Šesté dítě

Šesté dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434728/bmid_seste-dite-t2g-434728.jpg 4 796 282

Sam Porter série

< 3. díl

„Otče, odpusť mi." Tato tři slova vyvolávají v detektivu Samu Porterovi dávno vytěsněné nepříjemné vzpomínky. Pro Ansona Bishopa naopak představují jediné pojítko mezi jeho dětstvím a současností. A také podnět k tomu, aby konečně vyjevil pravdu, která zůstala dlouhou řadu let ukrytá. Zmíněná slova se totiž opakovaně objevila vedle zavražděných obětí. Mohlo by se zdát, že je to jednoznačný ukazatel řádění sériového vraha. To by ovšem nesměly být oběti nalezeny s časovým odstupem v řádu minut, a přitom na několika vzdálených místech. Když do budovy chicagské policie vstoupí Anson Bishop, hlavní podezřelý v případu Opičího vraha, nastane chaos. A to ještě nikdo netuší, že Bishop se chystá podat svědectví, které nejenže postaví na hlavu celé dosavadní vyšetřování, ale také změní život všech, kteří se na něm podílejí. Zběsilé tempo vyprávění odhaluje pravdu o netušeném motivu Opičákova vraždění a celá trilogie tak spěje k závěru, který lze bez jakékoli nadsázky označit za naprosto nečekaný a šokující.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Sixth Wicked Child , 2019

Helen_
24.04.2022 4 z 5

Za cca 3 týdny přečtena celá série. A byla to teda jízda, hodně dlouho jsem nečetla takhle napínavou knihu nebo dokonce celou sérii. Poslední díl mi teda přišel dost přeplácaný, občas jsem se ztrácela. Dle mého názoru měl autor strašně moc nápadů (skvělých nápadů), ale nacpat to do jednoho dílu bylo podle mě moc. Samozřejmě chápu, že to má propletený skrz celé 3 díly a má to moc dobře promyšlené, ale na mě to fakt bylo moc. Ale i tak 4*

lucakuca
06.04.2022 4 z 5

Beztak autor napsal najednou 1500 stránek a pak to někde roztrhl na tři podobně tlusté díly, aby kniha čtenáře neudusila a vydělal víc kačáků :-). Perfektní propracovanost celé série. Smekám a klaním se!

První dva díly byly excelentní, druhý byl vynikající.

Jaruš7
06.04.2022 5 z 5

Nemohu se zbavit dojmu překombinovanosti, ale autor to zvládl na hodnocení - super.
Pozpátku si v mysli vybavuji, jak to tak autor šikovně zakamufloval, že si čtenář ani neuvědomí, že konce vyšetřování nemohly být jasné. Je to o zastřeném napětí, které se žene po linii, jak jej autor geniálně nastínil. Předvídavost nemá šanci. A tak se vezeme v parádní jízdě. Je to kumšt, takto si pohrávat s představivostí čtenáře a pak mu nasolit závěr, jo, je to kumšt hodný Mistra.

Prostě delikatesní.

Pavlnka
24.03.2022 5 z 5

Tak rozhodně to bylo zajímavé a napínavé. Ten konec mě hodně překvapil a neuvěřitelnost ubrala na celkovém pocitu z knihy. Ale celou sérii doporučuji.

Lukas.007
09.03.2022 2 z 5

Čtvrtá opice? Super. Šesté dítě jsem si koupil vlastně jen proto, že Pátá oběť zůstala otevřená. Je tam děr, jak v ementálu a je to stejně neuvěřitelné jak Šifra mistra Leonarda.

TerezaRůža
01.03.2022 3 z 5

Ach jo. První dvě knížky se mi moc líbily, ale vyhnat děj do takových těžko uvěřitelných extrémů, to se jen tak nevidí. Zajímalo mě, jak to dopadne, ale strašné jsem se u čtení trápila. Dávám tři hvězdy, ale s odřenýma ušima.

Nuttelka
27.02.2022 5 z 5

Teda... Tedaaaa... Teeeedaaaa to byla jízda! Masakr! Ještě že jsem se na Sama Portera vrhla až teď, když máme k dispozici všechny díly, jinak bych asi zešílela. Pořád jsem chtěla číst, ale zároveň i nechtěla, bála jsem se, jak to všechno dopadne a jestli nakonec nebudu zklamaná, protože mě děj naprosto pohltil a mám dalšího oblíbence, Barker teda fakt umí upoutat, tleskám! A ten konec... uf... asi bych ještě uvítala pár stránek navíc... nějaký epilog? :-) Ach jo, bude mi to vrtat hlavou. Ale jsem opravdu nadšená a těším se na další knihy.
PS: A vůbec ani nebudu říkat, jak mi zamrazilo, když se na scéně objevil SARS...

LeNÍk32
25.02.2022 5 z 5

Jsou knihy na které by měl člověk dostat dovolenou, aby nemusel odkládat. Přečetla jsem všecky díly po sobě... No neuvěřitelně perfektní.
Rozuzlení naprosto nečekané. Dlouho bude trvat než mě zas nějaký autor takto odzbroji.
Doporučuji je to luxusní čtení a těším na další autorovu knihu

irefir
20.02.2022 4 z 5

Jsem ráda, že jsem měla připravené všechny tři díly série a mohla jsem číst v jednom zátahu. V příběhu byla spousta detailů, všechno bylo různě propletené... to bych s delší pauzou mezi díly určitě nedalala. Takhle to bylo super - čekala jsem na konci všechno možné, ale tohle ne:)

