Pavoučí síť

Pavoučí síť https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198592/pavouci-sit-usr-198592.jpg 3 22 4

Samantha Ryanová série

Volně navazuje na publikace Tichý svědek téhož autora. V tomto případu za podivných okolností zemře při autohavárii chlapec, který přes internetovou síť získával pro sebe a své kamarády levné počítačové vybavení. Při pitvě se prokáže, že byl chlapec zavražděn a hrdince dá velikou práci přesvědčit policii, že došlo ke zločinu. Následují další vraždy, které souběžně s lékařkou už vyšetřuje i policie a oběma stranám se nezávisle na sobě podaří shromáždit dostatek důkazů k usvědčení naprosto nenápadného vraha. Thriller s kriminální zápletkou je pokračováním volné série příběhů, jejichž hrdinkou je vynikající soudní patoložka, úzce spolupracující s policií... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Spider's Web , 1998

Květinka008
03.10.2022 3 z 5

V roce vydání jsem byla na prahu dospělosti, o internetu jsme nic nevěděli a všechno kolem bylo nové a "tajuplné". Tehdy se mi knížka líbila. Nyní jsem se do ní nedokázala začíst a jak již někdo napsal - téma už je také vlastně pasé... A protože knihy nevyhazuji, posílám ji dál, třeba ještě službu udělá.

barbarera
20.09.2016 4 z 5

kniha mě moc nezaujala, nedočetla jsem ji do konce

kristyna2349
10.02.2016 3 z 5

Neurazí ani nenadchne. Podle ukázky na zadní straně obálky jsem myslela, že to bude napínavější a to bohužel nebylo.
Souhlasím s "trudošem", pohled do roku 1998 je pro nás v roce 2016 trošku úsměvný. Holt doba se mění.

trudoš
22.10.2015 2 z 5

Nijak extra zajímavá zápletka kombinovaná s nijak extra zajímavými postavami. Řemeslně zvládnuté a o to víc ta nudná šedivá výplň zamrzí. Přestože děj poměrně šlape a není rozsáhlý, vsuvky ze života hlavní hrdinky a jejích milostných pletek s policejním inspektorem, jej pouze zbytečně rozmělňují. Když k tomu přičtete předvídatelnost, která by mohla být autorovým druhým jménem, vyjde vám z toho kniha, u které jste prostě jen rádi, že po dvě stě čtyřiceti stranách skončí.
Ale z jiného pohledu příjemné retro. Příběh je z roku 1998 a podstatou roli zde hrají počítačové technologie a zločiny přes internet, čemuž se z dnešního pohledu nejde jinak než usmívat. Což není chyba autora, ale pouze času. Aneb chcete-li aby váš román byl pět let po svém vydání důchodcem, pište o současných moderních technologiích.

Nigel McCrery
anglická, 1953