Sám ve stěně

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Americký lezec Alex Honnold, který je známý především pro své lezení velkých stěn bez jištění, už není proslulý jen mezi lezci, ale pod kůži se dostává také lidem, kteří o tomto sportu nevědí zhola nic. Jeho výkony patří do kategorie dechberoucí… Většinou se pohybuje sám, jen v lezečkách a s pytlíkem magnesia, ale abyste ho zahlédli, je třeba zvednout oči, prohlížet si mrakodrapy nebo tisícimetrové skalní stěny… Ve své knize se vrací k sedmi nejzajímavějším výstupům své raketové kariéry, včetně impozantního sóla Sendero Luminoso v Mexiku nebo slezení spektakulárního Fitz Traverse v Patagonii. V každé kapitole se o lezce bojíme, potí se nám ruce, protože smrt číhá na každém metru… Skvěle napsaný příběh, který nás poučí o podstatě štěstí, rizika, životu na hraně a extrémního nebezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/278912/sam-ve-stene-aFF-278912.jpg 4.619
Orig. název:

Alone On The Wall (2015)

Žánr:
Literatura naučná, Sport
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Sám ve stěně

Přidat komentář
haki34
16.01.2018

já bych to shrnula asi jednou větou - citací : "vítejte v Alexově výstředném světě !"
Alex je jistě fenomenální sportovec ale ať si tvrdí, co si tvrdí o bezpeččí bez lana, je to jeho životní názor a postoj. Já, jakžto úzkostná osoba, která lezení považuje za síce nádherné, ale raději se na něj koukám ze země, si myslím, že je šílenec...génius a šílenec v jedné osobě, a taky hazardér...ale to je můj pohled...
a teď ke knize - vyvolává trochu rozporuplné emoce, střídají se pasáže, kdy mluví autor, Alex, jeho kamarádi... je snaha Alexe vyykreslit jako milého a skromného chlapíka, navíc lidumila a ekologa, kterému leží na srdci blaho země a jejich nejchudích obyvatel, ale někde v hloubi pod tím cítím, že je to neurotik, často se chová minimálně podivně, nekonvenčně, až disociálně, a prezentace altruismu je vlastně nějakou jeho vlastní záchrannou sítí.... třeba knížka vlastně chtěla vyvolat takovou změt emocí.... je dobré si ji přečíst a udělat vlastní názor ;)
Alex mi ppři čtení vůbec nebyl sympatický, ale ráda jsem se dozvěděla něco o jeho výkonech a životě, snech a životní filozofii. K. Cobain řekl, že lepší je shořet, než pomalu hasnout...a Alex jede lezeckým životem ve velkém stylu. Go big Alex !!! respekt.

HanaSputnik
05.08.2017

"Lidé se mě neustále ptají, jak jsem se k sólovýstupům dostal. Ale když jim odpovím po pravdě, myslím, že mi nevěří. Pravda je taková, že když jsem začal lézt venku, styděl jsem se oslovit cizí lidi a požádat je, aby lezli se mnou."
Až na to, že ze Steph Davis(ové) udělali v překladu muže, dobrý :-) Go big, Alex!!!

missbellatrixx
23.04.2017

awesome!!!

kyssling
08.01.2017

Skvěle sepsaná kniha o lezení (nejen o free solo). Všichni se podívejte na "El Sendero Luminoso" na youtube. Ten chlap má obrovskou odvahu, neuvěřitelný talent a chybí mu zřejmě pud sebezáchovy. Velmi zajímavé informace o Alone on the Wall, pro letce nutnost a pro zájemce o adrenalinové sporty též !

Štítky

horolezectví autobiografie

Autor knihy

Alex Honnold

Alex Honnold
americká, 1985

Kniha Sám ve stěně je:

v Právě čtených3x
v Přečtených28x
v Čtenářské výzvě5x
v Knihotéce5x
v Chystám se číst18x
v Chci si koupit6x