Sám v muzeu

Sám v muzeu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318223/mid_sam-v-muzeu-iPp-318223.jpg 4 14 6

Sám v muzeu série

Originální zábavný příběh o exponátech z českých muzeí. Chcete si popovídat s Karlem IV. nebo si osahat trilobita? Muzeum je úžasné místo, které skrývá víc, než se zdá, a není v něm žádná nuda! Když pan vrátný zavře muzeum a vydá se na obhlídku, potkává nejen prostořekou uklízečku Blaženku, ale i nečekané návštěvníky. Jsou to historické osobnosti spojené s některým vystaveným exponátem, jehož napínavý příběh nám vylíčí. Příběh exponátu sledujeme v podobě komiksového dobrodružství prestižního výtvarníka Hzy Bažanta a v jednotlivých kapitolách se tak dozvíme mnoho pozoruhodného třeba o letadle prvního českého letce Jana Kašpara, o vzácném kříži Karla IV. či o známé kostře velryby z Národního muzea.... celý text

lucakuca
09.06.2023 3 z 5

Zajímavý způsob jak nalákat děti do muzea. Na vlastní oči vidět vše, o čem se právě čte? To je přece paráda :-)

PFP
31.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Knihu si vybral syn sám v knihovně a vysloveně se u ní bavil. Řekla bych, že to splnilo očekávání i cílového publika. Bruncvík byl absolutně luxusní, stejně tak vyváření kostí.

Alex.Barunka
26.09.2019 3 z 5

Skvělý nápad, ukazovat mladším čtenářům historii jinak. Ale určitě by na tom chtělo ještě zapracovat. A malba je hodně pod bodem průměru.

bookwoman
10.09.2017 4 z 5

Poučná kniha,která má moc pěkné ilustrace a grafiku.

bibi.r
03.05.2017 3 z 5

Zajímavý nápad. Líbilo se mi, že autoři zařadili i méně známé artefakty.
Bohužel to bylo trošku nudné.

martinstefko
04.04.2017 2 z 5

Muzea jsou rozhodně zajímavá místa a je dobré je navštívit, abychom se tam dověděli hodně o historii naší země a nejen o ní. Ale nemyslím si, že kniha "Sám v muzeu" tomu nějak napomůže a bude muzea lépe propagovat. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/04/1407-sam-v-muzeu-35.html