Sedem listov z Paríža

Sedem listov z Paríža https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249554/mid_sedem-listov-z-pariza-NCX-249554.jpg 3 129 43

Samantha Vérantová série

Devätnásťročná Samantha Vérant počas svojho európskeho výletu spoznala francúzskeho vedca Jean-Luca. V uliciach Paríža spolu prežili jeden deň. Po návrate domov ju čakalo sedem nádherných milostných listov. O dvadsať rokov neskôr, keď uvažuje o rozvode a chybách, ktorých sa vo svojom živote dopustila, objaví Jean-Lucove staré listy. Cez internet ho vypátra, aby sa mu ospravedlnila. Puto, ktoré ich spájalo, sa veľmi rýchlo obnoví a všetko je presne tak, ako v roku 1989, keď ho opustila na vlakovom nástupišti v Paríži. Samantha si uvedomuje, že odísť do Francúzska za mužom, ktorého pozná len z jedného vášnivého letného dňa je bláznovstvo – ale je to presne to bláznovstvo, na ktoré celý život čakala. Sedem listov z Paríža sú memoáre jednej Američanky, ktorá spoznala lásku k cudzincovi.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Noxi

Seven Letters from Paris , 2014

niknikita
15.06.2017 2 z 5

Páni, tak tohle nedočtu ani kdybych se snažila sebevíc.Tolik sladkostí, že se mi slepila pusa...

Stellia
08.05.2017 5 z 5

Knižku som dostala do tatina k minulým Vianociam. A možno to bolo tým čarom vianočného stromčeka, alebo tým, že som bola zakrútená v hrubej deke, obložená vankúšmi, na nohách som mala špeciálne vianočné ponožky a pila som môj obľúbený čaj, keď som ju čítala, ale mne sa skrátka páčila :)

Darami87
23.10.2016 3 z 5

Dejte mi kyselé okurky ať můžu spláchnout ten cukr. Tohle bylo příliš. Kniha ze začátku fajn, bezva oddechovka, ale později mi začal Jean-Luk těžce lézt na nervy. Tohle je až moc sladké. Nechce se mi věřit, že tohle se opravdu stalo. A jak tu již bylo zmíněno, taky mi vadily fráze psané francouzsky. Neumím to ani přečíst a nemám ani páru, co to znamená. S touto knihou jsem prostě sáhla vedle..

lenka7348
17.10.2016 1 z 5

Nestává se mi, že bych knihu nedočetla. U této se mi to bohužel stalo. Nic tak přeslazeného a méně uvěřitelného se mi do ruky asi ještě nedostalo. Hlavní hrdinka mi přišla velmi zvláštní a Jean-Luc zase působil jako nějaký úchylák. Námět byl celkem ucházející, ale provedení opravdu těžce pokulhává. Co se týče francouzských vět v textu, ty mi nepřekážely, jelikož francouzsky umím. I kdybych neuměla, tak by mi to taky moc nevadilo, protože fráze byly většinou následně přeloženy/vysvětleny a nejednalo se o nějaké moc významné pasáže, kvůli kterým by se člověk ztrácel.

Vlastina67
01.09.2016 3 z 5

Souhlasím s komentářem Eloorky - také mi vadily francouzské texty bez překladu. Bylo to příjemné oddechové čtení, ale ty dopisy mi připadaly, jako by je psala spíš žena, která by takové chtěla dostat, než muž. Ale pokud je to psáno podle skutečnosti, tak klobouk dolů před mužem, který je napsal :-)

Eloorka
21.08.2016 5 z 5

Knížka byla velmi mile napsaná :) Bylo to fajn odpočinkové čtení. Našla jsem si tam i nějaké pěkné citáty... dopisy jako takové mi občas přišly hrozně přeslazené, až jsem si říkala, že bych nechtěla takové dostat. Během čtení mě občas mrzelo, že neumím nic francouzsky vzhledem k častým slovům a větám ve francouzštině :)
I přes tyto mé pocity se mi kniha moc líbila a ráda si jí ještě někdy přečtu :)

WerušBeruš
20.07.2016 4 z 5

Romantika až na půdu :)

NeradovaKatka
19.07.2016 4 z 5

Příjemná kniha, taková vhodná na letní odpočinkovou četbu. Líbilo se mi, že příběh byl podle skutečnosti, autorka sama sebe líčila velmi zábavným způsobem a Jean-Luc byl opravdu sympatická postava.