IHT
18.02.2022 4 z 5

uf... znate taky takove ty filmy (thrillery), kde celou dobu myslite, ze se orientujete a ze mate predstavu o zapletce, a ve finale zjistite, ze je vsechno uplne jinak? Ze se treba hrdinovi polovina deje zdala ve snu, ci to byly jeho halucinace apod.? A vy si diky tomu pripadate neskutecne - uchvaceni, ale zaroven trosku podvedeni?
Takto jsem se citil pri cteni (a docitani) textu. Na jednu stranu smekam pred autorem, ze si takovy konstrukt dokazal pripravit a cely pribeh poskladat tak, aby byl bez dejovych nelogicnosti (ja si zadnych zasadnich nevsiml) a zaroven byl velmi ctivy. Na druhou stranu mi tech vedlejsich dejovych linek prislo nejak moc (jeste vice nez v predchozim dile) a fakt jsem se musel hodne snazit, abych se orientoval, kdo zrovna kde je a s kym tam co resi.
Celkovy dojem skvely, jednu hvezdicku strhavam za narocnost a (ruku na srdce) neverohodnost pribehu :)

knihyKeMne
09.02.2022 4 z 5

Tak se mi nakonec povedlo sehnat tenhle díl ve stejný den, jako jsem dočetla ten předchozí. Z komentářů tady vyplynulo, že tohle bude překombinované a zamotané, tak jsem se už předem bála. Autor se snažil čtenáře zmást jak to šlo, ale musím říct, že mně to připadalo hodně dobré. Že teda jsem zmiňované vady nenašla. Konečně mi autor skoro všechno vysvětlil a připadám si teď jak po dobrém jídle. Akorát nechápu jednu věc. Není to spoiler, protože rozflákaných mobilů je ve všech dílech snad stejně jako mrtvol; takže nechápu, když někomu rozflákáte mobil, jak můžete po pár kapitolách úspěšně vytočit jeho číslo? Co mi uniklo?

Etule
06.02.2022 5 z 5

Tak tohle byla dokonalost! Série pro mě měla stoupající kvalitu a tenhle díl to naprosto dokonale završil. Všechno jsem to autorovi žrala i s navijákem a byla napnutá jak kšandy, jak to nakonec dopadne, kde bude ta pravda. A musím říct, že jsem to nečekala. Což je největší pochvala pro autora, kterou může dostat. :-) Takže skvělé, skvělé, těším se na další díla od tohoto autora.

snimcibdim
06.02.2022 5 z 5

Naprosto perfektní.
Celý příběh (tím myslím všechny tři díly) funguje jako dokonalá šachová partie v níž měl autor promyšlené všechny tahy až do finálového šach matu a celou dobu si se čtenářem pohrává jak kočka s myší (nebo jako Bishop se svými oběťmi).
A já mu to "sbaštila i s chlupama" a Samovi (chlapík podle mého gusta) věřila a nevěřila přesně podle toho, jak si mne autor vodil na vodítku.
Konečně dobrý originální (!!!) a skvěle propracovaný thriller o masovém vrahovi.

lachtan77
04.02.2022 5 z 5

ano souhlasím, bylo to opravdu uchvatný. Závěr do sebe zapadá, ale jen pro toho kdo četl všechny díly. Možná to bylo na můj vkus moc překombinované až nereálné, ale určitě poutavé a čtivé. Podle mě nemohl nikdo předem odhadnout konec. Barker se asi zařadí mezi mé oblíbené spisovatele

amelie.m
31.01.2022 5 z 5

.. celá trilogie, to je prostě jízda!

lalela
03.01.2022 5 z 5

jo! to bylo ono. Celá trilogie je úchvatná. Na konci do sebe všechno krásně zapadne. Byla jsem z toho všeho nejdřív tak popletená, že vrahem je někdo, do koho bych to vůbec neřekla, pořád jsem si říkala, to není možný, nemohla jsem přestat číst. Autor má skvělý cit pro napětí a spád. Popis všech detailů je tak poutavý, že vás vtáhne do děje. Chvílemi mi připadalo, jako bych byla neviditelnou pozorovatelkou Sama a byla vždy krok vedle něho. Při popisu jsem si všechno krásně představovala. Tím jak je trilogie skvěle a poutavě napsaná, tak se čte opravdu nádherně.

Karoley
28.12.2021 4 z 5

Celou trilogii jsem přečetla prakticky na jeden zátah. Čtvrtá opice byla perfektní, Pátá oběť příjemně zamotaná, Šesté dítě šílený galimatyáš. Na mě toho bylo zkrátka přespříliš.. a ani si nejsem jistá (jako ostatní), že se vše vyjasnilo a hezky do sebe zapadlo. Pár věcí mě stále trápí. Chtělo by to rereading, ale na to nemám v nejbližší době sílu ;))
Aby to ale nevyznělo moc kriticky, kniha se čte pěkně, je napínavá, plná zvratů a nečekaných odhalení a jen těžko se dává z ruky. Deník mě napříč trilogií bavil asi nejvíc.

zdendula31
28.12.2021 5 z 5

Brilantní....jedna z nejlepších sérií současnosti..

Joyce24
27.12.2021 4 z 5

Tento díl se mi už tolik nelíbil jako dva předchozí, a to z důvodu dost překombinovaného děje. Naštěstí jsem četla všechny tři díly po sobě, takže jsem se neztrácela v postavách. Na konci bylo vše vysvětleno, ale přesto by se našly určité nejasnosti, třeba ohledně Lisy Carterové.

ArwenAragorn
22.12.2021 4 z 5

Tento thriller byl opět výborný, ale předchozí dva se mi líbily víc. Nevím, jestli se mi to už nepřejedlo, ty hromady mrtvých, spousta zvratů, k tomu přidáme SARS...Hodně, hodně překombinované.
Přes výhrady doporučím i tuhle knížku.