Sama proti všem

Sama proti všem https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458448/bmid_sama-proti-vsem-9oG-458448.jpg 4 310 119

Když nezbývá naděje, jen zoufalství. Když se z noční můry stane skutečnost. A není pomoci... Strhující psychothriller od Briana Freemana, spisovatele vydávaného ve 46 zemích. Stačilo pár měsíců, aby se Lise Powerové zhroutil celý svět. Úspěšná autorka bestsellerového thrilleru Sama proti všem ztratila během půl roku téměř všechny nejbližší. Teď žije sama, ukrytá v domě v lesích poblíž kanadských hranic. A právě tam se jednoho večera zničehonic objeví chlapec, který tvrdí, že ho pronásledují, a prosí ji o pomoc. Je zraněný na hlavě, nepamatuje si ani své jméno, ale ví, že se stal svědkem vraždy. Lisa se ho rozhodne chránit. Netuší, jak je to možné, ale jeho osud se v mnohém podobá hlavnímu hrdinovi jejího románu. A teď se v nebezpečí ocitají oba...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Thief River Falls , 2020

ydnac
30.07.2021 3 z 5

První polovina knihy mi připadala hodně napínavá, myslela jsem, že děj se stočí směrem, kdy v knize zazní, zda se hlavní hrdinka nebojí, že něco z její knihy (je spisovatelka thrillerů) ožije.
Kniha se dobře čte, ale dost brzy mě napadlo jak to celé je a pak už to pro mě nemělo ty správné grády, protože pár knih s podobným dějem jsem už četla.
Takže tentokrát jen 3 hvězdy, ale další knihy od pana Freemana určitě přečtu, už od série s Frostem je pro mě skvělým spisovatelem :-)

LenV
21.07.2021 5 z 5

Tak to byl velmi podařený závěr. Celý příběh jsem tipovala a měnila verze, jak to na nás autor vymyslel. Ale tento konec...páni!
Občas jsem přeskakovala odstavce, těšila jsem se na rozuzlení. A ano taky slza ukápla. 90%

Kekik
19.07.2021 3 z 5

Zajímavá pointa příběhu. Osamělá žena proti všem.

Autorovu detektivní sérii s detektivem Eastonem Frostem řadím k těm nejlepším detektivkách, tudíž jsem měla vysoká očekávání. Ta nebyla úplně naplněna, ale přiznávám, že konec můj celkový dojem z knihy přeci jen vylepšil.

Pravdou také je, že jsem na straně 50 dostala tušení, jak je to s Purdueem, i když důvod jeho výskytu u Lisy jsem jen tak neuhádla. Jelikož jsem milovnice spoilerů, a velmi často si konec knihy vyhledám dlouho před dočtením, na straně 70 jsem si to zjistila celé. A jsem za to ráda. Mnoho situací mi tak dávalo smysl již během čtení.

Příběh je zajímavý, ale po čase už bylo trochu nudné číst o Lise, která je na útěku, a uteče úplně každému. Sama proti všem. Opravdu výstižný název.
I když jsem konec znala, stejně mě dostal. A vylepšil dojem z knihy. Na podobné téma znám další dvě knihy. Sice jsem je nečetla, ale jejich pointu jsem si (jak jinak) našla v komentářích na databázi. Zatím nemám v plánu je číst.

dencazrnu
18.07.2021 5 z 5

Moje první přečtená kniha od tohoto autora a já jsem opravdu nadšená. Byl to opravdu skvělý thriller. Začátek knihy byl pro mě tak stresující, že jsem myslela, že to snad ani nedočtu. Pak se to naštěstí trošku zklidnilo a já neměla pocit, že u každé strany budu mít zástavu srdce. Děj příjemně ubíhal, neměl žádná hluchá místa a vše na sebe krásně navazovalo. A ten konec? No prostě wow, kdo by to byl řekl... :-) za mě určitě doporučuji! :-)

Evka27
10.07.2021 2 z 5

Jedním slovem divné. Plné smutku a depresivních přeludů. Předchozí knihy se mi líbily více.

anája
05.07.2021 5 z 5

Zatím nejlepší kniha od Freemana co jsem četla. Normálně bych řekla ze to psala žena. Moc pěkné napsané, napínavé a mrazivé.

harena
20.06.2021 4 z 5

Zajímavý nápad, ale jinak pomalejší, nenáročný thriller trochu slabší než díly s Frostem. Žena stále utíká s dítětem a schovává se, pak nám vypráví, co se asi tak podle jejího mínění strašného odehrálo. No můžeme jí věřit nebo také nemusíme. Občas nám spisovatelka osvětlí něco z minulosti. Snad je to také tím vedrem, že mě čtení tak nevtáhlo do děje, ale v poslední třetině myslím už uhodnete, jak to všechno je. Řekla bych, takový lepší průměr.

Anna 13
14.06.2021 5 z 5

"Měla jste někdy strach z toho, že něco z vašich knih ožije?"

Zatraceně dobrá kniha!
Ještě mám v očích slzy. Ano, z thrilleru.
Brian Freeman přesahuje svůj žánr a dotýká se čtenáře hodně hluboko. Vzbudí ve vás tak silnou vlnu soucitu s hlavní hrdinkou, že na poslední kapitoly mžouráte skrze vodopád, který máte v očích.