Ewinky
30.05.2016 4 z 5

Moc se mi líbilo, že to bylo podle skutečnosti a dodalo mi to naději, že člověk může najít pravou lásku, i když už v ni nedoufá a není mu dávno dvacet.

preciousx
22.05.2016 4 z 5

Krásné, oddechové čtení, příběh života se šťastným koncem odehrávající se v Americe a Francii, text prokládaný francouzskými rozhovory. Co víc si pro klidný večer přát :-)

aliali
05.05.2016 4 z 5

Příjemná nenáročná oddychovka.

jluky
25.01.2016 5 z 5

Kniha pre tie /ako ja/ , ktoré chcú utiecť od stresu k romantike a zasnívať sa .... Naviac, ide o skutočný príbeh, takže žiadna vymyslená rozprávka to nie je.... Samanthu a Jeana-Luka - ten šťastný pár, si môže každý na internete vygoogliť...

Jana09
20.01.2016 5 z 5

Kdo si chce přečíst hodně romantickou knížku, u které je od začátku jasné, jak dopadne, tak ať se začte do této. Krásný námět, hezky napsané a nenáročné. Větší část příběhu se odehrává ve Francii, v Paříži - co si přát víc ? Myslím, že po přečtení této knížky, by si každá (ať už to přizná, nebo ne) alespoň na chvíli dokázala představit pár strávených chvil s Jean-Lucem :-)

Pistácie
22.12.2015 3 z 5

Kniha je opravdu zábavná. Líbila se mi a četla dobře. Ale je to spíše oddechovka, relaxační kniha, od které by čtenář neměl moc čekat. Bavila mě, ale přišla mi až moc optimistická. Jakoby vše bylo perfektní a hlavní hrdinka, její přátelé, muž a rodina dokonalí. Ze začátku si hned přečtete konec a to vás může odradit. Nebo také navnadit. Ale po celou dobu se nedozvíte nic nového, šokujícího. Ale jako klidné čtení na večery je to dobré.

keselylenka
19.12.2015 4 z 5

Upřímně čekala jsem něco méně předvídatelného a jasného. Začátek byl fajn, ale bohužel časem kniha spadla do neskutečných klišé. Najednou všechno a všude šlo. A Jean-Luc vypadá jako světec, a to muži nejsou - bohudík :-).

Terez.a
13.12.2015 2 z 5

Pozitivní obal s kolibříkem mě donutil půjčit si tuto knihu, bohužel byl z celé knihy to nejhezčí. Nepomohlo jí ani to, že je děj podle skutečné události. Celý příběh je až moc naivní a přeslazený.

bookcase
24.11.2015 3 z 5

Jak už bylo řečeno, od začátku víme jak to končí, takže z toho byl nakonec takový tuctový příběh lásky se zajímavým námětem. Jako romantická oddechovka na pár večerů se to dá.

MartinaF
14.11.2015 4 z 5

Příběh se mi moc líbil, Samantha mi byla sympatická od prvních stránek a s ní jsem prožívala všechny její trápení i štěstí, které ji potkalo. Její přebrebty byly komické, to jsem se i zasmála.

Kniha je přečtená za několik večerů a určitě potěší nejednu romantickou duši.

Ditules
30.10.2015 4 z 5

Romantický příběh dle skutečné události o ženě, která se rozhodla najít svou dávnou lásku... K tomu si přičtěte charismatického Francouze a máte ideální knížku na dlouhé zimní večery. :)

Ewik
13.09.2015 4 z 5

Příjemně plynoucí kniha na pár večerů. To,že se konec dozvíme už na žačátku mi ani moc nevadilo. Samanthě jsem fandila, protože to opravdu neměla jednoduché. Také jsem se pobavila u jejích přebreptů ve francouzštině.
Ale jak už napsala JanaDor, knize opravdu scházela jiskra. Ovšem, hezky se četla, autorka zbytečně nevyplňovala stránky nesmysly a našlo se i pár skutečně emotivních momentů, ale když jsem knihu dočetla, nemohla jsem říct žádné "Wow, to bylo něco".
Každopádně, jsem skutečně ráda, že se Samanthě začalo opět dařit a do života se jí vrátila láska a radost. Jeana-Luca jsem jí skoro záviděla. Líbila se mi i autorčina fotografie na záložce knihy. Působí velmi mile a sympaticky.