučuji.

Lucinka1982
17.10.2021

Kniha je velice krásná.Svět zvířátek,panenek a víl.Nádherné fotografie doplněné ilustrací.Děti jsou z ní nadšené a nemůžou se dočkat večera, až budeme zase číst .Je spousta knih s pohádkami,ale tato je za nás TOP .Vřele doporučuji

EnneP
05.06.2021 4 z 5

Je to krásný příběh dvou přátel, kteří spolu s ostatními kamarády zažijí mnohá dobrodružství. Pár řádků je i u mne na blogu.. http://pismenkovy-zivot.bloger.cz/Odpocinek-u-knihy/Samuel-a-Hortenzinka

konvalinka87
27.10.2019 5 z 5

Samuel a Hortenzinka je knížka plná příběhů o zvířátkách a skřítcích. Je kouzelně a poutavě napsaná, ani já jsem se při jejím čtení nenudila. Zvířátka si v knížce můžeme ukázat na reálných fotkách, skřítky na krásných ilustracích. Velmi doporučuji, nám se moc líbila a určitě si jí přečteme ještě jednou...

veronika0382
18.10.2018 5 z 5

Samuel a Hortenzinka je ideální pro rodiče, kteří čtou dětem před spaním nebo přímo pro malé čtenáře, co milují pohádkový svět skřítků a víl. Je srozumitelně, čtivě napsaná, je propracovaná, zábavná a vaše děti bude určitě bavit si ji číst a přitom poznávat nové věci a to přímo na fotografiích. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Yvona Bednarová
česká, 1959