Sametové iluze

Šest spolužáků a jedno skryté tajemství! Sametové iluze vás provedou životy několika spolu osudem spojených postav, které prožívají nelehké časy v Československu 80. let a Česku 90. let. Nechte se vtáhnout do děje barvitým příběhem nesmyslné pomsty, ve kterém nikdo není bez viny. Zákeřnost, nenávist či pokrytectví představují pouze zlomek nástrah, s nimiž se musí porvat jednotlivé postavy v románu. Když za podivných okolností zemře hlavnímu hrdinovi spolužák, skvělá kamarádka a později také jeho učitelka angličtiny, pouští se sám do pátrání, jež mezi těmito třemi úmrtími odhalí překvapivé souvislosti. Několik zdánlivě uzavřených napínavých a čtivých příběhů, které se v závěrečné části románu spojí do vzrušujícího vyprávění o nesmyslné pomstě, ve kterém nic nezůstane takové, jaké se na první pohled zdálo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420642/sametove-iluze-rkl-420642.jpg 4.583
Romány, Literatura česká
Vydáno, Cosmopolis

Kniha Sametové iluze

Rubyn
26.12.2020

Kniha se mi moc líbila. Zajímavý příběh, který mne moc bavil. Těším se na další knihy autora.

Jiparis
04.12.2020

Zajímavý pohled na dobu, kterou si dobře pamatuji. Také mně dělaly skoky v čase trochu problémy.

pavka88
01.12.2020

Překvapivě opravdu dobré čtení a příběh. Je třeba dávat pozor na skoky v čase a na jména. Také jsem si žil tuto dobu a rád jsem si ji připomněl.

ANDY28
18.11.2020

sláva českým spisovatelům !!! Dost mě ale děsí, jak se vzájemně ovlivňujeme a jsme propojeni.

prochajda
08.11.2020

Naprosto dokonalá a napínavá kniha plná propletených osudů několika spolužáků. Udržuje čtenáře v pozornosti od začátku až do konce a po přečtení donutí k zamyšlení nad tehdejší dobou, pocitem viny a pomsty. Kdyby nebylo jiných knih, začala bych tuto číst hned znova...

Ajinka79
17.10.2020

Bylo to hodně "hutné" čtení. Je třeba si všímat detailu, aby vám kniha jako celek štymovala dohromady. Možná jsem si bokem měla nakreslit graf, abych se lépe orientovala v postavách.
Jedinou výtku, kterou bych měla - příběh mi přijde svou propletenosti zbytečně prekombinovany a tím pádem málo uvěřitelny. Ale jinak mohu doporučit k přečtení.

Mandlevest
07.10.2020

Tak jsem zase po čase četla knihu hluboko do noci a nemohla se odtrhnout. Sametové iluze je výborný retro román, který graduje každou stránkou až do samotného konce. Vypráví příběh několika kamarádů ze sportovního gymnázia v průběhu 20 ti let (1974-1994), odehrávající se převážně v Praze, ale navštívíte v něm i různá jiná místa v naší krásné zemi, ale třeba i Tunisko. Víc nechci prozrazovat, protože tento příběh z naší nedávné minulosti , který je geniálně poskládaný , a to nejen v obligátní časové rovině, si prostě musíte přečíst. Zvláště generace nynějších padesátníků, která v těchto letech taktéž studovala, jezdila na chmelové brigády a absolvovala pubertální věk v době hluboké totality a vstup do toho dospěláckého života v divoké době kupónové privatizace :-) příběh ocení. Doplnění tohoto maximálně čtivého a napínavého románu o různé skutečné osoby a události, které se k této době vážou, byla jen třešnička na dortu. Pro mě největší čtenářské překvapení roku 2020 a vřele doporučuji nejen všem svým oblíbeným uživatelům.

Clara_C
05.10.2020

I přes rozpačitý začátek hodně dobré čtení. Období, které je i mně blízké, lidské povahy, které se až tak moc nemění, události, které nejsou tak jednoznačné, jak se zdají zkraje být..
Moc dobře umíchaný koktejl, silný a místy hodně hořký.