Nejdřív vás to prostě jen baví.
Pohlcuje.
Napíná.
Mrazí.
Drásá nervy k prasknutí.
Přesně tak, jak má dokonalý thriller působit. SAMA PROTI VŠEM je opředena tajemnem i temnem. Ale pod vší tou dusivou atmosférou, tíživými hrdiny a vrstvenými zvraty je ukryt život tak ryzí a smutný, že vás pravda vyplouvající na povrch zasáhne jako nečekaný výstřel z pistole.

Thriller protkaný jemnocitem.

Kéž bych ho po čase zapomněla a mohla si celý tenhle útěk před pravdou a bolestí dát znovu. Obávám se však, že mi tahle kniha zůstane vypálená do paměti. Jako spousta jiných…

Brian Freeman mě překvapil. Šokoval. Uvrhnul mě do emocí, které jsem nečekala, že s ním zažiji. Vlastně jsem neměla ponětí, co všechno mě čeká, když jsem knihu brala do rukou. Protože tohle si nevymyslíte. Vážně ne.
Tohle je prostě krásné.
Velkolepé.

Bláznivé. Ohromující.

Buší z toho srdce. Dejte si pozor, ať vaše slzy nerozpijí věty posledních kapitol. Tuhle knihu byste měli poslat dál. A ti druzí čtenáři ještě dál.

V životě mě žádný thriller nepohladil. To musel přijít až Brian Freeman, vyrvat mi srdce z těla a následně ho vrátit na místo. Zmožené. Rozechvělé.

Jedním slovem: wow!

josska
13.06.2021 4 z 5

Moje první kniha a celkem se mě líbila,napínavá až do konce,,ještě se chystám na další knihy,myslím,že je to opěvovaná serie...

Nerevanin
11.06.2021 2 z 5

Za mě spíše podprůměrné. Kniha mi nijak zvlášť napínavá nepřipadala. Autor si pro sebe schovával informace, aby je mohl vybalit v pravou chvíli pro "šokující" závěr. Dočetla jsem s vypětím vůle.

Katania
27.05.2021 2 z 5

Moc nadšeni kolem knihy nechápu. Celou dobu mi bylo jasné, jak to je. Celkem zklamání, bohužel.

Alexxxka
25.05.2021 5 z 5

Kniha oživla.... Za mě opravdu hodně povedená kniha.

Šárka88
14.05.2021 4 z 5

Musím říct, ze začátku knížka nic moc. Spisovatelka, která neustále utíkala a utíkala s dítětem a nemohla jsem se začíst. Do třičtvrtě knihy pořad to samé dokola, ale pak ke konci to už stalo za to. Konec mě mile překvapil a zároveň byl moc smutný. Vše dobře dopadlo a místo třech hvězdiček, které jsem původně chtěla dát, dávám nakonec o jednu navíc. Podobá se to Terapii od Fritze a mohu doporučit.

Ophelie
11.05.2021 4 z 5

Čtivá, napínavá kniha s překvapivým a za mě nepředvídatelným závěrem. Přečteno za dvě odpoledne, strhující, ačkoli v závěru smutný, příběh. Knihu lze určitě doporučit.

Zdenas5
10.05.2021 4 z 5

Knihy Briana Freemana miluji. Proto jsem celá natěšená sáhla i po této, i když jsem věděla, že nepatří do série s Frostem. Přečetla jsem jí celkem rychle, ale teď Jsem plná rozporuplných pocitů a nevím proč. Kniha byla čtivá, napínavá,plná překvapení, ale něco mi tam nesedlo..., asi ten závěr. Byl zajímavý, neotřelý, ale asi jsem očekávala něco trochu jiného,trochu mě zaskočil. Proto váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami. Jsou to však jen mé pocity a myslím, že kniha stojí za přečtení.

knihomolkadorfa
05.05.2021 5 z 5

Smutný a velmi zvláštní příběh. Zhruba od poloviny knížky mě napadlo, jak to asi ve skutečnosti je, přesto jsem vydržela být napnutá až do poslední stránky. Hodně dobré to bylo.

ctenarkaEva
29.04.2021 5 z 5

Tak tahle kniha se mi moc líbila. Sice mi na ději pořád něco nesedělo, ale nakonec se vše vysvětlilo a zapadlo do sebe. Nenechejte se odradit místy zdlouhavějším putováním hlavní hrdinky a vydržte až do konce, stojí to za to.

kneslova
25.04.2021 5 z 5

Po nějaké době jsem zas nadšená, páni ten napínavý začátek... začala jsem číst až večer a málem jsem nepřestala.... ráno jsem to musela dorazit. Za konec bych dala ještě více bodů kdyby to šlo, má to nápad, napětí jako hrom a spád.

Monkas1
24.04.2021 5 z 5

Doporučuji

marion111
23.04.2021 5 z 5

Úplně jiná kniha než série s Frostem. Taková zvláštní, místy poněkud nějak zmatená,ani se mi moc nechtělo pokračovat ve čtení, ale recenze slibovaly nečekané rozuzlení. Říkala jsem si, co za tím bude, trochu jsem tušila. Konec je hodně smutný, taky mi vhrkly slzy do očí.

útěk tajemství psychologické thrillery

Brian Freeman
americká, 1963
2018  84%Noční pták
2019  89%Vnitřní hlas
2020  90%Klikatá cesta
2021  79%Sama proti všem
2006  83%Zkaženost

Kniha Sama proti všem je v