Sama v černém lese

Sama v černém lese https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380528/bmid_sama-v-cernem-lese-Epk-380528.jpg 4 464 164

Neve má ve třiceti zpackaný život. Po dlouhodobé známosti se rozešla s Danielem a mizerná práce jí nevynáší dost ani na nájem, takže jí nezbývá než bydlet u své sestry, švagra a jejich dvou malých dětí. Šťastný z toho samozřejmě není nikdo ze zúčastněných. Když se jedné noci vrací domů pěšky z nevydařeného flámu, dá se na mostě do řeči s tajemnou Isabelle. Ta se zničehonic vrhne do ledové Temže. Ještě větší překvapení však je, když se Neve po pár týdnech dozví, že jí Isabelle stačila odkázat domek uprostřed lesa. Neve sice nejprve váhá, zda může takový dar vůbec přijmout, ale její situace je tak bezvýchodná, že se rozhodne do domku na pár dní odjet a ujasnit si, co dál. Už cestou začne svého rozhodnutí litovat – a pak namísto pohádkové chaloupky s doškovou střechou najde pevnost s mřížemi v oknech. Koho se Isabelle tolik bála a co ji dohnalo k sebevraždě? A nehrozí totéž i Neve?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

In a Cottage in a Wood , 2017

Martinaa24
15.08.2020 3 z 5

Knížka se mi líbila, byla čtivá a napínavá, ale konec byl celkem zamotaný a měl rychlý spád.

Petra Ďat
10.08.2020 1 z 5

(SPOILER) Hlavní hrdinka mi od začátku nesedla,nevím jestli její otravná povaha byla autorčin záměr ale spíš sem si celou dobu říkala že by si zasloužila pár facek. Docela se mi líbil zvrat v knize že Neve je Isabelina sestra i když to načasování na mostě mi přišlo trošku nepravděpodobné. To že s tim mají něco společného sousedé mi došlo docela brzy i když jsem měla chvíli i podezření na Finna.Je škoda že Isabel dopisy i denik spálila,libilo by se mi kdyby je třeba Neve nakonci našla.Od knihy jsem celkově očekávala trochu více ale zas tak špatné to nebylo.

berila
02.08.2020 3 z 5

Tak nějak nevím, hlavní hrdinka mi moc sympatická nebyla, ale špatné to určitě nebylo.

Katania
07.07.2020 4 z 5

Taková jednohubka, bavilo mě to.

Baru7
05.07.2020 3 z 5

Celkem čtivá, závěr jsem tušila už od poloviny, ale nebyl nejhorší.

micha-ella
26.05.2020 4 z 5

Tak to byl docela dobrý příběh s napětím, ale styl psaní v přítomném a budoucím čase mi hodně vadí a k tomu i pár nelogických nesrovnalostí - včetně konce. Přesto dávám čtyři hvězdičky - autorka chtěla mít hlavní postavu nesvéprávnou, nezodpovědnou, vulgární blbku a to se jí povedlo, popisy prostředí taky. Jen to vysvětlení celé té záhady mi vůbec nesedlo.

ujunka
17.05.2020 5 z 5

Super napínavý příběh... Kniha se mi moc líbila..

adaba
02.05.2020 4 z 5

Knížka se mi líbila, byla napínavá, námět byl také nápaditý, takže za mě spokojenost :)

veronika5179
25.04.2020 3 z 5

Kniha se četla moc dobře, stránky odsýpaly, místy byla vtipná, tajemná, strašidelná. Jen jsem čekala lepší zápletku, něco ve stylu severských detektivek by bylo ideální :)

Luci-27
01.04.2020 4 z 5

Příjemné čtení. Kniha je napínavá, čtivá a do posledních kapitol jsem netušila jak dopadne. Za mě ano

klarence
17.03.2020 3 z 5

Kniha mne bavila, dobře se četla a udržela v napětí, konec jsem teda čekala krapet jiný, ale i tak za mne dobrý

Mikako
09.03.2020 4 z 5

Ta stísněná atmosféra byla super. Neve bych trochu občas propleskla za to, jak se na svůj věk chová nedospěle.
Kniha se mi četla velmi dobře a hodně mě bavila. Jen od toho konce jsem asi čekala trochu víc.

yaakub
07.03.2020 5 z 5

Super knížka, napinava, dobre se četla.. jedna z nejlepších za poslední dobu

ivzu77
23.02.2020 4 z 5

Kniha se četla moc dobře, napětí, detektivní podtext, pátrání, pohled mrtvé i živé.... Líbilo se nám to všem...

andrea7191
13.02.2020 3 z 5

Z počátku se příběh zdá strašidelný, a on vcelku i je......až na konci čtenář zjistí, že o duchařinu nejde...... Kniha se četla dobře, mělo to spád a nějaké to napětí také, ale........ znovu jí číst nebudu.

Rave
13.01.2020 3 z 5

Dostala jsem tip nečíst knížku až do konce a vyplatilo se (závěr jsem opravdu jen přeskákala ob dvě stránky...) :-) Knížka mě totiž začátkem vtáhla, sloh se mi líbil, zápletka zaujala. Ale když jsem se dozvěděla, že v závěru se autor rozhodl pitvat ve vraždě, traumatu v dětství a dalších zbytečnostech, knížku jsem odložila. Přitom, nemožná postava hlavní hrdinky, téma zdědění osamocené chaty a sžívání se s okolím by na slušný příběh stačilo i tak. Škoda snahy zaujmout krví, za mě tedy posílám dál tip: čtěte do 3/4 knížky a pak zaklapněte :-)

Jana-Marie
08.01.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila - velmi napínavá, nemohla jsem se odtrhnout. I když byl příběh strašidelný, tak nebyl brutální tak jako mnoho jiných podobného žánru, což opravdu oceňuji.

Monni
07.01.2020 5 z 5

Kniha mě chytla hned od začátku a probudila ve mě zvedavost co se tam bude dít. Příběh je napínavý a místy strasidelny. Občas jsem nechápala chování hlavní hrdinky vzhledem k jejímu věku, ale budiž. A rozhodně bych z chalupy zdrhla za jiných okolností a mnohem dřív :-D spíš bych tam nebydlela vůbec :-D
Každopádně se mi kniha hodně líbila. Dávám 4,5*

Ticiana
29.12.2019 4 z 5

Kniha se cetla svizně teda hlavne druhá polovina, kde zacina vse davat smysl. Určité postavy mi neseděli od zacatku a nakonec se to potvrdilo. Nicméně jsem očekávala vic napětí a mysticna.

anája
26.12.2019 5 z 5

Nějak jsem od knihy nic nečekala, dostala jsem ji jako dárek. Na první pohled mne zaujala obálka a nápis nahoře..... když se vysněný domov stane nejhorší noční můrou..... Obálka mi připomněla knihu Ani muk , která byla super. Začetla jsem se a dnes jsem neodložila, dokud jsem nedocetla.Bylo to napínavé, trošku naivní, ale mě se tyto knihy líbí víc než takové ty chlapske ,tvrdé.Muzu jen doporučit za mně bezva thriller.A nechám si ho ve své knihovně... Teď jsem v popisu o knize četla že hlavní hrdince bylo 30 ,to jsem nějak nezaznamenala a celou dobu jsem myslela že tak 20 podle chování, ale budiž, na mém hodnocení to nic nemění.

thrillery pro ženy

Cass Green (p)
britská, 1965
2018  74%Sama v černém lese
2019  66%Sousedky
2022  69%Vražedné sklony

Kniha Sama v černém lese je v